Bir Ailenin Arka Bahçesinde Karlı Bir Günde Oyun Oynarlarken Bulunan Bu Kedi Yavruları Çok Sevimliler Ve Gününüzü Şenlendirecekler

İki birbirine bağlı kedi yavrusu bir ailenin arka bahçesinde karlı bir günde bulundular. Yavruların çok sevimli bir çift oldukları ortaya çıktı.

Ontario, Kanada’da bulunan bir kedi kurtarma organizasyonu olan Dorset Rescue Kittens Yılbaşı gününde bir ailenin arka bahçesine giren iki kedi yavrusuyla alakalı bir telefon aldı.


“Onları bulan aile onlara yardım edebilmek için birşeyler yapmaları gerektiğinin farkındaydı. Bana ulaştılar ve bir plan yaptık,” diyor Dorset Rescue Kittens’ın kurucusu Cailey Seymour. Tekir yavrular yabani kedilere benziyorlardı ve kimsenin kendilerine yaklaşmasına izin vermiyorlardı. Aile onlar için dışarıya yiyecek ve su koymaya başladı ve kapları yavaş yavaş barakalarının yakınına getirerek nihayet onları güvenli bir alana alabilmeyi başardılar.


Kedi ikilisi barakaya girdiğinde aile onları yiyecek kullanarak büyük bir taşıma çantasının içine çekmeye çalışırken birbirlerini asla bırakmadılar. Ta en başından beri kedi kardeşler birbirlerini bırakmamaya kararlıydı ve sürekli birbirlerini gözlüyorlardı. Sevimli kedicikler dışarının tehlikelerinden uzakta sosyalleşmeye başlayacakları bir koruyucu yuvaya taşındı.


Onları bulan aile onlara Hampshire ve Shi isimlerini vermişti. Yavrular başlangıçta çok çekingendi ve birlikte koruyucu yuvalarında bir köşede duruyorlardı. Biraz ödül maması, başlarının okşanması ve bolca sabır yardımıyla tekir kediler güvenli bir yerde olduklarını anlayarak kendilerini daha rahat hissetmeye başladılar.


Çevrelerini biraz keşfettikten sonra kedi kardeşler kabuklarından sıyrıldı ve hızlı bir biçimde ev kedisi olarak yeni yaşamlarına alıştılar. Sevildiklerini farkettikleri zaman gözleri ışıl ışıl oldu ve kulakları dikildi ve daha fazla ilgi talep etmeye başladılar. Yavrulardan biri sarılmayı özellikle seviyordu ve diğeri de kısa bir zaman içerisinde bir sevgi pıtırcığına dönüştü. Birbirlerini yeni şeyler deneme konusunda yüreklendirdiler ve her anı birbirleriyle paylaştılar.


Sevimli kedi kardeşler neredeyse birbirinin tamamen aynısı gibi görünüyorlar. Dişi olan Shi biraz daha kabarık tüylü ve yüzünde turuncu renk biraz daha fazla. Kişiliklerinin de olanca ihtişamıyla ortaya çıkması çok uzun sürmedi. Hızla enerjik, yüksek sesli ve sarılmayı seven kediciklere dönüştüler.


“İştahları son derece açık, oyun oynamaktan hoşlanıyorlar ve istedikleri zaman istedikleri kadar kucaklanıyorlar. Burada, koruyucu evlerinde gerçekten de çok seviliyorlar.” İki güzeller güzeli kedinin asla yiyecek ve barınak konusunda endişe etmesine gerek kalmayacak. Bu ikili birbirinden ayrılmıyor ve evin içinde sürekli birbirlerini takip ediyorlar.


Birbirlerinden gördükleri destek sayesinde oldukça özgüvenli kediler haline geldiler ve insanlara güvenmeyi öğrendiler. “Her zaman aralarındaki bağ çok güçlü oldu. Hep birlikteler. Genelde onları çamaşır sepetinin içinde birbirlerine sarılırlarken bulabilirsiniz,” diye paylaştı Cailey.


Koruyucu bakım altında 1.5 ay geçirdikten sonra sevimli ikili kalıcı yuvalarına doğru yeni bir yolculuğa başlamaya hazır. Bu kedileri sahiplenecek olan kimsenin ikisini birden sahiplenmesi gerekiyor. Bu kediciklere yeni çevrelerine alışabilmeleri için gerekli olan zamanı tanımaya hazır, onlar için mükemmel olacak aileyi bulabilmeyi umuyorlar. “Her ne kadar oldukça sosyal olsalar ve koruyucu ebeveynlerini sevseler de yeni insanların yanındayken hala biraz rahatsızlar.”


“Shi çok sevimli ve son derece tatlı. Başlangıçta biraz sert tavırlıydı ama yeni çevresine çok kısa sürede alışabilmeyi başardı. Yemek yerken, oyun oynarken ve hatta uykusunda bile fazlasıyla mırlıyor,” diyor koruyucu anneleri.


“Hampshire başlangıçta o kadar sosyal değildi ama etrafına ısındığı zaman o tam bir sevgi pıtırcığı. Tatlı miyavlarıyla ilgi istediği zamanlarda sizin onu duymanızı sağlıyor. Kız kardeşiyle oynamayı çok seviyor ve size dayanarak şekerleme yapıyor.”


Sokaklardan kurtarılmalarından bu yana sevimli ikili çok büyük atılımlar gerçekleştirdi. Bu kediler birbirlerinin en büyük desteği ve birlikte büyüyor olmaktan çok mutlular.