Bu Kadın Bu Kedi Yavrusunu Bir Garaj Yolundan Kurtardı Ama Aynı Zamanda Bilmeden Kendi Hayatını Da Sonsuza Kadar Değiştirmiş Oldu

Kaliforniya’da yaşayan Bree isimli bu kadın geçen yaz bir akşam yemeğinden evine dönüyordu ki evinin garaj yolunda neredeyse hiç kıpırdamadan oturan küçük bir kedi yavrusu olduğunu farketti. Bree kedi yavrusuna doğru yürüdüğünde kedicik hızlı hızlı nefes almaya ve ağlamaya başladı.

“Beni fark ettiği zaman bana doğru miyavladı ve benim olduğum yere yürümeye çalıştı. Hava son derece sıcaktı (43 derece) ve kedicik çok yorgundu ayrıca öylesine yetersiz beslenmişti ki yalnızca birkaç adım atabildi,” diyor Bree.


Bree kedi yavrusunun annesini bulamadı. Bu nedenle de ona biraz su ve yiyecek vermek için kediciği eve getirdi. “Yalnızca üç haftalıktı ve sokakta yaşayan annesi tarafından yalnız bırakılmıştı.” 


Ertesi sabah Cloe diye çağırmaya başladığı kediyi iyice bir muayene edilmesi ve ihtiyacı olan medikal desteği görebilmesi için veterinere götürdü.


“Oldukça fazla susuz kalmıştı ve yeterli beslenememişti. Ayrıca pirelerle kaplıydı ve iç parazit problemiyle uğraşıyordu,” diye ekledi Bree. “Veterinerin söylediğine göre onu eve almamış olsam muhtemelen ölmüş olurdu.”


Sonraki birkaç günde zavallı kediciği saat başı biberonla beslemek zorunda kalmışlar. Bree Cloe’yi bulana kadar hiç bir kediye bakmamış ama onu sağlığına geri döndürme konusunda kararlıymış. En zorlu geçen günler ilk günler olmuş çünkü bu süreçte Bree ya çok az uyuyabilmiş ya da hiç uyuyamamış. Cloe yiyeceklerle hiç ilgilenmediği için beslenme konusunda da ona yardım etmeleri gerekiyormuş ve onu her zaman sıcak tutabilmek için ellerinden geleni yapmışlar.


“Dört gün sonra nihayet oyun oynamayı denemek için gereken enerjiyi toplamıştı.” Yaklaşık bir ay boyunca her 3-4 saatte bir biberonla onu beslemeye devam etmeleri gerekmiş. Aslında başlangıçtaki plan Cloe hazır olduğunda ona bir aile bulmak olsa da bu asla gerçekleşmemiş.


“Cloe zaten kendine bir yuva buldu...Ben gerçekten bu sevimli kıza aşık oldum. Hala oldukça zayıftı ama ona kilo aldırabilmek için elimden gelenin en iyisini denedim,” diye ekliyor Bree. Bir aylık olduğunda Cloe 283 grama ulaşmayı başarmış. Hala yaşına göre çok küçükmüş ama iştahı iyiymiş ve giderek daha oyuncu hale gelip çevresini keşfetme konusunda daha istekli davranmaya başlamış.


Nihayet yedi haftalık olduğu zaman, daireyi keşfetmeyi bitirmiş ve insan annesine mutfakta ‘yardım’ etmeye bile başlamış. ‘Ayaklarımın üzerine yatmayı ve benimle sarılmayı çok seviyor,” diye ekliyor Bree.


Cloe Bree’yi nereye gitse minik gölgesi gibi takip ediyor ve hiç yalnız kalmak istemiyor.


Şu sevimli minik yardımcıya da bir bakın!


Birkaç ay sonra Crowley isimli başka bir kedi daha aileye katılmış. “İşten eve geldiğimde Cloe’nin çok hareketli olduğunu farkettim ve bir arkadaşı olsa durumun daha iyi olabileceğini düşündüm. Crowley ondan yalnızca iki hafta daha küçük.”


İlk önce birbirlerine tıslamış ve vurmuşlar ama birkaç gün sonra Cloe nihayet kucaklaşabilmek için yeni arkadaşının yanına yanaşmış ve güzel bir arkadaşlık geliştirebilmeyi başarmışlar. “Şimdi araları mükemmel!”


İki en yakın arkadaş şimdilerde birbirlerinden hiç ayrılmıyorlar. Birlikte dinleniyor, birlikte yemek yiyor, pencerenin önüne oturarak akıp giden günü seyrediyorlar.


Cloe’yle tanışana kadar hiç kedi sahiplenme gibi bir niyeti olmayan Bree, şimdilerde çok sevdiği iki tane kediye annelik ediyor! Cloe’nin garaj yolunda bulunmasının üzerinden iki sene geçti. “Gerçekten onun da beni kurtardığına inanıyorum! Bence o tam da benim ona ihtiyacımın olduğu anda oradaydı,” diyor Bree.