Bu İnşaatçının 16 Kedi Ve Kedi Yavrusunu Terk Edilmiş Bir Evin Duvarının Ardından Kurtarmak İçin Yaptıkları İçinizi Isıtacak

Kediler ve kedi yavrularından oluşan bu zavallı aile Philadelphia, PA’daki terk edilmiş bir evin duvarlarının içinde kendilerine bir yuva oluşturdular. Kedicikler nihayet kendilerine dışarıdaki tehlikelerden ve insanlardan uzakta, kendilerini koruyabilecekleri bir yer bulabildiklerini düşünmüşler. 

Ama burayı yavrulara bakımevi gibi kullanmaya başladıklarında alanları ağzına kadar dolu hale gelmiş. Burası zaten başlangıçta bile herhangi bir hayvanın yaşamasına uygun bir yer değilken yeni doğmuş kediler için daha da elverişsiz bir yere dönüşmüş.


Terk edilmiş evin sahipleri duvarlarından ardından boğuk, kısık seslerin geldiklerini duydukları zaman birşeyler yapmaları gerektiğini anlamışlar. Bu nedenle de müteahhitlerini aramışlar ve müteahhit bu tehlikeli yerde yaralanan herhangi bir hayvan olup olmadığını görmek için bölgeyi keşfetmeye çalışarak işe başlamış. Bu kargaşaya neyin yol açtığını bulabilmek için duvarda dikkatlice bir delik açmaya başlamış. Bunu yaparken yeni doğmuş bir kedi yavrusu onun ellerine düşüvermiş!


Müteahhit bu zavallı bebeğin orada yalnız olmadığını anlamış ve bu nedenle de yine büyük bir dikkatle işine devam etmiş. Toplamda sekiz saat çalışarak duvarlardan kedi üzerine kedi, kedi yavrusu üzerine kedi yavrusu çıkarmış. Talihsiz tüy yumaklarının sağlık durumları ne yazık ki hiç iyi değilmiş ve kimse ne zamandır duvarların içinde olduklarından emin olamıyormuş. Dışarı çıkamamışlar mı? Müteahhit neredeyse onlara mezar olacak bu yerdeki tüm kedi ve kedi yavrularını çıkardığından emin olana kadar çalışmayı bırakmamış.


Bu isimsiz müteahhit bütün kedi ailesini Philadelphia’daki Hayvan Bakım ve Kontrol Ekibi’ne (ACCT- Animal Care And Control Team) getirmiş. Burada her bir kedi detaylı bir şekilde muayene edilmiş ve sonra da onlara gereken tedavi sürecine başlanmış. Ancak ne yazık ki yeni doğmuş kedi yavrularından bir tanesi hayatta kalacak kadar şanslı değilmiş. Bu kaybın neticesinde diğer kedilerin hayatta ikinci bir şanslarının olabilmesi için daha da sıkı çalışmaya başlamışlar. Geride kalan kedileri ve kedi yavrularını inşaat bölgesinde kalmaktan dolayı üzerlerinde toplanan toz ve kirden arındırabilmek için yıkamışlar. ACCt’den temsilcilerin söylediğine göre kediler “harika durumda” değillermiş. “Kediler son derece korkmuş halde, bazılarının daha fazla sosyalleşmesi gerekecek, ama şu anlık kafeslerinde dinleniyorlar.”


Bu gördüğünüzün ismi Charmed (erkek).


Bu fotoğraftaki kedi Joanna (dişi).


Bu Medjool (dişi).


Şu an için insanlarla yakınlaşmaktan kaçınıyor olsalar da, iyimser bir tahminle önümüzdeki birkaç hafta içerisinde güvenli bir ortamda olduklarını fark edecekler. Onlara yardım eden ekip bundan sonra yetişkin kedilerin sahiplendirilmeye uygun olup olmadıklarına karar verecek. Bu kediler muhtemelen önceden hiç bir insanın kendilerine iyi davrandığını görmemişler. Bu nedenle de ilk olarak insanların etrafında olma hissine alışmaları gerekiyor.


Burada tekrar Joanna’yı görüyorsunuz.


Buradaki utangaç bebek ise Figs (dişi).


Kedi yavrularının ebeveynleri de kurtarma ekibi yavrularla ilgilenirken iyileşmeye ve durumlarını daha ileriye taşımaya odaklanmış haldeler. Ekip aynı zamanda yaşı gelen yavruları kısırlaştıracak, aşılarını yaptıracak ve bunun sonrasında kalıcı yuvalarını bulmaya hazır hale gelecekler. Ama yeni doğmuş kediler sahiplendirilmek için doğru yaşa ve uygun sağlığa erişinceye kadar bir süre daha bu ekiple birlikte kalacaklar.


Doğrusunu söylemek gerekiyorsa bu hikayenin nasıl sonuçlandığına çok mutlu olduk. Bu şekilde hikayeler okumak her zaman için mutluluk verici ve bize dünyada hala harika insanların olduğunu hatırlatıyor.