Çok Sevimli Bir Görüntüsü Olan Bu Kedi Tek Yavrusuna Yardım Edebilecek İnsanlar Buldu Ve Gülümsemesini Durduramadı

Kabarık tüylü bir tekir kedi tek yavrusuna yardım etme konusunda güvenebileceği bir aile bulabildiği için çok mutlu.

Mart ayının başlarında Scarlet ismindeki uzun tüylü bir tekir kedi tek yavrusu olan Scout isimli yavru kediyle birlikte Seattle, Washington’daki tamamen gönüllülerden oluşan bir hayvan kurtarma organizasyonu olan Ashley's Kitten Academy’e getirildi.


Kedi başlangıçta son derece ürkmüş ve endişeli haldeydi ama koruyucu ebeveynleriyle tanıştığı zaman çok daha rahatlamış hissediyordu ve hatta mırlamaya bile başladı. Scout yalnızca birkaç günlüktü ve annesinin sevgisini başka hiç kimseyle paylaşmak zorunda değildi.


Scarlet tek bebeğini sarmalıyor ve ona bolca koşulsuz sevgi gösteriyordu. “Genelde tek bir bebeği olan bir kediyle karşılaşmıyorum. Bu minik tüy yumağı fazlasıyla şımartılacak,” diye paylaştı Ashley’s Kitten Academy’nin kurucusu olan Ashley Morrison. “Scarlet’in medikal desteğe çok ihtiyacı vardı. Yan tarafında büyük, şüpheli bir yumru vardı ve diğer tarafında da dolaşmış bir bölge vardı.”


Veterinerle görüştükten sonra bir apse olduğu ortaya çıkan yumruyu tedavi etmeyi başarabildiler ve tatlı kedicik kendini çok daha iyi hissetmeye başladı. Düzgün bir bakım, lezzetli yiyecekler ve rahat bir yer sayesinde Scarlet’in iştahı çok kısa bir zamanda açıldı. Çok daha dışadönük hale geldi ve kişiliği de parıldamaya başladı.


Sevimli anne kedinin üst köpek dişleri yoktu bu nedenle de yüzüne son derece sevimli ve komik ifadeler verebiliyordu. Genellikle günlük işleriyle uğraşıyorken dilini dışarıya çıkarıyordu. “Ben odaya girdiğim zaman çok mutlu oluyor ve mırlama başlıyor, ayrıca sırtının kaşınmasını istiyor,” diyor Ashley.


Scarlet iyileşirken yiyebildiği kadar yiyordu, çok daha fazla enerjisi vardı ve minik tüy yumağını yetiştirmeye odaklanabiliyordu. Minik kedi yavrusu kısa zamanda mırlama motorunu keşfetti ve ne zaman annesinin sütünü emse bu motoru kullanıyordu. Scout güç ve kilo kazanmaya devam ederken etrafta sendeleyerek dolaşmaya ve çevresini keşfetmeye başladı. Scarlet sanki ona devam etmesini söyler gibi yavrusunun sırtından hafifçe ittirerek ona olan desteğini gösteriyordu.


Scout büyüdükçe ve çok daha maceracı bir hale geldikçe Scarlet de kendi içindeki kedi yavrusunu keşfetti ve oyun oynamaya daha fazla zaman ayırmaya başladı.


“Son birkaç gecedir yatağımda yatıyorken onların odasında dönen kargaşanın seslerini duyabiliyorum.” Ashley kedilerin odasına bir kamera yerleştirdi ve Scarlet’in geceleri enerjikleşip oyuncakları sağa sola savurduğunu gördü. Sahip oldukları her oyuncağı bu şekilde fırlattıktan sonra hepsini yuvalarına geri taşıyor ve yavrusuyla bu oyuncakları paylaşıyordu.


“Artık Scarlet’in daha fazla oyuncağı var ve ona gerçekten oyun oynayabilmesi için daha fazla alan açmak istiyorum,” diye paylaştı Ashley. Kedi yavrusu yürüyüşünü mükemmelleştirmeye çalışırken Scarlet de hemen yakınında, onu izliyor olurdu. “Scarlet harika bir anne ve Scout da son derece neşeli, tombul bir çocuk. Scarlet ona elinden gelenin en iyisini yaparak bakmaya çalışıyor.”


Sevimli anne ve oğul koruyucu bakım altında her geçen gün daha da iyiye gidiyorlar. Scarlet geldiği günden bu yana gerçekten de bambaşka bir kediye dönüştü. Karnının kaşınmasından hoşlanıyor ve son derece kendine özgü olan gülümsemesiyle her gün koruyucu ailesini karşılıyor.


Scout nasıl annesi gibi gülümseyeceğini öğrenmeye çalışıyor. “O çok sevimli bir kedi ve kişiliği de her geçen gün daha da ışıltıyla parlıyor.”