Kardeşlerinden Dört Gün Sonra Doğan Kedi Yavrusu Doğumundan Dört Ay Sonra Kedi Annesinin Yanından Bir Dakika Bile Ayrılmıyor

İki yaşında bir kedi olan Shelby bir grup kedi yavrusu doğurmadan hemen önce, sokakta tek başınayken bulundu. İyi kalpli bir vatandaş Shelby’i gördü ve o yavrularına bakarken ona yiyecek verdi.

Kedi yavruları biraz daha büyüdüklerinde kapanla yakalanıp bölgede bulunan bir barınağa getirildiler. Arlington, Washington’daki bir kedi kurtarma organizasyonu olan Purrfect Pals tüm kedi ailesini barınaktan aldı ve onları doğruca koruyucu bakıma gönderdi.


Koruyucular Shelby’nin kısırlaştırma ameliyatı için veterinerdelerken Shelby’nin karnında başka bir bebeğin daha olduğunu öğrendiklerinde çok şaşırdılar.  Tecrübeli bir koruyucu ebeveyn olan John (The Critter Room’da çalışıyor) Anne Shelby’i bakım altına alarak herşeyi o ve bebekleri için hazır etti. Shelby 25 Ağustos 2017’de dört kedi yavrusu doğurdu ancak doğumdan sonra yalnızca yavrulardan Sparky isminde olanı hayatta kalabildi.


Minik tüy yumağı hayatta kalabilmek için elinden geleni deniyordu. Ne yazık ki bütün çabalara rağmen minik Sparky dört gün sonra, annesinin kollarındayken öldü. Sparky’nin öldüğü gün herkesi şaşırtan bir biçimde Anne Shelby beşinci bir yavru daha dünyaya getirdi.


29 Ağustos’ta veterinerden döndüklerinde arabada sürpriz, minik bir kedicik doğmuştu. Kedi yavrusunun sesi gür çıkıyordu ve annesinin sütünü emmeye çok hevesliydi. Ona Ford Model T’den esinlenerek Lizzie adını verdiler.


“Yavru kedi çok fazla ses çıkarıyordu. Annesinin sütünü emme konusunda çok şevkliydi....Sparky’den dört gün sonra Lizzie’nin doğması kesinlikle büyük bir sürprizdi.” Koruyucu baba John Anne Shelby’nin rahat olduğundan ve Lizzie’nin annesinin sütünü emebildiğinden emin olmak için elinden gelenin en iyisini yaptı. Zorlu geçen birkaç günün ardından anne ve tek çocuğu nihayet serpilmeye başladılar.


Shelby yavrusunu karnına sarmış onu emziriyor, onun kişisel bakımını yapıyor ve her zaman onunla birlikte vakit geçiriyordu. Lizzie’nin varlığı ona çok muhtaç olduğu rahatlama hissini sunuyordu ve bu onun her gün mücadeleye devam etmesini sağlayan birşeydi.


Şirin anne ve kızı sarılıyorlar!


15 günlükken Lizzie bir şampiyon gibi yemek yiyor ve kilo alıyordu! Koruyucu babası John’un söylediğine göre hala yaşına göre biraz küçüktü ama düzenli şekilde kilo almaya devam etti. Sevimli, minik bacakları giderek daha da güçleniyordu ve annesi onu çağırdığında Lizzie doğruca ona gidip hemen onun sütünü emmeye başlıyordu.


Bunu takip eden birkaç hafta içerisinde Lizzie’nin kişiliği ortaya çıkmaya başladı. Patilerinin erebildiği herşeye tırmanıyordu ve uyanık olduğu zamanlarda sürekli annesi ve etraftaki gönüllülerle oyunlar oynuyordu.


Shelby her ne kadar bir anne olsa da küçük bir kedi yavrusu gibi oyun oynuyordu ve insan arkadaşlarından ilgi görmeye bayılıyordu. Uyurken anne kız her zaman birbirlerine sarılıyorlardı.


Nihayet sahiplendirilmeye hazır hale geldiklerinde barınaktakiler her zaman birbirlerinin desteği oldukları için anne kıızn birlikte bir kalıcı yuva bulmak istediklerini biliyorlardı.


Kasım’ın 17’sinde anne ve kız koruyucu yuvalarından mezun oldular ve hayatta yeni bir yolculuğa başlamaya hazırlardı. Sevimli ikili birlikte oynayabilecekleri ve zaman geçirebilecekleri iki başka kedi arkadaşları da bulunan bir kalıcı yuvaya sahiplendirildiler.


Shelby ve Lizzie’nin kalıcı yuvalarından bir fotoğrafı.


Lizzie yemeğini iki kedi kız kardeşiyle paylaşmayı seviyor.


Anne Shelby ve Lizzie onları seven yeni yuvalarında çok iyi vakit geçiriyorlar. Hayatlarından çok memnunlar ve çok seviliyorlar!