Bu Kedinin Bir Kadın Onu Sokaklardan Kurtarabilmek İçin Yanına Geri Geldiğinde Verdiği Tepki Sizi Ağlatacak

Tatlı bir bayan sokakta tortop haline gelmiş bir kedi buldu. Kediyi çağırdığı zaman kedi hiç tereddüt etmeden onun yanına geldi.

Bu sevimli kedi uzunca bir zamandır Brooklyn, New York’un sokaklarında yürürken görülüyordu. NYCCC’de bir gönüllü olan Gissell (@pawsofhopenyc) kediyi arayıp ona yiyecek getirme görevini üstlendi.


Kediyi bulduğunda onun evsiz insanlar için olan bir barınağın önünde kıvrılmış halde olduğunu gördü. Tekir kedi Gissell’in sesini duyunca gözlerini açtı ve salına salına başının okşanması için onun yanına gitti. 


Çok arkadaş canlısı bir kediydi ve ilgi görmeye açtı. Gissell hemen kedinin sokakta yaşamaya uygun olmadığını farketti ve onu koruyucu bakım altına alabilmek için bir kurtarma operasyonu başlattı.


Bir kapan ve daha fazla yiyecekle aynı noktaya geri döndüğünde, başlangıçta kediyi bulamadı. Tatlı kediciği çağırdı ve yalnızca saniyeler içerisinde kedi sanki eski bir dostu gördüğü için heyecanlanmışçasına koşarak onun yanına geldi. “Bugün seni sokaklardan kurtaracağım. Bugün hayatında yeni bir dönemin başlangıcı olacak. Hak ettiğin hayata sahip olacaksın,” dedi Gissell tekir kediye.


Kediyi eve götürdü ve sonra da yardım için bölgedeki bir kurtarma organizasyonu olan Little Wanderers NYC’yi aradı. “Yeniden bu barınağın önünden geçip bu korkunç havada böylesine şirin bir kediyi tortop olmuş halde bulmak istemedim,” diyor Gissell. “Bu kedinin gerçekten insanların arasında olmaya ihtiyacı vardı ve sokakta bir yaşam için uygun değildi.”


Little Wanderers NYC’de bir gönüllü koruyucu olan Melina Nastazia (@Jacksalempoppylusfosters) ile yardım için iletişime geçildi. “Kedinin boyutları yüzünden kurtarma ekibi onun son derece hamile bir anne kedi olduğunu düşünmüşlerdi! Ama sonradan onun yalnızca büyük, kısırlaştırılmış bir erkek kedi olduğunu öğrendik,” diyor Melina. “Kısa zamanda çaresine baktığımız birtakım kulak maytlarıyla pireleri vardı. İçeride olmaktan çok mutlu görünüyor ve genellikle bu mutluluğunu yüksek sesle mırlayarak ve patileriyle yeri yoğurarak ifade ediyor.”


“O çok özgüvenli bir çocuk ve kaplanlarınki gibi bir zerafete sahip. Hayatta en sevdiği iki şey kedinanesi ve mama zamanı! Ayrıca biri onun boynunu ve sırtını sevdiği zaman kucaklarına çıkıp patileriyle yoğurmayı seviyor.”


Eskiden bir sokak kedisi olan kedi pencerenin kenarına oturup günün akıp gitmesini izlemeyi seviyor ve patilerini geçirebildiği tüm yumuşak battaniyeleri yoğuruyor. “Brooklyn’in sokaklarında evsiz olmak böyle bir kediye çok zarar verebilir, özellikle de kış mevsimi kapıdayken. O harika bir kedicik ve sevgi görmek için hazır,” diye yazdı Little Wanderers NYC.


Bu sevgi dolu kediciğin artık yiyecek ya da barınak bulma konusunda endişe etmesine gerek yok. Kendisine kalıcı bir yuva bulmaya ve içindeki sevgiyi onu sahiplenecek aileyle paylaşmaya çok hazır.


Bu sevimli kedi uzunca bir zamandır Brooklyn, New York’un sokaklarında yürürken görülüyordu. NYCCC’de bir gönüllü olan Gissell (@pawsofhopenyc) kediyi arayıp ona yiyecek getirme görevini üstlendi.