Bu Tatlı Anne Sokak Kedisi Kontrplak Tabakaları Arasında Bulunmalarından Sonra Tek Yavrusundan Ayrılmama Konusunda Israr Etti

Bir sokak kedisi iki tabaka kontrplağın arasında saklanırlarken bulunmalarından sonra biricik yavrusunu bir dakika bile bırakmama konusunda ısrarcı oldu.

Geçen hafta Elkhart County, Indiana’daki bir yakala-kısırlaştır-geri sal kurtarma organizasyonu olan Catsnip Etc, Lowe’s tarafından bulundukları bölgede iki tabaka kontrplağın arasında yaşayan kedilerle alakalı bir haber aldı.


Çalışanlar minik bir kediye ait ağlamalar duymuşlar ancak durumu daha detaylıca araştıramamışlar. “Her kim anne sokak kedisinin ‘kontrplak evine’ iki metreden fazla yaklaşırsa kedi koşarak gelip hırlamaya başlıyor ve saldırmaya hazırlanıyordu,” diyor Catsnip Etc. Kurtarma ekibi kapana doğru giden mamalarla yol yaparak bir insani kapan kurdu, ama akıllı anne yalnızca kapanın dışındaki minik mama parçalarını yedi ve bebeğinden asla daha fazla ayrılmadı. “Kapana girmeyi reddediyordu. Bebeğini yalnız bırakmak istememişti.”


“Bebek kedi ne zaman bir ses çıkarsa anne koşarak ilgi göstermek için onun yanına gidiyor, iyi olduğundan emin olmaya çalışıyordu. Kurtarma ekibi annenin son derece koruyucu ve kendini yavrusuna adamış olduğunu anladıklarından bu görevde kendilerine yardımcı olabilmesi için telefonlarından bir kedi yavrusunun ağlama sesini çalmaya başladılar.” “Telefonu kapanın ucuna yerleştirdik ve 20 saniye kadar sonra koşa koşa kapana girdi.” Kurtarma ekibi annenin yavrusunu da yakalayabilmeyi başardı ama bölgede başka kedi yavrusu bulamadılar.


Anne ve bebeğin koruyucu bakıma alınmasından kısa bir süre sonra koruyucu ailesi kedinin davranışlarındaki değişiklikleri gördüğünde çok şaşırdı. “Anne kedinin inanılmaz ölçüde tatlı olduğunu, başının okşanmasını sevdiğini ve durmadan mırladığını farkettik. O yalnızca çok ürkmüştü ve evladını korumaya çalışıyordu. Şimdilerde çok daha iyi durumda olmalarından ve güvende olmalarından dolayı çok mutluyuz.”


Sevimli anne yatıştı ve kendisine verilen bolca lezzetli yiyeceğin tadını çıkarıyor. Yavrusu kurtarılmalarından bu yana yalnızca birkaç gün içerisinde neredeyse 115 gram kadar kilo almayı başardı. “Bu anne kedi gerçekten yavrusunu çok seviyor. Yemek bile yerken yavrusu minicik viyaklarsa koşarak ona gidiyor,” diye paylaştı Catsnip Etc.’dan Missy McNeal.


“Bizimle geçirdikleri ilk gecede yavru kedinin temizlenmesi gerekiyordu çünkü çok kirliydi ve yağla kaplıydı. Anne kedi de bütün bu süre boyunca onunla kalma konusunda ısrarcı oldu. Tam lavaboda ayağa kalktı ve herşeyin yolunda olduğunu görmek istedi.” Doğru düzgün temizlendikten sonra sevimli anne kedi gür bir sesle mırlayarak yeni, rahat yuvalarında yavrusuyla sarıldı.


“Lowes’a vardığımız zaman bu anne kedinin yabani olduğundan emindik. Daha önce hiç onun yaptığı gibi bize doğru zıplayan ya da koşarak bizi korkutmaya çalışan bir anne kediyle karşılaşmadık,” diye ekliyor Missy. “Ama onu kapana almayı başardıktan hemen sonra aslında insanlardan korkmadığını anladık, o yalnızca yavrusuna yapacağımız şeylerden dolayı endişe ediyordu.”


“Bebeğini ondan ayırmayacağımızı anladığında oldukça rahatladı, mırlamaya başladı ve başının okşanmasını istedi.” “Anne kedi için tüm gün ve her gün bir sürü insanın gelip gittiği ve yüksek sesli forkliftlerin etrafta dolandığı o gürültülü depoda olmak korkunç derecede stresli olmalıydı.”


Eski sokak kedisi bebeğini yetiştirebileceği huzurlu ve güvenli bir yere sahip olmaktan ve etrafta onlarla ilgilenen nazik insanların olmasından dolayı çok mutlu. Minik bebek her geçen gün daha da büyüyüp serpilerek göz kamaştırıcı bir kediye dönüşüyor.


Kedilerin artık yiyecek ve barınak konusunda endişe etmelerine gerek yok ve anne-oğul ikilisi ev kedisi olarak yaşamlarının keyfini sürüyorlar.