Bu Adam Ve Cipini Tamir Ederken Bulduğu Kedinin Hikayesine Bayılacaksınız

Bu adam garajında cipini tamir etmeye çalışırken bir kedi buldu ama sorun olan kısım, adamın aslında bir kedi sahibi bile olmamasıydı!

Steve Hamel ismindeki bu fotoğrafçı geçen senenin sonlarında doğru garajında cipiyle uğraşıyordu ama o gün kendisini bir maceranın beklemekte olduğundan haberi yoktu!


Steve aracını tamir etmeye çalışıyorken ve kendi işine bakıyorken bir kedinin içeri girdiğini gördü. Beyaz patileri olan uzun tüylü bir sarman kedi problemine yardımcı olabilmek için ona katılmıştı. 


Kedi garajın etrafında yürüdü ve sonra da sanki yardım etmeye çalışıyormuşçasına sakince cipin üzerine zıpladı. Bu olayı, “Ben sadece cipimi tamir etmeye çalışıyordum. Bir kedim bile yok benim,” diyerek paylaştı Steve.


Steve’in kedinin nereden çıktığı hakkında hiçbir fikri yoktu ama onun ilgisini çekmeye çalışmakta ısrarcı olan ve hatta sevilmek için onun omuzlarına tırmanan bu sevimli tüy yumağına kısa sürede aşık oldu. Kedi Steve’in omuzlarında kaldı ve Steve de ona bir garaj turu attırdı!


Bu kısa turdan sonra bir kaldıracın üzerine çıktı ve araçla ilgili ne gibi bir problem olduğunu anlayabilmek için cipe bakmaya başladı. Kısa bir süre sonra kedi bir alet çantasının üzerine yerleşti ve burayı kendine yatak yaptı. Steve o gün garajına girdiğinde bir kediden yardım almayı kesinlikle beklemiyordu.


Kedinin bir isim tasması ya da mikroçipi bulunmuyordu, bu nedenle de Steve ve ailesi mahalledekilere kimsenin bir kedi kaybedip kaybetmediğini sormaya başladı. “Sahibini bulamazsak kediyi biz alacağız. Kendisi son derece cazibeli biri,” diye yazdı Steve.


Aşağı yukarı bu zamanlarda Steve’in kızı kediye Sally ismini taktı ve aile kediyi sahiplendikleri için çok mutluydu. Kedi için bazı malzemelerle bir isim tasması bile aldılar. “Sally benim omuzlarıma tırmanmayı seviyor ve her ne kadar bunu evin içinde yaptığında bana acı verecek tırnakları olsa da, iş ceketimi giydiğimde bu durum biraz daha rahat hale geliyor.”


Steve bu hikayeyi Facebook’ta paylaştığında garaj kedisi çabucak internette bir ünlü haline geldi. Sally’yle olan bu karşılaşmalarından birkaç gün sonra kediyi tanıyan bir aile Steve’le iletişime geçti.


“Kedinin sahiplerini bulabilmeyi başardık. Bu nazik insanlar nihayet çok sevdikleri kedileriyle yeniden bir araya geldiler. Bizim evimizden köşeyi dönünceki evde yaşıyorlar ve kedinin kızlarıyla oynarken birçok sevimli fotoğrafı var,” diye paylaştı Steve gönderiye yaptığı bir güncellemede. “Her ne kadar bizim için durum biraz buruk da olsa onların yeniden bir araya geldiklerini görmek iyi hissettirdi. Sally’e veda etmek hiç kolay olmasa da doğru olanı yaptığımızı biliyorum.”


“Her ne kadar bizim için durum biraz buruk da olsa onların yeniden bir araya geldiklerini görmek iyi hissettirdi. Sally’e veda etmek hiç kolay olmasa da doğru olanı yaptığımızı biliyorum.” Bu kedi hikayesi Steve ve ailesinin içinde bir boşluk yarattı ve Steve ailesine bir kedi sahiplenme fikrini açmaya başladı. “Sally’nin yokluğu içimizde bir eksiklik hissetmemize sebep olduğundan bir kedi arkadaş edinmeye karar verdik,” diye yazdı Steve.


“Bir tekir istiyorduk ancak bu da bizi kendine aşık etti. O çok tatlı bir kedi ve siyah kedilerin sahiplenilme ihtimali diğer kedilere oranla daha düşük. Sally’den kalma bir isim tasmamız olduğu için bu kediye Sally 2.0 ismini vermeye karar verdik.” Sally 2.0 taşındıktan sonra kısa zamanda sanki hep ailenin bir parçasıymışçasına yeni evine ısındı. Ailenin şimdi birkaç köpeği ve bu çetenin lideri olan bir kedisi var- bu gerçekten de bizim hayallerimizi süsleyen aile.


Steve günün birinde beklemediği tüylü bir arkadaşın sürpriz ziyaretiyle karşılaştı ve bu tatlı yaratık onun kalbinde pati izlerini bıraktı. Bu kedi onların ailelerine ihtiyaçları olduklarının bile farkında olmadıkları yeni bir üye eklemelerine bile sebep oldu!