Birlikte Sokak Kedisiyken Bulunan Hamile Kediler Bebeklerini Kocaman Bir Aile Olarak Yetiştirmeye Karar Verdiler

Çok özel bir bağı paylaşan kediler sokakta, hamile olarak bulundular ve şimdi bebeklerini birlikte yetiştiriyorlar.

Pickle ve Olive ismindeki iki tekir kedi hayatta ikinci bir şansa sahip olabilmeleri için Nahville Cat Rescue’ya getirildi. İki kedi Greater Nashville bölgesindeki bir kedi kolonisinde bulunmuşlardı ve ikisi de aynı anda doğum yapmak üzereydi.


“Bu koloniye yardım eden aile bu kedi arkadaşların arkadaş canlısı olduklarını ve ayrıca ikisinin de doğum yaptı yapacak halde olduklarını belirtti. Barınakla iletişime geçtiklerinde istedikleri bir şey vardı; bu da kedi arkadaşların kalıcı yuvalar bulma zamanları geldiğinde bile birlikte kalmalarıydı,” diye paylaştı Nashville Cat Rescue’da çalışan bir koruyucu gönüllü olan Kiki.


 Tekir kediler en başından beri herşeyi birlikte yapıyorlardı. Başlangıçta biraz çekingen olsalar da en yakın arkadaşlarının yanında olması onlara bir rahatlık duygusu sağladı ve yeni çevrelerine uyum sağlamalarını kolaylaştırdı.


“Kediciklerin birbirlerini çok sevdikleri ve birlikte güvende hissettikleri ortadaydı. Zamanımın büyük bir kısmını onlarla birlikte geçiriyordum ama onların kişisel alanlarına da saygım vardı,” diyor Kiki. “Kedi yavrularına doğum yaparlarken ya da günlük olarak yavruların kilolarını ölçmek gibi temel ihtiyaçlarını yerine getirirken benim yardımıma ihtiyaç duydukları yerlerde bu konuyla alakalı bir sıkıntı çekmemelerini istiyordum.”


Yavaş ama emin adımlarla kediler koruyucu annelerine ısınmaya başladılar. Pickle kedilerden yanına yaklaşması daha kolay olanıydı, bu nedenle de başının okşanması fikrine alışıyordu. Kafasının kaşınmasının oldukça harika olduğunun ve koruyucu annelerinin onlara zarar vermek istemediğinin farkına vardığında tavırları kısa sürede Olive’e de yansıdı. “Ben Pickle’a sevgi gösteriyorken Olive de sevgi ve ilgi görebilmek için yanaşıyordu.”


Birkaç hafta sonra Pickle doğuma girdi ve altı yavru dünyaya getirdi (bebeklerden biri yaşamamıştı). “Pickle annelik görevlerine yoğunlaşırken olive hala oyun alanında ona sürtünmeye çalışıyordu.” Olive Pickle’ın en büyük desteği haline geldi ve sürekli onun kulaklarına doğru mırlayıp onu kucaklamalara boğduğundan onun tutunacak dalıydı.


“Yaklaşık bir hafta sonra Olive’i oyun alanının içinde kedi yavrularıyla zaman geçirirken bulmaya başladım. Sanki onlar kendi yavrularıymış gibi onlarla ilgilenmeye başlamıştı ve ben onların kilolarını ölçüyorken garip şekilde onları korumaya çalışıyor gibiydi.” Birkaç gün sonra Kiki bakım odasına geldi ve diğerlerinin arasına katılmış yeni, minik bir surat daha gördü- Olive ilk yavrusunu doğurmuştu.


Tam olarak bir gün sonra Olive bir yavru daha doğurdu ama az sayıda yavru doğurması ve yavruların doğumları arasındaki zaman aralığı bazı endişeleri de beraberinde getirdi. “Herşeyin yolunda olduğundan emin olmak için onu veterinere götürdüm. Acilen bir sezaryen ameliyatı olması gerekti ama neyse kiyat hayatını kurtardı.”


Ne yazık ki her iki anne de bebeklerinin birini kaybetti ama birbirlerinin yavrularını kazandılar. Bebeklerini bir çift olarak birlikte yetiştiriyorlar ve minik tüy yumakları her ikisinden de iki kat fazla anne sevgisi görüyor. Ne zaman annelerden bir tanesinin dinlenmesi gerekse diğeri yavruların bakımını üstleniyor.


“Pickle ve Olive’i izlemek çok keyifli ve yavruları da son derece sevimliler. Yavruları değiştirip birbirlerinin yavrularına sanki kendi öz yavrularıymış gibi bakıyorlar,” diye paylaştı Kiki. Bebekler artık 2-3 haftalık oldular ve birbirlerine sıkı sıkıya bağlılar. Anneleri tarafından kucaklanmış bir şekilde, hepsi birlikte top haline gelerek uyuyorlar.


Kedi yavruları daha enerjik ve meraklı hale geldikçe oyun alanlarının çevresini keşfetmeye başlayacaklar. Anneleri her zaman ulaşabilecekleri bir mesafede, onların iyi olduğundan emin olmaya çalışıyorlar.


“Pickle’ın beş dişi ve Olive’in de iki erkek yavrusu var. Bu yavrular kuzen kız kardeşler ve kuzen erkek kardeşler gibiler. Her geçen gün fazlasıyla büyüyorlar ve Pickle ile Olive de insanların arasında gittikçe daha rahat hale geliyor.”