Bu Sevimli Kedinin Hikayesine İnanamayacaksınız

İnternette paylaşılan fotoğraflar gerçekten de şoke ediciydi. Bu zavallı 7 aylık kedinin suratına bir aile köpeğinin saldırısına uğradıktan sonra düğmeler dikilmesi gerekmişti. Üzgün aile yaralı hayvanı MSCPA Boston’a getirmişti. 

Buradaki veterinerler 4 tane küçük düğmeyi hastaları olan Juicebok isimli bu sarman kedinin üzerinde alışılmadık bir tedavi için diktiler.


Sonrasında ise bu düğmeleri Juicebox’ın suratından çıkardılar ve şimdilerde sevimli kedicik iyileşiyor. 


Peki ama neden kedinin suratına bu düğmeleri diktiler? Veterinerler bu durumu Facebook sayfaları üzerinden açıklamaktan mutluluk duyuyor.


Bu düğme tekniği Angell Animal Center’ın (Angell Hayvan Barınağı) dişçilerinden olan Dr. Alice Ekerdt tarafından araştırılmış bir şey. Çenenin belli bölgelerinde yer alan bazı kırık çeşitlerinde- tıpkı bizim hikayemizdeki zavallı sarmanın sahip oldukları gibi- kırığın stabilize edilmesi oldukça zor olabiliyor ve bazı durumlarda da diğer implantların boyutlarını belirlemek pek mümkün olmuyor. Dikişler çeneyi yerinde tutuyor ve düğmeler de hastayı daha rahat ettirmek ve dikişlerin deriye batmasını engellemek için oradalar.


Yalnızca 10 gün sonra yaraları iyileştiği için suratındaki düğmeleri çıkarmanın en iyisi olacağını düşünmüşler! Bütün bu süreç kedi herhangi bir yan etki yaşamadan ya da tekrar yaralanmadan yürütülebilmiş ve kedi yavrusu da bu süreçte hiç acı hissetmemiş. Hatta mutlu kedi her ne kadar bu hiç umrunda olmasa da gazete manşetlerine bile çıkmış!Veteriner ekibi yüzündeki düğmeleri acele etmeden çıkarırken sevimli kedi sarman da orada sakince oturmuş. Kedinin bir ya da iki hafta içinde röntgen çektirmek için veterinere geri dönmesi gerekiyor çünkü veterinerler çenesinin olması gerektiği şekilde iyileştiğinden emin olmak istiyorlar. Ama o zamana kadar zamanını koruyucu bakın altında dinlenerek ve çevresini keşfederek geçiriyor.


MSPCA’nın söylediğine göre şu zamana kadar Juicebok’ı sahiplenmek isteyen yüzlerce insan çıkmış. Check-upları tamamlandıktan sonra kendisi için kalıcı bir yuva bulmaya hazır hale geleceğini düşünüyorlar. O zamana kadar ise Juicebox’ın yeni hayranları sabırsızlıkla onu sahiplenecek şanslı ailenin kendileri olup olmayacağının haberini bekliyorlar. Hatta sahiplenmek isteyenlerin bir isim önerisine ihtiyacı olursa diye çeşitli sevimli öneriler de bulunmuş. İsmi Buttons (Düğmeler) olmalıymış ama bu minik kedi gerçekten de çok sevimli iyileşiyor olmasına çok mutluyum… Hey, bence ismi Benjamin olmalıydı!