Bu Sevimli Sokak Kedisinin İstemeden Yol Açtığı Problemler Sizi Hayrete Düşürecek

İşine her gün toplu taşıma kullanarak gitmeniz gerekiyorsa bütün bu toplu taşıma kargaşası ve takip etmeniz gereken kalkış saatleri biraz göz korkutucu olabilir. Ara sıra meydana gelen gecikmeler yüzünden bütün gününüz gecikmeli devam edebilir. Ve çoğunlukla da bunlar için yapabileceğiniz hiçbir şey bulunmaz. Yalnızca elinizden geldiğince sabırlı davranmanız ve sorunun çözülmesini beklemeniz gerekir. Salı sabahı Londra Euston’daki Avanti Batı Yakası treninde gecikme olduğunu duyan yolcular kendilerini olabilecek şeylerin en kötüsüne hazırlamışlardı. Ancak bu gecikmenin sebebi yalnızca sevimli bir kedicikti!

Hızlı trenin üzerine tünemiş bu minik kedi yüzünden yolcuların tam iki saat boyunca beklemeleri gerekti! Üstelik de kimse kedinin oraya nasıl çıktığını bile bilmiyordu! 


Ve çalışanların söylediklerine göre burası bir kedi için güvenli bir yer değildi. Bu nedenle de insanlar işe yaramayan ve hatta zalimce yardım önerileri getirmeye başladıklarında bu “yardımları” susturmak için çabuk davrandılar.


“Neden bir su hortumu tutmuyorsunuz?” “Kedi zaten 120 MPH hızda ölür giderdi.” “Tek ihtiyacımız olan işinde iyi bir keskin nişancı, haha.” “Bir kediyi trenden indirmek için 2 saat harcandı, çok komik. Bu tren istasyonunda nasıl salaklar çalışıyor böyle, haha.” Ve işte istasyon çalışanları bu iğrenç yorumları bu şekilde cevapladı: “Bu trenin içinden 25,000 voltluk bir elektrik akımı geçtiğini göz önünde bulundurduğunuz zaman, burada çalışan “salaklar” belki de bir kediden kurtulmaya çalışırken elektrik çarpması sonucu ölmek yerine yalnızca güvenliklerini sağlamaya ve mesailerinin sonunda evlerine gidebileceklerinden emin olmaya çalışıyorlardı.”


Istasyon çalışanları kedinin iyiliğini öncelikleri haline getirdiklerinden kurtarma operasyonu yavaş ama güvenli bir biçimde ilerledi. Kedi trenin istasyondan ayrılma vaktinin yaklaşık olarak 30 dakika öncesinde görülmüştü. Ama kedi davranışlarına aşina biriyseniz onların kendi hızlarında ilerlediklerini bilirsiniz. Zavallı kedi muhtemelen gördüğü bütün o ilgiden dolayı çok da ürkmüştü. Bütün bu yüksek tansiyon ve stresle biraz olsun başa çıkabilmek için istasyon çalışanları bu durumda biraz mizah bulmayı başarabildiler.


En nihayetinde kedinin sorunsuz bir biçimde bulunduğu noktadan ayrılabilmesi için yolcuların başka bir trene aktarılması gerekti. Ve trenin yanında bir kutu yerleştirdiklerinde kedi tam olarak da kendinden bekleneni yaptı. Kendini hazır hissettiği zaman kendiliğinden aşağıya indi. Neyse ki kedi hiç zarar görmemişti ve bu tehlikeli maceranın ardından yalnızca yürüyüp gitti. Yine de birinin kediyi yakalayıp bu tehlikeli bölgeden tamamen kurtarmayı denemiş olmasını dilerdik. Ama eminiz ki bu kediyi ve bu bölgedeki diğer kedileri besleyip onlara ilgi gösteren kediseverler vardır. Euston’ın tren rayları istasyon yöneticisi Joe Hendry’nin söylediklerine göre: “Neyse ki merak bu kediyi öldürmedi ve dokuz canını burada harcamadığı için mutluyuz.” Başka bir yorumcu da: “Nihayetinde olayın böyle sonuçlanacağını düşünüyordum,