Bir Evin Dışında Bulunan Zavallı Kedi Yavrusu Sokaklardan Kurtarıldığı İçin Çok Mutlu Ve Onu Sevecek Bir Aile Bulmayı Umut Ediyor

Bir evin dışında uyurken bulunan kedi yavrusu sokaklardan alındığı ve kalacak sıcak bir yer bulabildiği için çok mutlu.

Floridalı bir hayvan kurtarıcısı ve Animal Friends Project’in kurucusu olan Carmen Weinberg evinin dışında şekerleme yapan bir kedi yavrusuyla karşılaştığında Florida’daki West Palm Beach’te bulunan bir karavan parkında kalıyordu.


Bir komşusu civarda bulunan birkaç sokak kedisiyle ilgileniyordu ve onları güvenli bir alana getirebilmek için yardıma ihtiyacı vardı. 


Carmen olay yerine geldiğinde minik, gri ve beyaz renkli tekir kedi veranda da uyuyordu. Kedi yavrusu Carmen’i görünce hemen ayağa kalktı ve doğruca ona yürüdü.


“Kedi yavrusu beni farkettiği gibi dosdoğru bana geldi,” diye paylaştı Carmen. Pek çekingen bir kedi değildi ve sanki onunla gitmeye hazır olduğunu söylemek ister gibi kafasını Carmen’in eline sürtmeye başladı. “Komşuyla kısa bir konuşmamız oldu ve o da bana onu bir barınağa götürmemin ya da onun için sevgi dolu bir yuva bulmayı denememin uygun olacağını söyledi.”


Carmen’in kendi barınağı o dönemde dolu olduğu için Carmen kurtarıcı grubuyla konuştu. Adopt A Cat Foundation’dan ( Lake Park, Florida’da bulunan, gönüllü odaklı çalışan bir kurtarma organizasyonu) Vicki Carmen’in çağrısını duydu ve daha fazla zaman kaybetmeden yardım etmeyi önerdi. “Kedi yavrusunu almak için geri döndüm. Aynı yerde takılıyordu,” diyor Carmen.


Carmen kedi yavrusunu kaptı, bir taşıma çantasına koydu ve yola koyuldular. Araba yolculuğu sırasında tekir kedi biraz tedirgin gibiydi ama eve vardıklarında kendini çok daha rahat hissetmeye başlamıştı. Kurtarıcısına biraz sarıldı, yavru yalnızca sevilmek istiyordu. O gece kedicik soğuk ve sert beton yerine konforlu bir yatakta yatıyordu.


Ona pire tedavisi uyguladılar ve karnını lezzetli yiyeceklerle doyurdular ve kedi yavrusu da gördüğü ilgiden dolayı mutlu olmaya başladı. Tekir kedi artık kendi başının çaresine bakmak zorunda olmadığı için ve dışarıda başını sokacak bir yer olmadan uyumayacağı için son derece heyecanlıydı. Carmen ayrıca komşusuyla birlikte kötü durumdaki diğer kedilere yardım etmek için de çalışıyordu.


Kurtarıldıktan sonraki gün kedicik gerekli medikal yardımı alacağı, gönüllülerden bolca ilgi ve sevgi göreceği ve kendine kalıcı bir yuva bulabilme fırsatı elde edeceği yer olan Adopt A Cat Foundation’a gönderildi. “Bu kediciği sokaklardan kurtarma konusunda gösterdikleri yardımlardan ötürü onlara son derece minnettarız,” diye ekliyor Carmen.


Milly ismindeki sevimli tüy yumağı çabucak kabuğundan sıyrıldı ve karşılaştığı herkesten sevgi gördü. Tam bir sevgi pıtırcığı ve ilgi açıydı. “Milly sevgi dolu, oyuncu, cesur ve çok sevimli,” diye paylaştı Adopt A Cat Foundation.


Milly etrafındaki tüm yeni oyuncakları çok seviyor ama en sevdiği şey etrafındaki insanlar tarafından sevgi görmek ve her istediğinde başının okşanması ya da ona sarılınması. Sahiplendirme katında kime rastlasa onlara selam veriyor ve onlardan ilgi isteme konusunda hiç de çekingen değil. Milly’nin yanında bir arkadaşı varken çok daha iyi olduğunun farkında olduklarından gönüllüler dönüşümlü olarak Milly ile zaman geçiriyorlar.


Barınağın en yeni gönüllülerinden olan Brianna Milly’i ziyarete gittiğinde hemen minik tekirden fazlasıyla sevgiyle karşılaştı. Milly doğruca ona yürüdü, burnuna öpücükler kondurdu ve yüzünü onunkine sürttü.


Milly’nin ne zaman çenesinin altı ya da sırtı kaşınsa çok neşeleniyor. Gördüğü tüm bu ilgiden dolayı çok memnun ve paylaşacak fazlasıyla sevgisi var. Sevimli kedi yavrusu kalan günleri boyunca onu sevecek ve onunla mutlu olacak kalıcı bir yuva arıyor. Bunun karşılığında o da ailesine sarılacak, öpücükler verecek ve evlerini mutlulukla dolduracak.


Eski sokak kedisinin artık nasıl yiyecek ya da barınak bulacağını düşünmesine gerek yok. Her geçen gün gelişmeye devam ediyor ve günün birinde evi olarak tanımlayabileceği, kendine ait bir yer bulmayı umut ediyor.