Ayrı Ayrı Bulunan Terk Edilmiş Kedi Yavruları Bir Araya Geldi Ve En İyi Arkadaşlar Oldular

Yetim haldeyken birbirinden ayrı olarak bulunan iki kedi yavrusu bir gün şans eseri bir araya gelerek son derece güçlü bir bağ geliştirdi.

Minik, kahverengi bir tekir kedi bir patisi bir fare kapanına kısılmış halde bulundu ve hayatta daha iyi bir şans elde edebilmesi için doğruca San Fransisco, Kaliforniya’daki Saving Grace Rescue’ya götürüldü. Kedicik iyileşmeyi başarabildi ve tatlı, neşeli kişiliğinden ötürü Sunshine (Günışığı) olarak isimlendirildi.


Koruyucu yuvasına gelmesinden kısa bir süre sonra Sunshine bir daha asla yalnız kalmak istemediğini çok açık şekilde belli etti. Kendi boyutunda bir kucak oyuncağına sıkı sıkıya sarılır ya da ne zaman etrafta olsalar koruyucu ebevenylerinin kucaklarına kıvrılırdı. 


Minik kediciğin bir arkadaşı olmasının ona yarar sağlayabileceğinin farkında olduklarından koruyucu ebeveynleri, Sunshine’la aşağı yukarı aynı şaylarda başka bir kurtarılmış kedi arayıp durdular. Birkaç gün sonra Saving Grace Rescue incmiş bir kuyruğu olan 3 haftalık, yetim bir kedi yavrusu ile ilgili bir arama aldı.


Cheddar ismindeki bu minik tüy yumağının bir çift endişeli bakan gözü ve gür bir sesi vardı. Sunshine’ın koruyucu annesi olan Joyce sıcak bir evin rahatlığında sağlığını geri kazanabilsin diye bu kediciği de bakımı altına aldı. Cheddar tedavi ediliyor ve durumu gözlemleniyorken Sunshine onun miyavlamalarını duydu ve heyecan içerisinde eve gelen bu yeni kediyle tanışmayı bekledi.


Tanışma ve kaynaşma zamanı geldiğinde sevimli, kahverengi tekir kedi doğrudan yeni kediciğe doğru gitti ve yavaşça onun sırtını sıvazladı. Sanki onay onay verdiğini göstermek istiyor ve onu arkadaşı olarak kabul ettiğini söylemeye çalışıyor gibiydi. Sunshine’dan boyut olarak daha küçük olan Cheddar sarılabileceği bir kardeşi olduğu için mutluydu. Yüksek sesle mırlamaya başladı ve birlikte sarıldıklarında Sunshine’ın sırtını yoğurmaya başladı.


İki kedicik sanki hep öz kardeşlermiş gibi bir anda en yakın arkadaş oldular. “İkisi de yetimdi,o nedenle birbirlerini bulduklarına sevindiklerini düşünüyorum. Birlikte oyun oynadılar, uyudular ve birlikte aynı kaptan yemek yediler,” diye paylaştı Joyce.


Cheddar yürüyüşünü mükemmelleştirmeye çalışıyorken Sunshine onu bir dakika olsun yalnız bırakmadı, onun etrafında yürüdü ve ona desteğini gösterdi. Sarman kedi daha fazla güç kazandığı sıralarda ablasıyla güreşmeye başladı. Biraz daha genç olmasına karşın birlikte oynadıkları zaman Cheddar da ablasından aşağı kalmadı ve sınırsız enerjisiyle ablasını hep ayakta tuttu.


Sonraki birkaç hafta içerisinde ikili mutlu, sağlıklı, enerjik, genç kediciklere dönüştüler ve aralarındaki bağ daha da güçlendi.


Ta en başından beri bu iki kedi arkadaşın birbirlerine bağlı oldukları ve ayrılamayacakları gün gibi ortadaydı. Sunshine ablalık görevini üstlendi ve Cheddar da hevesli bir biçimde onun her hareketini kopyaladı. Sabahları kahvaltı için iki kedi sevimli bir düetle bağırıyorlardı. Birlikte evdeki diğer kedilerle zaman geçirdiler, maceralara atıldılar ve evi bir çift olarak keşfettiler.


Nihayet kendilerine ait bir yuva bulmaya hazır hale geldiklerinde barınak bu muhteşem, bağlı çiftin sonsuza kadar bir arada kalmasını umut ediyordu. Cheddar artık büyük bir kedi ama suratındaki o endişeli ifade hiç değişmedi.


Koruyucu yuvalarında haftalar geçirdikten sonra iki arkadaşın rüyası sonunda muhteşem bir aileye denk gelmeleriyle gerçek oldu ve aile onları sahiplendi. Kısa zamanda yeni evlerine ısındılar ve hatta köpek kız kardeşleri Panko’yla bile tanıştılar. Onunla da hemen anlaştılar ve şimdi şekerleme yaparken bile beraberler.


İkili çok geçmeden kediciklerin (yeni isimleri Mikan ve Jima) maceralarına köpek arkadaşlarını da dahil etmeye başlamasıyla üçlüye dönüştü. İki yavru kedi hala her anlarını birlikte paylaşıyorlar ve kalıcı aileleri için birer murluluk kaynağı durumundalar.


Sevimli kediler artık yavru değiller ancak bazı şeyler hiç değişmeden kalıyor.