Neredeyse Kesin Olan Ölümden Kurtarıldıktan Sonra Ender Rastlanan Bir Kondisyona Sahip Bu Kedi Yavrusu Bu Yaşlı Kediyle Arkadaş Oldu

Ender rastlanan bir kondisyona sahip bir kedi yavrusu onun serpilmesinde yardımcı olan harika bir aileyle ve yaşlı bir kediyle karşılaştı.

Aşırı derecede minik bir kedi yavrusu Alley Cat Project’te çalışan gönüllülerin yardımıyla sokaklardan kurtarılarak hayatta ikinci bir şans elde edebilmesi için Seattle Area Feline Rescue’ya getirildi. Kedi yavrusunun altı haftalık kadar olduğu düşünülüyordu, ancak boyu olması gerekenin yarısı kadardı.


Zavallı hayvan yeterince gelişememişti ve kıvrık kulaklarıyla el bilekleri ve kısa ve tombul bacakları vardı. Kedi yavrusunun ayrıca birtakım sağlık problemleri de vardı ve bunlar özel bakım gerektiriyordu. 


Her ne kadar hayatta kalma ihtimali çok düşük olsa da, kedi yavrusu dirençliydi ve yaşamaya kararlıydı. Seattle’da yaşayan bir veteriner olan ve aynı zamanda Seattle Area Feline Rescue için gönüllü olarak çalışan Gabi Campoy kediciği bakımı altına alma konusunda hiç tereddüt etmedi.


“Sıklıkla zorlu durumları olan sahipsiz kedilerle karşılaşıyorum, özellikle de yavru kedilerle. Ama konu bu kedi olunca galiba bizimki ilk görüşte aşk gibi birşeydi,” diye paylaştı Gabi. Kediye Teapot ismini verdiler ve zavallı hayvanın zatürre, mide problemleri ve başka hastalıklar sebebiyle tedavi olması gerekti. Birkaç günlük oksijen terapisinden sonra yavru kedi daha rahat nefes alabilmeye, çok daha fazla yemek yemeye ve hatta biraz oyun oynamaya bile başladı.


Teapot kilo alıyorken yeni bulduğu gücü sayesinde de saldırma becerilerini mükemmelleştirmeye çalışıyordu. Her ne kadar hala yarım kilodan az geliyor olsa da, o yabana atılmayacak bir savaşçıydı. Kendini daha iyi hissetmeye başlayıp diğer kedi arkadaşlarıyla tanışmaya hazır hale geldiğinde kendisi de kurtatılmış bir kedi olan evin diğer kedisi 18 yaşındaki Scarecrow minik tüy yumağının kanatları altına aldı ve ona sanki kendi öz yavrusuymuş gibi bakmaya başladı.


Teapot Scarecrow’un yumuşak ve tüylü kürküne yerleşti ve onun kollarının arasında eridi. “Scacrow’a ‘Büyükbaba’ ismini taktık. Kedi yavrusunu çok nazir ve şefkatli bir biçimde alıp onun kişisel bakımını yapmaya başladı.” Kedi yavrusunun laboratuvar testi sonuçları geldikten sonra yavruda konjenital hipotiroidizm olduğu anlaşıldı ve bu da kedilerle nadir görülen bir kondisyondu.


Teapot semptomlarına iyi gelecek, doğru ilaçları kullanmaya başladı. Bu sırada Büyükbaba kedi de ona tüm ilgisini ve koşulsuz sevgisini veriyordu. Kedi yavrusu etrafta ona nasıl doğru düzgün bir kedi olacağını ve işlerin nasıl yürüdüğünü gösterecek bir kedi olmasından dolayı çok heyecanlıydı.


Teapot her geçen gün daha güçleniyor ve daha koordine hareket eeder hale geliyordu ve rampaları tırmanıp sıçrayabilecek düzeye gelmişti. Teapot’ın şirin yolculuğunu buradaki videodan izleyebilirsiniz:


Büyükbaba Scarecrow bu kediciğe deli oluyordu. Teapot’ın yaşam kalitesi standartlarını sağlayabilmenin tüm ömrü kapsayacak bir bağlılık gerektirdiğini bildiği için Gabi, Teapot’a altı hafta boyunca baktıktan sonra onu resmi olarak sahiplenmeye karar verdi.


“Onun neşeli ve sağlıklı bir kedi yavruu olarak büyüyebilmesini sağlayabilmek için olabilecek en iyi yaşamı ona sağlamak istedim,” diyor Gabi. “Zaman içerisinde Teapot ve Büyükbaba kucak arkadaşı oldular ve şimdi zamanlarının büyük bir kısmını birlikte oynarak ve birlikte takılarak geçiriyorlar. En sevdikleri aktiviteler ebelemece oynamak ya da elektrikli battaniyenin altında birbirlerine sarılmak.”


Minik mucize kedicik hiçbir şeyin kendisini yavaşlatmasına izin vermiyor. Her zaman oldukça dışadönük ve gerçek bir maceracı. Büyükbaba Scarecrow her zaman onunla, tepesinden onun yaptıklarını izliyor ve beladan uzak durduğuna ve her zaman olması gerektiği gibi temiz ve bakımlı olduğuna emin oluyor.


Ailesinden gelen bolca şefkat sayesinde Teapot hareket kabiliyetiyle alakalı inanılmaz başarılara imza attı ve tam bir sevgi pıtırcığına dönüştü. “Teapot’ın son derece nazik bir tabiatı var sarılmayı çok seviyor. Çok azimli ve yaşamaya kararlı olmasa zatürre, kabızlık, hipotiroidizm ve benzeri problemlerini atlatmayı başaramazdı.”


Yaklaşık dört aylıkken Teapot bir kilo eşiğine ulaştı. Hala oldukça minik ama boyunun ufaklığını kişiliğinin büyüklüğüyle kapatıyor. Kedi yavrusunun hayatının kalan kısmı boyunca özel bakım görmesi gerekecek. Ancak bu ailesi için bir problem değil ve yavrunun serpilmesi için her ne gerekiyorsa ona sağlamaya hazırlar.