Bu Kedi Yavrusu Bir Kediyi Evine Kadar Takip Etti Ve Sokaklarda Geçen Bir Ömürden Sonra Yalnız Kalmayı Reddetti

Bir kedi yavrusu bir ev kedisini evine kadar takip etti ve sokak kedisi olarak yaşadıktan sonra ömrünü bu kedinin ailesiyle birlikte geçirmek istedi.

Alice McColl ve ailesi günün birinde mahallelerinde dolaşan bir sokak kedisi gördü ve kedi geri dönerse diye dışarıya onun için su ve yiyecek bırakmaya başladılar.


Bir süre sonra kedi iki yavrusuyla birlikte yiyecek kaynağına geri döndü. Alice ve ailesi kediyle yavrularını gördüğü zaman daha fazla zaman kaybetmeden yardım almak için bölgelerindeki barınakla iletişime geçtiler. 


Onlar yardım beklerken, yalnızca bir yavru kedi yiyecek kaynağına geri döndü. Bu kedi yavrusu günün birinde yapayalnız bir vaziyette oraya gitti ve annesi de hiç onu aramaya gelmedi. Alice ve ailesi kedi yavrusuna yardım ederlerken, Alice’in evindeki kedisi Otley de minik kediyi verandadan izliyordu. Otley meraklıydı ve minik kedinin varlığından rahatsızmış gibi gözükmüyordu.


Günlerden bir gün biraz temiz hava almak ve güneşlenmek için verandaya çıktı ve arka bahçede zaman geçirmekten oldukça hoşnut gözüken yavru kedinin yanına gitmeye karar verdi. Minik sokak kedisi de Otley’e doğru yürümek için gereken cesareti topladı. Yavru kedi Otley’i koklar koklamaz nereye gitse onu takip etmeye karar verdi.


Otley bu ona son derece bağlı haldeki küçük, yeni arkadaşından rahatsız olmuşa benzemiyordu ve yavru kedi onu takip ediyorken eve girdi. Kedi yavrusunun bu kedi karşısında ne kadar büyülendiğini görünce Alice kedi yavrusunun onlarla kalmaya kararlı olduğunu anlamıştı. Minik tüy yumağı düzgünce temizlendi ve yeni ailesiyle uzunca bir süre sarıldı. Onu Birdie diye çağırmaya başladılar ve kedi yavrusu kısa sürede başının okşanmasına ve sarılmaya düşkün hale geldi.


Minik tüy yumağı evlerine adım attığından beri Otley’nin sevimli, küçük gölgesi ve en sadık öğrencisi haline gelmişti. “Birdie Otley’e kesinlikle aşık ve onu nereye gitse takip ediyor ve Otley de zamanını geçirebileceği bir arkadaşı olduğu için çok memnun görünüyor,” diyor Alice.


Kedi yavrusu lezzetli yiyeceklerin, rahat yatakların ve bütün gün oynayabileceği oyuncakların bulunduğu, konforlu bir evde olmaktan dolayı son derece mutlu. Birdie ve Otley günün geçmesini pencereden birlikte izliyorlar ve bir çift olarak sahiplerinin yataklarını işgal ediyorlar. Otley abi rolünü üstlenmiş durumda ve minik kediciğe bolca şefkat gösterip onu kucaklıyor.


“Onlar bir çift olarak yemek yiyor, çift olarak uyuyor ve çift olarak oyun oynuyor, yani bu noktada onların ayrılmaz olduklarını da söyleyebilirsiniz. Hiçbir şey onların arasındaki kıymetli bağı bozamıyor ve bu da insanın içini ısıtıyor,” diye paylaştı Alice.


Veterinerle olan randevusundan sonra Birdie biraz ilgi görebilmek için Otley’e sarıldı. Sevimli kediler pati tutuşurken birlikte uyuyakaldı. Minik tüy yumağı veteriner kontrolünden geçti, kısırlaştırıldı ve medikal açıdan sağlam raporu aldı. İki kedi arkadaş evi sürekli mutlulukla ve bolca kucaklaşmayla dolduruyor.


Otley genelde kedi yavrusuna güvenli bir yerde olduğunu söylemek istermiş gibi kolları onun etrafına sarılı halde duruyor. Kalıcı ailesinin arka bahçesinde bulunduğu günden bu yana Birdie şaşırtıcı bir hızla büyüdü ve iki kedi arasındaki bağ da gün geçtikçe güçlendi.


Aile başka bir kedi sahiplenmeyi düşünmüyordu ama bu kedi yavrusunun yolu onlarınkiyle kesişti ve bu yalnızca kaderdi.