Kaçak Yolcu Olarak Bulunan Sevimli Kedi Yavrusu Diğer Kedi Yavrularına Karşı Son Derece Şefkatli Ve Sevgi Dolu Olan Bir Kediye Dönüştü

Kaçak yolcu olarak bulunan kedi yavrusu muhtaç durumdaki diğer kedi yavrularına karşı son derece ilgili ve şefkatli bir kediye dönüştü.

Bir Tractor Supply Store (Traktör Malzemeleri Dükkanı)’da çalışanlar tarafından bulunduğunda Kolbe isimli, siyah-beyaz yavru kedi iki haftalıktı. Yaklaşık 22.5 kilogramlık tohum çuvallarının olduğu bir paletin üzerinde, üç diğer kardeşiyle sarılmış halde bulunmuştu.



Sonradan bu kedi yavrularının tohum çuvallarıyla birlikte bölgedeki depodan taşınan kaçak yolcular olduğunu öğrendiler. Ne yazık ki bu taşıma esnasında anneleri ölmüştü. Dükkan çalışanları harekete geçme konusunda tereddüt etmediler ve kedicikleri güvenli bir yere getirebilmek için birlikte çalıştılar. Animal Welfare League of Arlington’ı aradılar ve burada çalışan bir gönüllü koruyucu olan Lauren yardım etmeyi teklif etti.


“Bu iyi kalpli insanlara oldukça minnettardım ama o zaman yine de onlara ne kadar borçlu olacağımın farkında değildim. O günün ilerleyen saatlerinde Kolbe ve kardeşlerini almaya gittim ve onları eve getirdim,” diyor Lauren. Lauren kedicikleri yeteri kadar büyük ve güçlü hale getirmeyi ve onları kalıcı yuvaları için hazırlamayı planlıyordu.


Lauren birkaç hafta boyunca durmadan çalıştı, yavruların mide problemlerini çözebilmek için doğru ilaçları, yiyecekleri ve suplemanları buldu ve onların sağlıklarını geri kazanmalarına yardımcı oldu. “Bu dönemde büyümeleri pek de hızlı değildi ama her zaman pozitif ve neşeliydiler ve daha önce karşılaştığım fiziksel ilgiden en çok hoşlanan kedi yavrularındandılar.”


Her ne kadar diğer kardeşleri de son derece sevgi dolu olsalar da, Kolbe grubun en büyük sevgi pıtırcığıydı. Kolbe çok minik bir kediydi ama paylaşacak çok fazla sevgisi vardı. “Başlangıçta Kolbe son derece tatlı ve kocaman gözleri ve aşağı doğru eğimli minicik bir ağzı olan, ciddi bir kedicikti,” diye paylaştı Lauren.


“Büyümeye devam ettikçe kişiliği parıldamaya başladı ve Kolbe şaşkın, karizmatik, ve oldukça tatlı bir mırlamaya sahip son derece sevilesi bir çocuğa dönüştü.” Kedi yavruları koruyucu bakım altında gittikçe daha iyiye gittiler ve hayatlarındaki yeni sayfadan yalnızca birkaç gün uzaklıktaydılar. Onlar daha farkına bile varmadan Kolbe koruyucu ailesinin kalbini çalmıştı.


Kedi yavrularını yuvalarına gönderdikten sonra koruyucu aileleri kendilerini biraz buruk hissetti çünkü kedi yavrularının onlarla olan hikayelerinin sonuna geldiklerini biliyorlardı. “Ama sonradan ortaya çıktı ki Kolbe’ye işimiz henüz bitmemişti.”


Birkaç gün sonra Lauren medikal durumundaki birkaç endişe sebebiyle Kolbe’nin geri gönderildiğine dair bir haber aldı. Tatlı kediciğin her zaman birbirinden ayrık gözleri ve birazcık öne doğru çıkık bir alnı olmuştu. Veterinere yapılan birkaç ziyaretten sonra Kolbe’nin ya belli belirsiz bir hidrosefalisi ya da yalnızca şirin ve kendine özgü bir alnı ortaya çıktı. “Ona ikinci kez veda etmeye içimiz elvermedi. Herşey tıkır tıkır işliyordu ve bu sihirli kediciğin bizimle kalmasının gerektiği gün gibi aşikardı.”


Birkaç hafta sonra üç yeni bakıma muhtaç kedi yavrusu (Lucas, Levi ve Lucy) Lauren’ın kapısından girdiler. Kolbe kedi yavruları için olan odadaydı ve onların miyavlamasını duydu, bu nedenle de onları karşılamak için çok heyecanlandı. Üç yavru kedi medikal açıdan temiz kabul edilinceye kadar sabırla onları bekledi. “Onları oyun alanından izlemekten gerçekten çok hoşlandı. Eğer kedi yavrularından bir tanesinin ağladığını ya da bir ses çıkardığını duyarsa koşarak onları rahatlatmaya geliyordu.”


Eski bakıma muhtaç kedi, kedi yavrularının yuvasında onlara ilk kez katıldığında son derece mutlu olmuştu. Sanki bunun en çok ihtiyaç duydukları şey olduğunu biliyormuşçasına birer birer onlara sevgi göstermeye başladı.


Kolbe abi rolünü üstlenerek sevimli, minik öğrencilerini izliyor, onlara işlerin nasıl yürüdüğünü ve nasıl düzgün birer kedi olacaklarını gösteriyordu. Üç gri tekir yavrusu ona son derece saygı duyuyorlardı; onun her hareketini kopya ettiler ve onu evde nereye gitse takip ettiler.


“Baktığım kedi yavrularına Kolbe’den daha iyi bir üvey abi ya da öğretmen düşünemiyorum bile. O miink kedi yavrularını çok seviyor ve onlara oldukça düşkün,” diyor Lauren.


“Onlara benim yapamayacağım şeyler öğretebiliyor. Ve bu kedi yavruları da terk edilmiş yavrular oldukları için annelerinden alamadıkları sevgi, ilgi ve konforu başka bir kediden alma şansına erişiyorlar.”


Sevimli siyah-beyaz kedi yavrusu Kolbe güzeller güzeli, sağlıklı, genç bir kediye dönüştü. Dün Lucy, Levi ve Lucas resmi olarak koruyucu bakımdan mezun oldular ve yeni, kalıcı yuvalarına gönderildiler. Kolbe onlarla gurur duyuyordu ve muhtaç durumdaki daha fazla kedi yavrusuna yardım edebileceği için heyecanlıydı.


“İleride bakacağım kedi yavrularının yanlarında Kolbe’nin olacağını bilmek beni çok mutlu ediyor. Bu durum Kolbe’ye de yardımcı oluyor çünkü daha sosyal bir kedi haline geliyor ve etrafını isteyebileceği her türden arkadaşla çevreliyor,” diye ekliyor Lauren. “Kolbe’yi sahiplenmeye karar verdiğimiz zaman koruyucu ebeveynler olarak başarısız olmadık. Şimdi hem Kolbe hem de biz son derece mutluyuz.”