Bu Kadın İle Sahiplendiği Sağır Kedi Arasındaki Güzel Bağın Hikayesi Gözlerinizi Yaşartacak

Kedi sahiplenmek isteyen bu kadın yaşadığı bölgedeki barınağı ziyaret etti. “Hangi kedinin en uzun süredir orada olduğunu öğrenmek istedim ve eve bu sağır, dişsiz, yaşlı tüy yumağı ile döndüm.”

San Antonio, Teksas’tan Bridgid Staub ismindeki kadın bu sene geçirdiği bir aylık bir hastane tedavisinden sonra evine geri döndü. 


Hayatına yeni bir sayfa açtığı zaman, sanki birşeyler eksikmiş gibi hissetmeye başladı. “Sanki bir yanım eksik gibiydi. Bunu enine boyuna düşündüm ve sonra şehrimdeki hayvan hizmetleri barınağına gidip buradaki kedilerden herhangi biriyle bağ kurup kuramayacağımı görmeye karar verdim,” diye anlatıyor Bridgid.


San Antonio Şehri Hayvan Hizmetleri Servisi’ne gittiğinde burada çalışanların yanına giderek hangi kedinin en uzun süredir burada olduğunu sormuş. “Konuştuğum bayan bana direkt olarak Cali’yi gösterdi.” Barınak onu içeriye aldığında Cali bir sokak kedisiymiş. Bulunduğu zaman tamamen sağırmış ve geride kalan birkaç dişine bakarak onun yaşlı bir kedi olduğunu düşünmüşler.


“Kocaman yeşil gözleri olan çok güzel bir calico kedisiydi. Onu kafesinden çıkardıkları anda oldukça yüksek perdeden ve çok garip bir miyav sesi çıkardı. Bu tuhaf ses benim çok uzun bir süre sonra gülümsememe neden olmuştu,” diyor Bridgid. Kedi doğruca lavaboya gitmiş ve Bridgid musluğu açana kadar miyavlamış. “Nihayet susuzluğunu dindirdikten sonra ilgisini bana yöneltti. Ben ona ilgi gösterene kadar elime kafa attı ve sonrasında kıvrılarak yere yatıp onu kaşımamın keyfini çıkardı.”


İşte Bridgid böylece kendisi için mükemmel kediyi bulduğunu anlamış oldu. Sokaklarda yaşayan Cali yeni dostuna yapıştı ve çok yükses bir sesle mırlamaya başladı. Bu olaydan birkaç gün sonra Cali barınaktan tamamıyla ayrılmış. “Benim evimdeki ilk gecesinde hiç uyuyamadı. Hep tetikteydi ve etrafı konusunda tedirginlikleri vardı,” diyor Bridgid. “Ancak ertesi sabah tamamen başkaydı. Kanepede otururken benim kucağıma kıvrıldı ve sonra da orada uyuyakaldı.”


Sevimli kedicik güvenli bir yerde olduğunu fark etmişti. “O andan itibaren geceleri uyumakta (tam benim yanımda ve genelde benim yastığıma sarılarak) hiç sıkıntı çekmedi ve sarılmayı çok seviyor,” diye paylaştı Bridgid. Bu yaşlı ve sağır kedinin paylaşacak çok fazla sevgisi var.


“Kesinlikle hayatımın daha iyiye gitmesini sağladı ve onu sahiplenmeye karar verdiğim için çok sevinçliyim,” diye ekledi Bridgid. “Bunun kulağa klişe geldiğinin farkındayım, ama benim durumum için oldukça da doğru...Onu sahiplenerek ona yardımcı olmuş olabilirim, ama bana kalırsa o da benim hayatımı kurtarmış oldu!”