Bu Sevimli Sokak Kedisi Bir Gün Bir Adamın Evine Girdi Ve Onun Hayatını Tamamen Değiştirdi

Sokakta yaşayan minik bir kedi yavrusu bir gün Kuzey Kaliforniya’daki bir eve girdi. Bir adam ona ton balığı verince orada kalmaya karar verdi ve onun hayatının bir parçası oldu!

Yaklaşık bir ay kadar önce Adam Laigo bir maç gecesi için arkadaşlarını davet etmişti.


 Ev arkadaşları dışarıda biraz vakit geçirirlerken bu minik ve sevimli tüy yumağının doğrudan kapıya yürüyüp içeriye girmeye çalıştığını fark ettiler.


“Ev arkadaşlarımdan bir tanesi ‘hey, burada bir kedi yavrusu var’ dediğinde yemek hazırlıyordum. Kedi yavrusunu kenardan görmeye çalıştım ve kapının birkaç metre uzağında temkinli bir şekilde içeriye girmeye çalışıyor, bir yandan bizi gözetlerken bir yandan da yeri kokluyordu,” diyor Adam. Kedicik merakla onların ne yaptığına bakıyorken aniden ürktü ve hemen dışarıya geri kaçtı. Adam bir konserve ton balığı kaptı ve dışarı çıkıp onu aramaya başladı. “İçeriye gelmiş olan bu sevimli sokak kedisinin hemen dışarı gitmesini istememiştim, özellikle de ona yardım edebilecek durumdayken.”


Adam minik kediciği buldu ve onu yiyecekle dışarı çıkarmaya çalıştı. Kedicik çok açtı, onu evinin ön basamaklarına kadar takip etti ve sonra da mutfağa girdi. Adam elindeki yiyeceği yere koyduğunda hemen yemeye başladı (Bu olayın videosunu aşağıda bulabilirsiniz). Minik calico kedisi hızla insan arkadaşına alışmaya başladı ve rahatça başının okşanmasını ve ilgi görmeyi istedi. Adam kediyle çok mutluydu ve ona Tuna (Ton balığı) ismini vermeye karar verdi. “Ne kadar fazla piresi olduğunu görünce onu bir güzel temizledim. O gece benim yatağımda uyudu ve o zamandan beri de böyle yapıyor. Benim yanımda, battaniyelerin altında uyumayı gerçekten çok seviyor.”


Veterinere götürüldüğünde sevimli kedicik parazit, kurtçuk ve pireler için tedavi gördü. Üzerinde bir mikroçip bulamadılar ve mahalledeki kimse de kedinin sahibi olarak ortaya çıkmadı. Bu nedenle Adam kedinin onun olabileceğini düşündü. “Tuna kendi kalıcı yuvasına kendisi karar verdi...Ve bana her gün uyanık olduğu birkaç saat içerisinde minik bir kediciğin ne kadar fazla enerjisinin olabileceğini gösteriyor.”


Küçük kız çok oyuncu, yaramaz ve enerji dolu. “Onun için kutulardan yaptığım kalelere tırmanmayı seviyor, ama onun en çok hoşuna giden şey kedinanesi dolu fare oyuncağıyla yakalamaca oynamak. Bu oyuncağı merdivenlerden aşağıya ya da direkt olarak mutfağa fırlatıyorum ve ben ona yüreklendirici bir şekilde ‘Git, getir Tuna!’ dedikten sonra oyuncağın arkasından koşup bana getiriyor.”


Kedicik oyun oynamayı seviyor ama sarılmayı daha çok seviyor. Tuna günlük maceralarından sonra her zaman kucaklaşmak için en iyi insan arkadaşının yanına geliyor. “Bazen evin içinde koşarken ve en yüksek hızda merdivenleri çıkarken onun içindeki kedi yavrusunu görebiliyorsunuz. Ama o çok tatlı bir kedi ve battaniyenin altında uyumayı çok seviyor. Bana uyku vakti olduğunu ben ona ilgi gösterene kadar telefonumla benim arama zıplayarak anlatıyor,” diyor Adam.


“O çok meraklı, oldukça uysal ve çoğu zaman sevgi dolu ancak başka zamanlarda çok oyuncu ve enerjik de olabiliyor.” Adam her zaman tüylü bir dost sahibi olmak istemiş ancak bir sokak kedisinin hayatına bu şekilde gireceğinden tamamen habersizmiş. Bu olaydan yalnızca bir ay sonra ise birlikte yakalamaca oynuyorlar, yürüyüşe çıkıyorlar ve her gece birlikte zaman geçiriyorlar.


“Sokakta geçirdiği günler çok geride kaldı ve o şimdi bambaşka, daha iyi, şımarık ve mutlu bir kedicik ve yeni ve onu seven bir aileye sahip,” diye ekliyor Adam. “O gerçekten de birinin sahip olmayı hayal edebileceği en iyi kedi.”