Ormanda Terk Edilmiş Bu Yavru Kedi Bir Bisikletçinin Üzerine Tırmandı Ve Onu Hiç Bırakmadı

Bu çift yolun kenarından gelen yüksek bir ses duyduklarında dışarıda bir bisiklet gezisinin tadını çıkarıyorlardı. Durup sesin nereden geldiğine baktılar ve tek başına minik bir kedi yavrusuyla karşılaştılar.

Celine (@tartemadame) ve kocası Daniel (@cycling.dan) tek başına yürüyen küçük bir calico kedi yavrusuyla karşılaştıklarında Brittany, Fransa’nın kırsalında bisiklete biniyorlardı.


“Bu son derece sessiz yolda ormandan geçiyorduk ve yakınlarda hiç ev yoktu. Sonra aniden bu yüksek, cırlak sesi duyduk ve sesin yol kenarındaki bir çit parçasından geldiğini fark ettik,” diye anlatıyor Celine. “Başlangıçta bunun bir kuş ya da onun gibi birşey olduğunu düşünmüştük, bu nedenle de durup sesin nereden geldiğini anlamaya çalıştık. Ve işte o zaman bu minik, ürkmüş kediyi ağlarken bulduk.” Kedicik son derece korkmuştu ve çiftin yanına gitmek istemiyordu. 


Celine yere yattı güvenini kazanabilmek için ve son derece yumuşak bir sesle onunla konuşmaya başladı. Kedi yavrusu sonunda çiftin güvenilir olduğuna kanaat getirince Celine’e doğru yürüdü ve sarılmak istediğine karar verdi.


“Beni bırakmak istemiyordu. Ağlarken bir yandan da pençeleriyle üzerime tırmanmaya çalışıyordu,” diyor Celine. “Durum böyle olunca onu da bizimle eve götürmeye çalışmaya karar verdik.” Eve dönüş yolu kısa değildi ve kedi sürekli hareket halinde olduğu için onu üzerlerindeki kıyafetlere güvenli bir şekilde bağlayıp öyle götürebilmenin bir yolu yoktu. Başka seçenekleri olmadığı için çift hemen eve geri dönmeye ve arabalarını almaya karar verdi. Kediyi saklandığı yere geri bıraktıktan sonra, son hızla yola koyuldular ve kedinin onlar oraya ulaşmadan önce gözden kaybolmamasını umdular.


Eve vardıklarında bir kutu kapıp hemen tekrar çıktılar. “Arabadan çıkıp onu çağırdığımda çitlerin arasındaki saklanma yerinden çıktı ve bana doğru koşmaya başladı,” diyor Celine. Kedi hemen Celine’in kollarına atladı ve onlarla birlikte eve gitmek istediği çok belliydi. “İlk akşamını kocama sanki onu bizimle birlikte eve getirdiğimiz için teşekkür edermişçesine bakım yaparak geçirdi.”


Kediye Mini Kitty (Minik Kedicik) ismini vermeye karar verdiler. Sonraki birkaç günde kedicik küçük karnına sığdırabildiği ne kadar yiyecek varsa yalayıp yuttu ve uykusuz geçen zamanını telafi edebilmek adına bolca uyudu. Ne zaman biraz rahatlamak ve güvende hissetmek istese ya Daniel’ın ya da Celine’in yanındaydı. O zamandan beri kucaklaşmaya bayılıyor ve isteyen kim ya da ne varsa gidip onlara sarılıyor.


“O çok tatlı bir kedi. Aynı zamanda çok oyuncu ve arkadaş canlısı da. Her sabah bizim uyandığımızı duyduğunda merdivenlerden koşarak çıkıp yanımıza geliyor ve bize kafa atıp mırıldayarak ‘Günaydın’ diyor,” diye paylaştı Celine. Sahiplerinin söylediğine göre Mini Kitty’nin son derece gürültülü mırlamaları var!


Mini Kitty kimin ya da neyin sarılmaya ihtiyacı varsa gidip onları kucaklıyor.


Mini Kitty ailenin sahip olduğu en genç tüylü dost (aynı zamanda bir köpekleri ve başka bir kedileri daha var) ve aynı zamanda kucaklaşmaktan da en çok keyif alanı. Bu resimde Mini Kitty’i uyurken köpek arkadaşına sarılmaya çalışırken görüyorsunuz.


Nazik calico son derece sevgi dolu ve herkesin gününü aydınlatabilecek bir kişiliğe sahip. Piglet ismindeki bu peluş oyuncak onun en sevdiği oyuncağı!


Artık bir yaşında olduğu için sevimli kedicik artık ‘Mini’ değil, ama bazı şeyler asla değişmiyor. Hala kucaklaşmayı ormanda tek başına bulunduğu günde olduğu kadar çok seviyor.