Bu Çift 15 Kiloluk Bir Kedi Sahiplendi Ve Şimdi Onun Kilo Vermesine Yardımcı Oluyorlar

Mark Wilson ve kız arkadaşı Megan Hanneman ev kedileri evin içinde tüm gün hareketsizce yatıp kalmasınlar diye onları hareket etmeye teşvik eden çeşitli mobilyalar üreten bir şirketin sahipleri. Ürünlerini test etmelerinde onlara yardımcı olan iki kedileri olsa da günün birinde yeni bir kedi sahiplenmeye karar vererek Hayvanları Koruma Derneği'nin yolunu tuttular. Derneğe gittiklerinde ise Bronson ismindeki bu dev kediyle aralarında hemen bir bağ oluştu, ancak dernek o gün çok meşgul olduğu için kediyle yüz yüze görüşme şansını yakalayamadılar. Ertesi gün derneğe yeniden gittiklerinde çalışanlardan biri Bronson'la ilgili olarak tek bildikleri şeyin önceki sahibinin ölmüş olması olduğunu söyledi. Ancak kedinin açıkça görülen bir kilo problemi olduğundan büyük ihtimalle ölen sahibinin onu yemek artıklarıyla beslediğini düşündüklerini de ekledi. Kedinin aşırı kilolu olması çifti olumsuz yönde etkilemedi çünkü Bronson son derece sevimli ve arkadaş canlısıydı ve onu bir kez sevdiklerinde evlerine götürmek için güçlükle bekleyebildiler. Çift Bronson'ın fazladan baş parmakları ya da garip şekilde kendi doğdukları eyalet de olan Michigan'a benzeyen patileri gibi başka kendine özgü özellikleri de olduğunu farketti. Bronson'ı evlerine aldıktan sonra onu veterinere götürdüler. Bronson gibi obez kedilerin yavaş kilo vermeleri gerektiğini aksi takdirde son derece öldürücü olabilen yağlı karaciğer hastalığına yakalanabileceklerini öğrendiler. Çift, Bronson'ı sahiplendiğinden bu yana diyetini üç kez değiştirmek zorunda kaldı ama nihayet onun için en uygun diyeti bulabildiler. Şimdiki diyeti hayvan barınağının eskiden ona verdiği kuru mama ve biraz tahılsız yaş mamadan oluşuyor. Çift, bu diyetle birlikte Bronson'ın egzersiz rutinini de birkaç kere değiştirdi. Bronson'ın kilo verme macerasını belgeleyebilmesi için bir Instagram sayfası da var ve iki hafta içinde 13,000'in üzerinde takipçiye ulaşmış durumda! Takipçileri onu bu mücadelesinde desteklerken kilo verme konusunda tavsiyeler de veriyorlar. Bu kibar devin daha fazla fotoğrafını görmek için aşağıdaki galeriyi inceleyin!

Fazladan baş parmakları olan Bronson isimli bu tombul kediye merhaba deyin!


Sahipleri Mark ve Megan Hayvan Hakları Derneği'ne yaptıkları bir ziyaret sırasında onu sahiplenmeye karar verdiler.


"İçeriye girdiğimizde Bronson isimli bu tombul kediyle anında bir bağ hissettik."


Onu sahiplenerek kilo vermesine yardımcı olmak istediler.


Hakkında bildikleri tek şey önceki sahibinin ölmüş olmasıydı.


Sevimli kedi yalnızca 3 yaşında olmasına rağmen 15 kilo geliyordu!


"Kilosu bizi asla olumsuz yönde etkilemedi, onu hemen sevdik. Onunla tanıştığımda o kadar fazla gülümsedim ki yanaklarım acıdı."


Çift onu evlerine getirdiğinde Bronson kendine ait kocaman bir yeri olduğu için çok mutluydu!


Veterinere götürüldüğündeyse kendini bir centilmen olarak kanıtladı!


Çifte Bronson'ın yavaş yavaş kilo vermesi gerektiğini söylediler.


"Bronson'ın diyetini daha önce üç sefer değiştirmek zorunda kaldık ama sanırım nihayet kilo vermesi için gerekli olan mükemmel diyeti bulmayı başardık."


"Şimdi günde 375 kalori yiyor. Bunların yarısını kuru mamadan yarısını ise tahılsız yaş mamadan alıyor."


Bronson'ın bir egzersiz rutini de var.


Başlarda Bronson'ı taşımak çift için büyük bir problem oluşturuyordu.


"Şimdilerde onu bir yastık kullanarak taşıyoruz ve bu onu çok rahatsız etmeden oturma odamıza taşımanın en iyi yolu."


"Bize sorarsanız Bronson'ın bir sürü çok sevimli huyu var. Mesela hep bir yastıkla uyuyor!"


"Yatağımızda uyumayı da çok seviyor ve bu nedenle yatağı genelde üçe bölüyoruz."


"Amacımız ona her ay yarım kilo verdirebilmek ve şu an için yaklaşık bir kilo vermiş durumda o sebeple kilo verme yolculuğu oldukça iyi gidiyor denebilir," diyor sahibi Mark.


"Duvardaki kedi mobilyasını diğer kedilerimiz gibi deneyemiyor ama günün birinde o aşamaya geleceğini düşünüyoruz."


Bronson'ın bu merdivenleri sorun yaşamadan tırmanabileceği günü görmek için sabırsızlanıyoruz!