Okula Giden Tombi 'nin Hikayesi

İzmir 'in Bayraklı ilçesindeki bir ilkokulda 3. sınıf öğrencilerinin sınıflarında baktıkları kedi TOMBİ ile tanışın. Bir sınıf dolusu çocuğun en iyi dostu olan Tombi onu istemeyen bir veli yüzünden sınıftaki çocuklardan ayrılmak zorunda kalacak!

Tombi sınıfta ders dinliyor.

Tombi sınıfta ders dinliyor.

Tombi sınıf öğrencileri ve sınıf öğretmeni tarafından okulun bahçesinde bakılıyor ve besleniyor. Tombi çocukları o kadar çok seviyor ki onları derslerde bile yalnız bırakmıyor ve onlarla birlikte dersi dinliyor.


1 . Çocuklar sorumluluk almayı öğreniyorlar

1 . Çocuklar sorumluluk almayı öğreniyorlar

Sınıftaki çocuklar Tombi uyanmasın diye sınıfta koşmuyor, yüksek sesle konuşmuyor ve yaramazlık yapmıyorlar. Her gün su ve mama kabını kontrol ediyorlar. Böylece sorumluluk kazanmayı öğreniyorlar. Durum böyle olunca sınıf öğretmenleri Özlem öğretmen Tombi 'nin aşılarını yaptırarak ona karne çıkartıyor.


2 .

2 .

Çocuklar okula daha hevesli gelmeye başlamışlar ve bu durumdan veliler oldukça hoşnutlar ancak bir kişi hariç. Bir veli Tombi 'yi sınıfta istemiyor. Geceleri dışarıda yatan ve kimseye bir zararı olmayan kediyi beslediği için Özlem öğretmen defalarca veli tarafından şikayet edilmiş. Diğer veliler ve öğretmen Tombi 'yi sınıfta istemeyen veliyi kalması için ikna edememişler.


3 .

3 .

Tüm çocuklar Tombi ile ders çalışmaktan onun sınıfta olmasında çok hoşnutlar ama ellerinden hiç bir şey gelmiyor. Geceleri dışarıda yatmaması için ve artık bir veli tarafından sınıfta istenmediği için Tombi 'ye yuva arayışına girildi.


4 .

4 .

Geçtiğimiz haftalarda Tombi 'ye yuva bulunmuştu ancak evdeki diğer kedi ile anlaşamayınca tekrar geri getirilen Tombi şimdilik Özlem öğretmenin evinde misafir olarak kalıyor. Özlem öğretmenin evinde ondan başka 3 kedi daha olduğu için kendisini sevecek ona yuvasını ve sevgisini verebilecek yeni bir ev arıyor. Tombi ve öğrencilerin sevgisi o kadar büyük ki öğrenciler Tombi için mektuplar yazıyorlar.


5 . İnşallah seni çok sevecek sıcacık bir yuva bulursun paticik...

5 . İnşallah seni çok sevecek sıcacık bir yuva bulursun paticik...