Aç kapyı aç - Misafir geldi

Kapıya pencereye dayanan birbirinden farklı pozlar veren sevimliler. Kapıyı sonuna kadar onlar geldi :)

Takipçilerimizden Gelen Paticiklerin Fotoğrafları

Sevgili keditv takipçilerinin yolladığı pisiciklerinin fotoğraflarını galerimizde bir araya getirdik...Bol patili günler hepinize...

Takipçilerimizden Gelen Paticiklerin Fotoğrafları

Sevgili keditv takipçilerinin yolladığı pisiciklerinin fotoğraflarını galerimizde bir araya getirdik...Bol patili günler hepinize...

Hayvan Kaçakçıları Türkiye’ye Öyle Bir Şey Getirdiler ki Görenler Gözlerine İnanamadı

Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen operasyonda yurda sokulmaya çalışılan 802 adet ejderha tavuğu yumurtası ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alınırken, yumurtaların kuluçka makinelerine konularak civciv çıkarılması planlandığı öğrenildi. Vietnam kökenli ejderha tavukları 2 bin dolara satılıyor.

Veterinerin 3 Yavru Doğuracağını Söylediği Dalmaçyalı Anneden Rekor Sahibi Gözlerine İnanamadı

Veterinerler, dostlarımızın hayatlarını borçlu olduğumuz kişiler olsa da bazen onlar da hata yapabiliyor. Köpeğinizin komikliklerine, şapşallıklarına o kadar alışmışsınızdır ki sizi şaşırtamaz sanıyor olabilirsiniz. Ama öyle durumlar yaşanabiliyor ki veterinerlerin bile ağzı açık kalabiliyor. Mesela Miley isimli anne adayı, sadece veterineri ve insan dostunu değil tüm dünyayı şaşırttı. Gelin hikayesine birlikte bakalım:

Karşınızda Görünce Yanaklarını Mıncırmak İsteyeceğiniz Sevimli Köpek İle Tanışın

Instagram hesabında binlerce takipçisi olan şirinlik abidesi, Mickey Mouse kulaklı sevimli köpek ile tanışın.

Doğuştan Küçük Emrah Bakışlı Dünyanın En Üzgün Köpeğinin 19 Hüzünlü Fotoğrafı

Dünyanın en üzgün köpeği dediysek, doğuştan suratının aldığı şekilden dolayı. O aslında bir Instagram fenomeni. Tam 30 bin takipçisi var. Bizim kaç? -124… Asıl biz üzülelim… Hadi sizi onun bu hüzünlü dünyasına doğru kısa bir yolcuğa çıkaralım.

Tecavüze Uğrayan da Var, Kör Edilen de 700 Hayvanın Birlikte Yaşadığı Mutluluk Çiftliği

İzmir’de şehir merkezine 50 kilometre mesafede 10 dönümlük bir arazide çiftlik kuran Sibel Çağlar, bu çiftliği para kazanmak için kullanmıyor. Çağlar, bu çiftliği insanlar tarafından istismara uğrayan, engelli olan veya ölüme terk edilmiş yaklaşık 700 hayvan için bir yuva olarak kullanıyor.

Araba Çarpan Annesine Sarılarak Onu Ameliyatta Bile Yalnız Bırakmayan Bebek Koala

Annelik her canlıda aynı kutsallıkta. İsterseniz bir koala olun, isterseniz kedi ya da bildiğiniz insan…İş, sosyal hayat, çocuklar, geçim sıkıntısı vs. bir süre sonra bizi ailemizden ayırmaya başlıyor. Zamanın nasıl geçtiğini fark etmiyoruz ve gerçekten onları kaybettiğimizde değerlerini anlıyoruz. Ama saf sevgiyle doğan bu sevimlilerden aldığımız dersler bizlere onların değerini tekrar hatırlatıyor. Hikayemiz tabii ki koalaların ülkesi Avustralya’dan…

Minnoş Kedilerimizin Gıcık Bir Ev Arkadaşı Kadar Umursamaz Olduklarının Kanıtı 32 Fotoğraf

Köpeklerimiz biraz sakar, biraz obur biraz da yaramazdırlar, bunu kesinlikle inkar edemeyiz. Evin koltuklarını, ayakkabılarımızı ya da eşyalarımızı can sıkıntısından kemirirler. Bize karşı bir kasıtları yoktur, bizi hala canlarından çok severler. Öte yandan kedilerimiz... Gözümüzün içine baka baka önümüzdeki bardağı yere atar, diz üstü bilgisayarımızın üzerine oturur, lavabomuza s*çarlar. Bir kedi ile birlikte yaşayanlar, her karede hayatınızdan bir parça bulacaksınız!

Kötü Poz Vermesi Mümkün Olmayan Japonyalı Kedi Nyankichi’nin Bağımlılık Yapan 19 Pozu

Japonya’nın Kagoshima kasabasında erkek bir tekir olan Nyankichi, çektirdiği fotoğraflarla görenleri kendine bağlamadan edemiyor. Anlaşıldığı kadarıyla bu cool tekirin en sevdiği aktivite yol boyunca fotoğraflar çektirip seyahat etmek. Sahibi tarafından çekilen sayısız fotoğraflarda da görüldüğü üzere kendisi oldukça fotojenik. Hatta biraz manken edasına sahip. Nyankichi nerelerde fotoğraf çektiriyor peki? Doğru soru ‘nerede çektirmiyor?’ olacaktı. Patlayan bir yanardağın eteğinde, sahilde, suyun içinde, ağaç tepesinde…

Sahiplendikleri Hayvanlarla Poz Veren Ünlülerden 15 Keyifli Instagram Paylaşımı

Ünlülerimiz sosyal medyada bir fotoğraf ile milyonlarca hayranına ulaşabiliyor. Bazı ünlüler bunu lüks yaşamlarını sergilemek için yapıyor bazıları da listemizdeki hayvansever ünlüler gibi sosyal farkındalık için. Bu hayvansever ünlüler Instagram’da sahiplendikleri hayvanların fotoğraflarını paylaşıyor. İşte ünlülerimizin keyifli paylaşımları.

Kediler Hakkında Daha Önce Hiç Duymadığınız 10 İlginç Bilgi

Kediler hakkındaki ilginç bilgileri sizler için derledik. Kedi dostlarımız çok ilginç varlıklardır. Bu dünyaya ve insanoğluna kattıkları değer ile, dünyayı daha yaşanılabilir kılmışlardır. Bu sevimli halleri ve insana çok keyifli gelen umarsız tavırları ile, insan dünyasında bir çok şekilde kendilerine yer bulmuşlardır. Kendi varlıklarının sıcaklığı ile insana yoldaş olurken; bir çok olay içinde ve bir çok hikayenin içinde kendilerine yer bulmuşlardır. Uzun zamandır dünya üzerinde varolan bu sevimli varlıklar, insanoğlu için dönemsel olarak, farklı durumlar içinde tanımlanmışlardır.

Kedileriyle Yaşadıkları Komik Anları Paylaşarak Herkesi Güldüren 11 Hayvansever

Onlar bizim hayatlarımızın baharı, kalplerimizin miyavı. Bunun nedenini sadece kediyle yaşayanlar bilir. Peki ya miyavsal bir hayat yaşayanlar başka hangi durumlarla karşılaşır? İşte bunları da sizden dinleyelim. Huzurlarınızda kedi sahiplerinin attığı o bol miyavlı, pisi pisili, komikli kedili tweetler.

Bahar Temizliği Konusunda Acilen Yardım Almanız Gereken 12 Sevimli Hayvan

Bahar geldi. Çiçekler açmaya, yavru kediler miyavlamaya, polenler uçuşmaya, güneş daha bi kendini göstermeye başladı. Baharın gelişiyle birlikte tabii ki “bahar temizliği” de evlere, salonlara, mutfaklara ve banyolara gelmiş oldu. Hazır sizi yoracak bu temizliğe girişme mevsimi gelmişken, hani olur da yardımlarını isteyebileceğiniz aşırı hamarat hayvan dostlar bulduk efendim. Eğer yardımlarını isterseniz bize söylemeniz yeterli. Çünkü onlar işlerinde gerçekten çok iyiler.

Evinde 20 Kedi Besleyen İyilik Meleği Ülker Öğretmen

Keşke tüm öğretmenlerimiz sizin gibi hayvansever olabilse… Öğrencilerine hayvan sevgisi ile ilgili bilgi verebilse… Mardin’de Derik Belediyesi Kadın Geliştirme ve Dayanışma Merkezi Müdürü olan ve aynı zamanda Halk Eğitim Merkezi’nde öğretmenlik yapan Ülker Korkmaz, ilçedeki sokak hayvanlarına sahip çıktı. Mesai saatlerinin dışındaki zamanlarını sokak hayvanlarına ayıran Korkmaz, ilçede gördüğü tüm sokak hayvanlarını besleyerek, bakımlarını yapıyor.

Sadece Kedilerle Yaşayanların Anlayabileceği 12 Durum

Kedilerle yaşamak bir sanattır. Öncelikle buradan şu lafları demek istiyoruz; kedilerle yaşamak birkaç haftalık hevesler değil, bir ömürlük sevgidir. Yani sokaktan sahiplendiğiniz kedileri tekrar sokağa terk etmeyiniz. Ağzınıza acı biber süreriz. Hatta suratınıza pati atarız. İşte kedilerle yaşayanların anlayabileceği o durumlar:

Kediler Hakkında Mutlaka Öğrenmeniz Gereken 14 Pratik Bilgi

Miyavlarla yaşıyorsak onların hayatlarını daha da kolaylaştırabileceğimiz pratik bilgileri öğrenmeniz gerekiyor. Kedilere nasıl ilaç verilir? Zehirli bir şey yerlerse neler yapılır? Kediler yıkanır mı? Bu ve bunun gibi birçok sorunun cevabı galerimizde pisiciklerim.

Genlerinde Türklük Olduğundan Şüphelendiğimiz 12 Bıyıklı Kedi

Badem bıyık, pala bıyık, terli bıyık… Bizde bıyık çeşidi bol. Öğrendik ki bıyık kültürü bir tek bize ait değilmiş, bıyıklı kedi denen bir tür de varmış! Hem de ne bıyıklı kediler… Öyle ki kimisinin bıyığı sizinkinden de heybetli.

Birbirini Çok Sevdikleri Her Yerlerinden Belli Olan 15 Kedi Çifti

Evinde birden fazla kedi besleyen insanlar bilirler ki bu kedicikler eğer kimyaları tutarsa arada didişseler bile birbirlerine karşı oldukça bağlı ve sevgi dolu olurlar. Bizlere de bu güzel arkadaşlıklara imrenmek düşer. Birbirlerinin oyun, uyku, hayat arkadaşı olan bu kedilerin arasına hiç kimse giremez. Sizin için birbirlerine düşkünlükleri her hallerinden belli olan 15 kediyi derledik:

Emekli Maaşının Tamamını Sokak Hayvanlarına Harcayan İyi Kalpli Cemal Amca

Gümüşhane’de yaşayan 66 yaşındaki Cemal amca, 37 yıllık memuriyet hayatının ardından emekli olduktan sonra hasta annesini bakmak için köyüne geri döndü.

Güzellikleriyle Kalpleri Eritecek Birbirinden Minnoş 21 Kedi Yavrusu

Hepsi ayrı birer sevimlilik abidesi. Tiplerine on saniyeden fazla bakıldığında mutluluktan hüngür hüngür ağlatabilecek minnaklar. İşte gününüze neşe katacak, sabahlara kadar öpmek isteyeceğiniz o yavrular.

Büyüleneceksiniz Sizi Aşkla Miyavlatabilecek Kadar Güzel Gözleri Olan Kedicik Coby

Masal kitaplarında büyüleyici güzellik betimlemeleri olur ya, işte o masaldaki güzelliğin gerçeğe dönüşmüş hali kedicik Coby. Ya da güzellik değil de, yakışıklılık diyebiliriz.Yakışıklılık abidesi Coby’nin sahibinin ona bir Instagram hesabı açmasıyla ünlenen bu miyav bugün bizim konuğumuz. Şimdi onun patili hayatından fotoğraflara göz atalım, aman gözlerinin içine çok bakmayalım. Sonra sandalyeden düşersiniz, üzülürüz.

Aslında Kedinizin Evde İnsan Beslediğinin 16 Kanıtı

Kedi giren eve hüzün girmezmiş derler. E boşuna mı demiş Sezen Aksu bir kedim bile yok anlıyor musun diye. Ama yanlış demiş hiç insanın kedisi olur mu? Kedinin insanıdır o! Hiç dikkat etmediniz mi tavırlara?

Kötü Halde Bulunan 15 Kedinin Mutlu Eden Değişimleri

Sokakta kötü halde bulunan hayvan dostlarımızın iyileşmeleri her zaman insanın içini huzurla dolduran bir görüntü. Daha önce eğer kedilerin gözlerinde iltihaplanma fark ederseniz Tobrased gibi çok ucuz damlalarla onların gözlerini kaybetmesine engel olabileceğinizi belirtmiştik. Bir kedinin sizin sayenizde dünyayı görmeye devam etmesi eminiz onun olduğu kadar sizin de hayatınıza çok şey katacaktır. İşte aşağıda bulunan hayvan sever dostlarımız da böyle yaparak kedilerin hayatlarını değiştirmişler. Bu 15 görüntü bile gününüzün iyi geçmesine yetecektir. Aynı fotoğrafları sizlerden de bekliyoruz.

Konfor Onların da Hakkı Tasarımı ile Kedileri Mest Eden Çok Amaçlı Karton Evler

Kartonla oynamayı seven kediler, Cat Thing adı verilen bu kedi evlerinde adeta mest oluyor! Bir uzak doğulu firma kediler için evler tasarladı. Bu evler birbirine eklenerek adeta kediler şehri oluşturulabilecek. Cat Thing adındaki bu evler sevimli dostlarımızın çok hoşuna gidiyor.

Çocuğuyla Köpeğine Aynı Anda Bakamayacağını İddia Edenlere İnat Dostluk Hikayesi

Çocukların kediler ve köpeklerle birlikte büyümelerinin hala yanlış olduğunu düşünen bir kesim var maalesef. Oysa onlarla bebeklikten itibaren yan yana olan çocukların daha sağlıklı oldukları bilimsel olarak da kanıtlanmış durumda. Buna rağmen kız kardeşinin gebe olduğu için artık köpeğine bakamayacağını iddia eden teyzesine tokat gibi cevap veren kız ve köpeğin dostluğunu sizinle paylaşmak istiyoruz.

Babasından Kalan Mirasla Arazi Satın Alıp Sokak Hayvanlarını Besleyen Gönlü Zengin Adam

Bazı insanlar hayatını sadece hayvanları sevmeye değil, onları her türlü dertten kurtarıp yaşam haklarını koruyabilmek için elinde ne varsa her şeyi feda etmeye adar. Hayattaki en güzel amaçlardan biridir bir canlının sağlığına tekrar kavuşmasını, karnını doyurabilmesini sağlamak. Yaşarken yaşatabilmek…

Kedi Severler Buraya! Evinde Kedi Besleyenlerin Başından Geçenleri Çok İyi Betimleyen 14 Karikatür

Daha önce de galerimizde yer verdiğimiz Rikke Asbjoern 'in kedilerle ilgili karikatürlerinden bir derleme daha yaptık. Kedi ile yaşamanın nasıl bir duygu olduğunu çok güzel anlatmış çizimleriyle.

Instagram'ın Yükselen Yıldızı Karşınızda Tavuklara Fısıldayan Miskin Kedi Scruffles!

Minnoşlar minnoşu Scruffles'ın seveni hepimizinkinden çok. Ancak sayısı 80 bine yaklaşan Instagram takipçilerinden bahsetmiyoruz...

Kedilerin Yer Aldığı Her Fotoğrafta Şovu Çalıp Başrolü Kaptığını Gösteren 29 Fotoğraf

Var oldukları her alanda ilgi odağı olmaya yemin etmiş gibi davranan minnoşlar karşınızda!

Kedileri Şu Ankinden Daha da Çok Sevmenizi Sağlayacak 20 Muhteşem Tweet

Kediler komiklikleriyle hayatımıza neşe katan canlılar. BuzzFeed'den derlediğimiz bu tweetler de bunu kanıtlar nitelikte.

Kedi Severler Buraya! Evinde Kedi Besleyenlerin Başından Geçenleri Çok İyi Betimleyen 15 Karikatür

Kedi veya köpek... İnsanların en iyi dostlarıdır onlar. Evin içine bir kere girdiler mi insan öyle alışır ki onlara, kolay kolay yerlerini hiçbir şey dolduramaz. Rikke Asbjoern da bu şekilde düşünenlerden ve kendisinin iki tane kedisi var. Mesleği karikatüristlik olan yetenekli sanatçı, kedi ile aynı evde yaşamanın nasıl bir duygu olduğunu bizler için kağıda aktarmış.

Sadece Kedi Sahiplerinin Maruz Kaldığı 16 Acayip Hareket

Kediler gerçekten de çok ilginç varlıklar.

Siyamından Tekirine Her Kedi Sahibinin İllaki Yaşadığı 16 İlk Tecrübe

İlkler unutulmaz...

Hizmet Köpeği Olarak Yetiştirilecek Şapşik Yavruların Eğitim Döneminden 31 Şirin Paylaşım

İster polis, ister asker, ister engelliler için özel hizmet köpeği olsun, her cinsten birçok yavru büyüyüp insan dostlarının yanında yer almaları için yetiştirilir. Köpekler zekidir, sadıktır ve algıları bize göre 50 kat daha kuvvetli çalışır. Sizler için derlediğimiz bu acemi bebekler, şimdilik kendilerine biraz büyük gelen üniformaları gururla taşıyor.

En Güzel Siyah Beyaz Kedi

Bu kadar mı güzel olunur? Bu siyah beyaz kediciğin fotoğraflarına bayılacaksınız...

Sinirli Kedicikler

Objektiflere en sinirli bakışlarıyla yakalanan kediciklerin fotoğraflarını görmek için ileri butonuna patileyin.

Tüm dünyayı Dolaşan Kedi Suki İle Tanışın

Suki, Kanada 'da yaşayan muhteşem bir Bengal kedisi ve minik pençeleri ile büyük maceralara atılmaktan korkmuyor. Sadece bu değil, Suki attığı her adımda kesinlikle zarif görünüyor ve bunu kanıtlamak için fotoğrafları var!

Temizlik Zamanı

Temizlik yaparken objektiflere yakalanan masum pisicikler...Sizi çok seviyoruz...

Poz Verirken Dilini Çıkarıyor

Fazlasıyla fotojenik olan bu pisicik fotoğrf çekileceği zaman poz vermek için dilini çıkarıyor. Verdiği pozları görmek için ileri butonuna patileyin...

Dünyanın En Üzgün Bakışlı Kedisi

Sizleri dünyanın en hüzünlü bakışlara sahip pisiciği ile tanıştırmak istiyorum. Resimlerine baktığınızda sizi sizden alacak eminim.

Okyanus Gözlü Kedi

Her kedi güzeldir, ister cins olsun , ister sokak kedisi olsun... Onun gözlerine baktığınızda o sevgiyi hissedersiniz. Ama bu kediciğin gözlerine baktığınızda okyanusta kayboluyorsunuz...

Dil Çıkaran Kediler

Sizin kediniz de dilini çıkarıyor mu? Hatta bazen dili dışarıda mı uyuyor..! İşte size dil çıkaran bir birinden güzel kedi fotoğrafları...

Yiyeceklerin Taklidini Yapan Pisicik

Hiç bu kadar tatlışını görmediğinize eminim. Kendisini yiyecek zanneden pisiciğin harika fotoğraflarını sizler için seçtik.

Sevimli Oldukları Kadar Yaramazlar! Minik Dostlarımızın Kafa Yedirten Cinsten 13 Huyu

Tamamen keyifleri ne isterse onu yapan minik dostlarımız, en müsait olmadığınız anda birden sevgi kelebeği gibi davranıp ilgi odağı olmak isterlerken; sevmek istediğinizde ise hiç oralı olmazlar. Kedilerin bir türlü anlamlandırılamayan ve bir kedi ile beraber yaşayan herkesin şahit olduğu bu garip davranışlarını sizler için derledik.

Kim Demiş Anlaşamazlar Diye Minik Pisiciklerle Tatlı Köpüşlerin Aslında Dost Olduğunun 23 Kanıtı

Bazen biz insanların beceremediğini bu küçücük paticikler çok güzel beceriyorlar. Birbirleriyle minnoş minnoş geçinen kedi ve köpek dostlarımızın harika fotoğraflarını sizler için galerimizde topladık.

Dünyadan Ülke Ülke Kedilere Sesleniş Şekilleri Gel Buraya Pisi Pisi!

Eminiz birçok insan bunu düşünmüştür: Acaba dünyadaki diğer kedi severler kedilere nasıl sesleniyor? Biz alışmışız, kedilere pisi, pisicik diyoruz. Çağırırken “Gel pisi pisi!” diye sesleniyoruz. Fakat yabancılar da pisi pisi mi diyor? Elbette hayır.

Yer ve Şekil Ayırt Etmeden Her Yere Giren Kediler

Dünya üzerindeki çözülmesi en zor canlılardan olan kedileri bir de bu halleriyle görün.

Dost Acı Söyler: 17 Adımda “Kötü” Bir Kediye Sahip Olduğunu Anlama Rehberi

Kötü demek belki yanlış, nihayetinde evinizi yakıp sigortadan para almaya çalışmıyor ya da gecenin bir vakti sizi öldürüp mirasınıza konmak gibi bir niyeti yok. Belki de var ama bunu bilmemiz imkansız. Biz daha ziyade kedilik görevlerini yerine getirmeyen kedilerden bahsedeceğiz. Stresinizi almayan, size huzur vermeyen, kucağınızda mırlamayan bir kedi görevlerini hakkıyla yerine getiriyor diyebilir misiniz? Bizce diyemeyiz.