Bu Kedi Sağlıklı Bebekler Doğurabilmek İçin Kendisini İçeri Almalarını İsteyebileceği En Mükemmel Evi Seçmeyi Başardı

Bir sokak kedisi yavrularına güvenli bir ortamda hayat verebilmek için bir ailenin evine yürüdü ve içeriye girmek istedi.

Bu ayın başlarında Arizona’da yaşayan Sandy arka bahçesinde mahalledeki sokak kedilerinden bir tanesini gördü. Sokaklarda yaşayan ve etrafta dolaşan kedi aynı gün bu eve dönerek yiyecek dilenmeye karar verdi.


Sandy bu iyiliği mutlulukla yaptı ve kediye kocaman bir öğünle biraz içme suyu verdi. Kediyi beslerken karnının şiş olduğunu farketti ve kedinin belki de hamile olabileceği sonucuna vardı. 


Sandy’nin ona verdiği yemeğin hepsini yalayıp yuttuktan sonra arkadaş canlısı kedi başının okşanması için Sandy’nin yanına gitti ve onu arka bahçeye kadar takip ederek kalmak istediğini ima etti. Kedinin yavruları için kalacak bir yere çok ihtiyacı vardı ve Sandy’nin de onu sokağa salıp hem kendine hem de yavrularına tek başına bakmasını zorlamaya içi el vermedi.


Sandy hamile tüy yumağını içerideki boş bir yatak odasına getirdi, böylece bebeklerin bir günü bile sokakta geçirmelerine gerek olmayacaktı. Tatlı kedi yere yatıp kafasını tüylü bir battaniyeye koyduğunda kendisini evinde gibi hissetti. Odayı şirin mırlamalarıyla doldururken bir yandan da patilerini ve parmaklarını geriyordu. Sanki güvenli bir yerde olduğundan haberi varmış gibiydi.


Doğurdu doğuracak haldeki kedi kendisine güvenli bir yer bulabildiğinden dolayı çok mutluydu. Karnının kaşınmasını isteyerek ona verilen her battaniyenin üzerindi yuvarlandı. Kediye ve bebeklerine ihtiyacı olan ilgiyi gösterip onlara sevgi dolu yuvalar bulmayı amaçlayan Sandy, Jin’s Bottle Babies’den bir gönüllü koruyucu olan Jen’le irtibata geçti ve onun yardımını istedi. “Neler yapılabileceği konusunda daha fazla şey öğrenmek için beni aradı ve zamanlama da tıkır tıkır işledi,” diyor Jen.


Birkaç gün sonra Sandy eve geldiğinde büyük bir sürpriz onu bekliyordu- beş sağlıklı bebek çoktan doğmuş, düzgünce temizlenmiş ve onlara düşkün annelerinden süt emiyorlardı. “St. Patrick Günü’nde doğum yaptığı için bebekleri yeşilin tonlarından ilham alarak isimlendirmeye karar verdik (Anne Jade, Hunter, Emerald, Kelly, Olive ve Forest).”


O Cuma daha ilerleyen saatlerde Jin’s Bottle Babies altı kişilik ailenin tamamını koruma altına almayı başardı. “Anne kedi çok tatlı ve sosyal. Onları almaya gittiğim gün yere oturduğumda doğruca yanıma geldi ve çenesini kaşımamı istedi,” diye paylaştı Jen. Çevresini biraz keşfettikten sonra Jade ilgi ve sevgi istemek için koruyucu annesine sürtündü. Açık büfe yiyecek ve kullanabileceği birçok battaniyenin olmasından ötürü çok mutluydu.


“Buraya çok kısa zamanda uyum sağlayabilmeyi başardı ve odaya girdiğimde yavrular süt emmiyorlarsa ayağa kalkıp neşe içerisinde beni takip ediyor. O çok meraklı bir kedi. Ne zaman dolabı açsam yanıma gelip o da içine bir bakmak istiyor.” Jade ev hayatındaki kokulara ve seslere hemen alıştı ve ayrıca Jen’in yanında da çok rahat hareket eder hale geldi. İnsan arkadaşının yavrularını tartmasına, altlarını değiştirmesine ve yatacakları yerleri temizlemesine izin verdi ve bunların hepsi için son derece minnettardı.


“Yavrular her geçen gün daha da büyüyorlar ve gerektiği gibi kilo alıyorlar. Bebekleri yemek yerken Jade neşe içinde mırlıyor ve sonrasında hepsi birden tortop olup uyuyorlar,” diye ekliyor Jen. “Ona sorular sorduğumda beni evin içerisinde takip etmekten çok mutlu oluyor. Bazen bana cevap olarak miyavlıyor ve sanki dediklerimi gerçekten de anlıyormuş gibi oluyor.”


Kedi ailesi koruyucu bakım altında hayatlarının en güzel günlerini yaşarlarken barınak da mahalledeki diğer sokak kedilerini kısırlaştırmaya uğraşıyor. Anne Jade sevildiği için çok mutlu ama bebeklerine de tamamen bağlı. Şimdiye kadar sıcak bir kucağın tadını çıkaramamış ama bebekler büyüyüp daha bağımsız hale geliyorken Jen de anne kedinin tam bir kucak kedisine dönüşmesini bekliyor.


“Bebekler büyüdüklerinde ve ben de şuradaki rahat sandalyeyi buraya aldığımda kucağıma tırmanacaktır. Çenesinin kaşınmasından gerçekten çok hoşlanıyor ve ben onlara vereceğim atıştırmalıkları ayarlarken bacaklarımın arasında geziniyor,” diyor Jen. Bebekler artık bir haftalıklar ve nihayet gözlerini açmaya başladılar. Anne Jade her zaman onları kucaklıyor ve onların kişisel bakımlarının ve hijyenlerinin düzgün olmasına özen gösteriyor.


Jade o gün yavruları için güvenli bir ortama ihtiyaç duyduğunda kendisine yardım edebilecek en mükemmel aileyi bulmayı başardı. “Hamile kaldığında nereye gideceğini kesinlikle biliyordu. Kedilerin bu şekilde insanlara yakınlaşıp onlardan yardım almalarına bayılıyorum. Bu gerçekten de çok kıymetli birşey.”