Bu Sevimli Sokak Kedisi Yavrularını Bulabilmek İçin Barınağa Geri Döndü Ve Onun Hikayesi Yüreklerinizi Isıtacak

Dört minik kedi yavrusu başlarında anneleri olmadan barınağa alındı. Ancak, anneleri onları aramak için geri döndü.

Birkaç gün önce Wrenn Rescues’un kurucularından bir tanesi olan Alyssa Smith’e kurtarılmaya son derece muhtaç durumdaki bu on günlük kedi yavrularıyla ilgili bir haber geldi. Downey, Kaliforniya’da bulunan bir barınağın çalışanları kediciklere yardım edebilmek için olabilecek her yolu deniyorlardı.


“Yalnızca 15 dakikamız kalmıştı ve onları alabilecek kimsemiz de yoktu ama neyse ki sosyal ağ grubu kedileri güvenli bir biçimde bulundukları yerden çıkarabildi ve CJ isimli bir kadın onları bize, Ventura County, Kaliforniya’ya yolladı,” diyor Alissa. Kedi yavruları anneleriyle birlikte birinin bahçesinde bulunmuşlardı ancak anne insanları görür görmez koşarak kaçmıştı. Ashely isimli bir gönüllü koruyucu hemen kedileri biberonla gecelik beslemeye başladı. Barınağın kurucularından Jennifer Hurt ise gündüz vakti biberonla besleme işiyle ilgileniyordu.


“Kedi yavrularının anneleri tarafından güzel bir biçimde bakılmış oldukları açık şekilde belliydi. Yetim kalmış kedi yavruları kendilerini barınakta buldukları zaman genellikle annelerini bir daha görmezler,” diyor Alissa. “Bu da barınağa getirmek yerine kedi yavrularını bulundukları yerde bırakmanın (ve annelerini beklemenin) ardındaki başka bir önemli neden.” Ashley ve Jennifer kedi yavruları yeterince güç kazanıncaya kadar onları elle besleme konusunda çok hazırlardı ama sonrasında hiç beklenmedik ve harika birşey oldu.


Yavruları barınağa getiren ev sahipleri evlerine geri geldiler ve anne kedinin dışarıda yavrularını aradığını gördükleri zaman çok şaşırdılar. “Onu yakalayıp bize getirebilmeyi başardılar,” diyor Ashley. Ertesi gün anne kedi de yavrularına kavuşabilmesi için koruyucu yuvaya getirildi.


Başlangıçta başından geçen onca şey sebebiyle oldukça çekingen bir kediydi ve Ashley bebeklerinden birini onun yakınına getirene kadar taşıyıcı çantasından çıkmayı reddetti. “Yavrulardan birini ona gösterdim ve sonrasında açık bir biçimde rahatladı. Yavruyu kullanarak onu taşıyıcı çantadan çıkarabilmeyi başardık,” diyor Ashley. “Doğruca yavrularının yanına gitti ve mırlayarak onların tam ortalarına uzandı. Yavrular da annelerine sokularak sütünü emmeye başladılar.”


Sevimli anne son derece saf bir neşe içerisindeydi; aç yavrularını beslerken bir yandan da mırlayıp patileriyle yeri yoğuruyordu. “Daha önce böylesi muhteşem birşeye tanıklık ettiğimizi hiç düşünmüyorum,” diyor Alissa. “Böyle bir mucizenin gerçekleşmiş olması insana gerçekten şaşkınlık veriyor. Bu buluşmanın iyi geçtiğini söylemek ona haksızlık olur.”


“Yeni doğan yavru kedilere bakıcılık yapan gönüllüler olarak bakımını üstlendiğimiz bebeklerin mutlu, rahat ve huzurlu olabilmeleri için elimizden glen herşeyi yapıyoruz.”


“Yaptığımız şeylerin hiçbiri annelerinin yanlarında yatıyor olmasının verdiği harika duyguyla boy ölçüşemez,” diye ekliyor Ashley. “Anne kedi yavrularına karşı çok sabırlı ve yavrularıyla yeniden bir arada olduğu için duyduğu minnet insanı şaşırtıyor. Bunlar en neşeli ve şanslı minik kedi yavruları.”