Kedinizin Sizi Ölesiye Sevdiğinin 9 Belirtisi

Kediler, köpekler gibi sevgilerini açıkça gösteren hayvanlar değiller. Peki kedinizin sizi sevdiğini nasıl anlayabilirsiniz. İşte kedinizin sizi çok fazla sevdiğinin 9 bariz kanıtı!

1. Mırlıyorsa

1. Mırlıyorsa

Kediler mutlu oldukları ve rahatladıkları zaman mırlarlar. Onu sevdiğiniz zaman mırlıyorsa bilin ki kediniz sizin yanınızda çok mutludur.


2. Yoğurma hareketi yapıyorsa


Kediler, aynı bizim hamur yoğururken yaptığımız o hareket gibi hareketleri sizin üzerinizde yapıyorsa bu da sizi sevdiğinin ispatıdır.


3. Kedi öpücüğü olarak bilinen göz kapağı hareketleri

3. Kedi öpücüğü olarak bilinen göz kapağı hareketleri

Kedilerin yavaş şekilde gözlerini kapatmaları sizi sevip güvendiklerini anlatır. Bu hareketi, pür dikkat şekilde size bakarken yavaşça göz kapaklarını indirip yapar.Kedi uzmanı Susanne Hellman Holmström, kedinizin yaptığı hareketi tekrarlamanızı tavsiye ediyor.


4. Size hediyeler getiriyorsa

4. Size hediyeler getiriyorsa

Bir uzmanın görüşüne göre “Kediniz bahçeye avını bırakıyorsa bir anne veya öğretmen edasıyla hareket ediyor demektir. Aslında size kendisini kanıtlamaya çalışıyordur” deniyor.


5. Kuyruğa dikkat edin


Kedilerin kuyrukları değişik şeyler anlatabilir. Hafif kıvrık ve havadaysa “Güvendeyim” der. Kuyruğu tamamen dikse “Yanına geliyorum” demek ister.


6. Karnını gösteriyorsa

6. Karnını gösteriyorsa

Kediler karınları ile ilgili olarak çok hassastır. Yine de karnını size gösteriyorsa size çok güveniyordur. Kedilerin karın bölgelerinde hayati organları yer aldığı için hayatta kalma iç güdüsüyle karınlarına dokunulmasını istemezler.


7. Isırıyorsa

7. Isırıyorsa

Kulağa garip gelse de veteriner Elizabeth Colleran’ın belirttiğine göre kedinizin parmağınızı ısırması aslında sizi sevdiğinin göstergesiymiş.


8. Sizi her an takip ediyorsa


Kediniz her gittiğiniz sizinle geliyorsa ve sizi takip ediyorsa, aynı zamanda ayağınızdan ayrılmıyorsa bu da sizi sevdiğinin ispatıdır.


Bunları kedinizde gözlemliyorsanız o sizi çok hem de çok seviyor demektir :)

Bunları kedinizde gözlemliyorsanız o sizi çok hem de çok seviyor demektir :)