Birbirlerinin En İyi Arkadaşı Olan Bu İki Kedi Yavrusunun Hayali Artık Gerçek Oldu

Bir bahçede birbirlerine sarılmış halde bulunan iki sevimli kedi yavrusu hayallerini gerçeğe çevirdi.

Bu senenin başlarında, Montreal, Kanada’dan iyi yürekli bir vatandaş mahallesindeki bahçede yürüyorken görünürde anneleri olmayan iki küçük kedi yavrusuyla karşılaştı.


Kedicikler çok ürkmüş görünüyorlardı ve rahatlayabilmek için birbirlerine sarılmışlardı. Onları bulan vatandaş annelerini ve kardeşlerini bulabilmek için etrafa bakındı ancak hiçbirine denk gelmedi. Kedicikleri orada kendi başlarının çaresine bakmaları için bırakmayı içi elvermedi ve onları kaparak yardım arandı. Alyson isimli bu hayvansever hemen yardım çağrısına cevap verdi ve onları evine almak istedi. Evini bu aç, minik yavrulara açtı ve onları biberonla beslemeye başladı. Sonrasında ise kedilerin kendilerine gerekli olan bakımı alabilmeleri ve onları sevecek, kalıcı bir yuva bulma konusunda bir şansa sahip olabilmeleri için bölgedeki bir barınak olan Chatons Orphelins Montreal’le iletişime geçti.


Kedi yavruları, Sylvestre (koyu gri, uzun tüylü olan) ve Effie, yaklaşık olarak üç haftalıklardı ve son derece zayıftılar. Birbirlerine yapıştılar ve birbirlerini hiç yalnız bırakmak istemediler. Alyson onların beslendiğinden ve saat başı bakıldığından emin olmak için birkaç gün uykusuz kaldı-onun yoğun çabaları nihayet kedicikleri sağlıklarına geri döndürdü. “Alyson barınağa getirilmelerinden önce tüy yumaklarının her gün kilo aldıklarından emin oldu,” diye paylaştı Chatons Orphelins Montreal’den Celine Crom.


Tatlı kedicikler yavaş yavaş çevrelerine alışmaya başladılar ve katı mama yemeyi, tuvalet kabını kullanmayı ve hatta kedi ağacına tırmanmayı öğrendiler. Her anı birlikte paylaşıyorlardı. “Ev kedisi olmaya çok kısa zamanda alıştılar. Altı haftalıkken onları bakımımıza aldığımızda tombul, minik tüy yumaklarıydılar.” İki minik kedicik inanılmayacak bir bağ paylaşıyorlardı.


Attıkları her adımda birbirlerine destek oldular ve asla yeni bir yeri ya da değişik bir oyuncağı bu deneyimi paylaşacak en yakın arkadaşları yanlarında olmadan denemediler. Her zaman birlikte şekerleme yaptılar ve çok sevimli bir biçimde, her alanda birbirlerine benzer hale geldiler.


Sylvestre etraftaki insanlardan ilgi istediğinde Effie de koşarak geliyor ve aynısını yapmaya başlıyordu. “Onlar çok tatlı bir tabiata sahip, sevgi dolu kedicikler. Birlikte sahiplerini her yere takip ediyorlar ve durmadan birbirleriyle oynuyorlar- odanın etrafında koşuyor ya da kedi ağacına tırmanıyorlar,” diyor Celine.


Effie özellikle çok tatlı ve her zaman insanlardan ilgi görmeye bayılıyor. Ne zaman birileri ona sarılsa çok yüksek sesle mırlamaya başlıyor. Sylvestre çok sosyal, ve bu enerjik, minik erkek kedi olabilecek en sevimli şekliyle tam bir baş belası.


“İki kedi yavrusu en başından beri birbirlerinden ayrılmıyordu. Genellikle onları kedi ağacının tepesinde buluyorduk ve hemen herşeyi birlikte paylaşıyorlardı,” diye ekliyor Celine. “Birbirlerini kovalamaktan çok hoşlanıyorlar ve tünellerinin içinde saklambaş oynamaya da bayılıyorlar.”


Onlar için kalıcı bir yuva bulma zamanı geldiğinde barınak onların ikili set halinde sahiplendirilmesi gerektiğini ve ayrılamayacaklarını biliyordu. Haftalarca mükemmel yuvayı bekledikten sonra harika bir aile onlarla tanışmaya geldi ve anında bu kedi arkadaşlara aşık oldular.


Sylvester ve Effie o gün resmi olarak yeni yuvalarına yerleşmeye hazırlardı ve en büyük hayalleri nihayet gerçek olmuştu. Minik, çelimsiz bahçe kedileri göz kamaştırıcı, kabarık tüylü sevgi pıtırcıklarına dönüşmüşlerdi.