Alışılmadık Bir Kürke Sahip Bu Kedi Kaldırımda Bulunduktan Sonra Kedi Ailesi Tarafından Sahiplenildi

Son derece benzersiz gümüş renkli bir kürke sahip bu kedi yavrusu tek başınayken bulundu. Bir kedi bu yavruyu fark etti ve onu kendi yavrularından biri gibi yetiştirmeye başladı.

Cornwall, Ontario, Kanada’da bulunan Tiny but Mighty Kitten Rescue’dan (Minik Ama Güçlü Kedi Barınağı) Mellissa iki ay önce merkeze hamile bir sokak kedisi getirdi.


 Koruyucu bakıma alınmasından birkaç hafta sonra kedinin karnı şişmeye başladı ve sonrasında bir grup sevimli kedi yavrusu doğurdu.


Bu olaydan kısa bir süre sonra, aynı ay içerisinde Mellissa kaldırımda tek başına yürürken bulunan küçük bir kedi yavrusuyla ilgili bir haber aldı. Yavru kedi inanılmayacak ölçüde küçüktü ve yalnızca 82 gram geliyordu. Ancak minik boyuna rağmen son derece aktif ve gür sesliydi, bu zamana kadar tek başına hayatta kalabilmeyi başarmıştı ve bunu kendi iradesiyle yapmıştı. Mellissa anne sevgisinin bir yetime çok yararının dokunabileceğini bildiği için, hemen yardım etmeyi teklif etti. Janie adındaki yavru kediyle June adındaki anne kediyi Janie medikal açıdan temiz bulunduktan sonra tanıştırmayı planlıyordu.


Son derece küçük kedi yavrusu bir ‘fever-coat’ ile doğmuştu ve bu da kedinin annesi doğum sırasındayken hastaysa ya da hamilelik esnasında çok fazla stres altındaysa ortaya çıkan bir durum (bu durum kedilerin gümüşi renkli bir kürke sahip olmasına yol açıyor). Yeni doğmuş bir bebekken Janie’nin saat başı beslenmesi ve onunla ilgilenilmesi gerekmişti. Vücut ısısını kontrol edebilecek durumda değildi çünkü bunun için henüz çok erkendi, bu nedenle de onu beslenme saatlerinin dışında sıcak bir küvezde tuttular. Janie’nin karnı güzelce doyduktan sonra kedicik neşe içerisinde patilerini sallıyordu. Yalnızca üç gün içerisinde bebek Janie 100 gram eşiğine ulaşmayı başarabildi.


Miyavlayan tüy yumağı anne June’un ilgisini çekmeyi başardı. June Mellissa’nın yavru kediyi beslemesini kocaman bir camdan izledi ve hevesle yardım etmek istedi. “Bebeğe yardım edebilmeyi öyle çok istiyordu ki küvezin yanında ağlayıp duruyordu,” diye paylaştı Mellissa. Sonraki birkaç gün içerisinde Janie büyümeye ve kilo almaya devam etti. Kürkündeki bazı yerler gittikçe daha koyu bir renk aldı ve bu da ona enteresan bir görünüm verdi. “Durmadan mırlıyor ve karnının okşanması için sırtüstü yuvarlanıyordu.”


İki haftalık olduğunda minik tüy yumağı yeni annesiyle tanışmaya nihayet hazırdı. Anne June Janie’nin viyaklamalarını duyduğunda koşarak onun yanına geldi ve bebeği tepeden tırnağa temizlemeye başladı. “Onları güven içerisinde tanıştırır tanıştırmaz June Janie’yi kendi yavrusu gibi kabul etmeye hazırdı,” diyor Mellissa.


“June onun kişisel bakımıyla ilgilendi ve 10 dakika boyunca onu temizledi ve sonra Janie de June’un bebekleri meme emiyorken gelip herkesle sarıldı. Bu gerçekten de tanıklık etmesi iç ısıtan bir andı.” Bu zamana kadar Janie yalnızca biberonla beslenmişti. Her ne kadar yeni annesinin memesini emmese de, ona ve diğer yavrulara rahatlayabilmek için sarılmayı çok seviyor.


June’un bebeklerinden bir tanesi kız kardeşini özellikle çok sevmişti. Yavruların arasında en bağımsızı olan Jasmine Janie hakkında öylesine meraklıydı ki diğer yavrular kendi işlerine bakarlarken o Janie’yle fazladan zaman geçiriyordu. Gerçekten de küçük kız kardeşini yalamayı ve ona sarılmayı çok seviyor.


“Hepsi onu kabul etmiş olsalar da Jasmine’in Janie’ye karşı ayrı bir düşkünlüğü var,” diye ekliyor Mellissa. Janie’nin gözleri nihayet açıldığında düşe kalka yürüyerek yeni kardeşleriyle birlikte eğlenceye dahil olmak istemeye başladı. Artık etrafını görmeye başladığından Mellissa ne zaman elinde bir biberonla odaya girse Janie çok heyecanlanmaya ve sendeleyerek yiyecek kaynağına doğru gitmeye başladı.


Janie diğer kardeşlerinden yaklaşık olarak 2 hafta daha genç ama boyunun ufaklığını kişiliğinin büyüklüğüyle telafi ediyor. Kendi başına tuvalet kabını nasıl kullanacağını öğrendi ve herşeyi diğer kediler gibi yapmaya çalışıyor. “Bebek Janie’nin ilk defa kardeşleriyle birlikte oyuncakları incelemesini izlemek gerçekten de muhteşemdi,” diyor Mellissa.


Janie artık dört haftalık bir kedi ve yarım kilo eşiğini çoktan geride bıraktı. Anne June’u izleyerek büyük bir kedi gibi yemek yiyebilmek için elinden gelenin en iyisini yapıyor ve koruyucu bakım sayesinde giderek daha da iyiye gidiyor. “Diğer kedi yavrularına yetişebilecek yaşa gelmek üzere. Beni ya da diğer kardeşlerini ortalıkta göremezse ağlamaya başlıyor.”


Hayata zorlu bir başlangıç yaptıktan sonra bu minik tüy yumağı gerçekten de serpildi. Gittikçe büyümeye devam ediyor ve harika karakteri de onunla birlikte gelişiyor.