Kayaların Arasında Saklanırken Bulunan Zavallı Kedicik Olabilecek En Sevgi Dolu Kediye Dönüştü

Bir yaya tarafından kayaların arasında saklanırken bulunan bir kediciğin ateşli, minik bir savaşçı olduğu ortaya çıktı.

Mart ayının ortasında iyi kalpli bir vatandaş turuncu renkli bir kedinin deli gibi bir göbekli kavşağın etrafında koşarak bir derenin yakınlarındaki kayalıklara saklandığını gördü. Kedicik burada, kayaların arasındaki saklanma yerine girdi ve dışarı çıkmayı reddediyordu.


Kedi yavrusunu bulan kişi daha fazla zaman kaybetmeden yardım alabilmek adına Facebook’ta yavruyla alakalı bir gönderi yayınladı çünkü kedi yavrusuna erişemiyorlardı.


Best Friends Felines (Brisbane’de bulunan bir kedi ve kedi yavrusu kurtarma organizasyonu) için gönüllü olarak çalışan bir veteriner hemşiresi bu gönderiye denk geldi ve hemen yardıma koştu. Yaptığı her ne varsa bıraktı ve doğruca kedi yavrusunun bulunduğu noktaya gitti. Veteriner hemşiresi büyük çabalar sarfederek kedi yavrusunu güvenli bir yere getirebilmeyi başardı ve nihayet rahat bir nefes alabildi. “Bu pirelerle kaplı ve yalnızca 225 gram ağırlığındaki minik çocuğu buldu,” diye paylaştı Best Friends Felines.


Kedi yavrusunun yaklaşık altı haftalık olduğu düşünülüyordu ama öylesine yetersiz beslenmişti ki olması gerekenin yalnızca yarısı kadar kilodaydı. Gönüllüler o gece ve ertesi gün başka kedi yavrularına da bakındılar ama kedinin kardeşlerine ya da annesine rastlayamadılar. “Bu minik çocuk tek başınaydı, çok korkmuştu ve oldukça açtı.”


Kedi yavrusuna minik aslan Mufasa ismini vermeye karar verdiler ve onu deneyimli bir gönüllüden saat başı alaka görebileceği, konforlu bir koruyucu eve yerleştirdiler. “Mufasa her gün koruyucu gönüllümüzle birlikte işe gidiyor ve durumu da oldukça iyi,” diyor Best Friends Felines. Yalnızca bir hafta içerisinde sarman kedi 100 gram kazanabilmeyi başardı. Her ne kadar hala oldukça minik olsa da, inanılmaz bir savaşçı ruhu gösteriyor ve bir aslanın kalbine sahip.


“Onu aldığımızda normalde boyutları o zamankinin üç katı kadar olmalıydı, ama harika olan şey kilo almaya devam ediyor olması ve artık 320 gram ağırlığında,” diye paylaştı barınak bir güncellemede. “Vücut ağırlığı olması gerekenin yarısı kadar ve biz de o düzenli olarak kilo aldığı için ve gücüyle enerjisini geri kazanıyor olduğu için çok heyecanlıyız.” Ilk bulunduğu zaman insanlardan çok korkan Mufasa, insan arkadaşlarının yoldaşlığından zevk almaya başladı. Kabuğundan sıyrılabilmeyi başardı ve şimdilerde son derece sevgi dolu bir küçük çocuk.


Mufasa koruyucu annesiyle işe giderken tüylü bir battaniyeye ya da keseye sarılarak taşınmayı ve ofis içinde gezintiye çıkarılmayı seviyor. “Şekerleme zamanı geldiğinde önceden kurulmuş kedi hamağına kıvrılmaya gerçekten bayılıyor ve koruyucu annesiyle (kendisi bir veteriner hemşiresi) düzenli olarak işe gelip resepsiyonda oturarak buradaki durumu gözetliyor ve hemen herkesi büyülüyor,” diye ekliyor Best Friends Felines.


Tatlı kedi yavrusunun hala fazlasıyla büyümesi gerekiyor ama şimdilerde biraz daha güçlü ve sağlıklı olduğu için kişiliği ortaya çıkıyor ve her geçen gün daha da oyuncu hale geliyor. “Mufasa artık oyunlar oynuyor ve etrafını keşfediyor ve bunu izlemek gerçekten de çok eğlenceli.” Minik Mufasa ona sarılındığında ya da bir diş fırçasıyla taranınca yüksek sesle mırlıyor. Koruyucu annesinin kolları arasında şekerleme yapıyor ve güvende olduğunu ve kendisiyle ilgilenildiğini bilmekten ötürü çok mutlu.


“Facebook’ta gönderi hazırlayan insanlara çok minnettarız çünkü müdahale edilmeden ve güvenli bir yere getirilmeden bu kediciğin sokaklarda yaşama ihtimali yoktu.” Sevimli, turuncu renkli çocuk birçok iyi kalpli insanın çabaları sayesinde hayatına yeni bir yön vermeyi başarabildi ve tam bir sevgi pıtırcığına evriliyor.