Ruhunuzu Delip Geçecek Masum Gözlere Sahip Kedi Yavrusunun Hayatı Kendisine Yardım Eden Kadını Bulduğunda Tamamen Değişti

Bu sevimli kedi yavrusu hayata zorlu bir başlangıç yaptıktan sonra kurtarılıp hayatını tamamen değiştirmeyi başardı ve cesaretini kazandı.

Söylemek gerekirse bu 5 haftalık siyah beyaz kedicik annesi ya da kardeşleri olmadan, tek başına gözlerini barınakta açtı denebilir. Olması gereken kilonun altında ve son derece çelimsizdi ve çokça ilgiye ihtiyacı vardı.


Melbourne’da yaşayan deneyimli bir barınak gönüllüsü olan Amber kedi hakkındaki haberi aldı ve sonrasında onu bakım altına almak için bir saniye bile kaybetmedi. “Her geçen gün daha da zayıflıyor ve giderek daha kendi içine dönüyordu,” diyor Amber. “Kabarık tüylerinin altında bir deri bir kemikti. 


Ayrıca çok susuz kalmıştı ve yemeyi reddediyordu.” Amber’ın evine ilk geldiğinde kedi yavrusu çok güçsüz ve biraz da çekingendi ama gereken ilgiyi almaya başladığında koruyucu annesine de ısındı ve ayağa kalkmaya başladı.


“Hala hayatta ve iyi olup olmadığını anlayabilmek için onu gece boyunca birkaç kez dürtüklemek zorunda kaldım. Neyse ki destekleyici bakım sayesinde güvenli bir yerde olduğunun farkına vardı ve yemeye başladı.” Sevimli siyah beyaz kediye Sprout ismini verdiler. Kedicik çok küçüktü ama herkesi kendine aşık edebilecek bir çift kocaman ve masum bakan gözü vardı. Sendeleyerek yuvasından çıkabilecek güce ulaştığında hızla tuvalet kabını nasıl kullanacağını öğrendi ve büyük bir kedi gibi kendi kişisel bakımını yapmaya başladı.


“Korkunç derecede güçsüzken yapamadığı herşeyi yapıyordu,” diyor Amber. Sonraki birkaç gün içerisinde kedicik kilo alabilmeyi başardı ve fazlasıyla enerji topladı. Başının okşanmasının ve sevilmenin çok güzel hissettirdiğini farkettikten hemen sonra eline zaman fırsat geçse ilgi ve kucaklama istemeye başladı. Karakteri çok daha dominant hale geldi ve maceracı, yaramaz, minik bir smokin kediciğe evrildi.


Sprout artık kendi mama kabından yemek yiyebiliyor ve bunu da mutlulukla yapıyor. Odasının her köşesini keşfetti ve bunu yaparken orada bakım görmekte olan birkaç yavru kediyle de arkadaş oldu. “Sprout arsız bir kedi ve gizlenip diğer kedi yavrularına aniden saldırmaktan ve kuyruğunu havaya dikip gezinmekten hoşlanıyor.”


Sprout kabuğundan çıkabilmek için gerekli cesareti topladığından beri bu küstah, oyuncu, sevgi dolu kedicik haline gelmiş.


Odada özgüven içerisinde yürürken ağzına taşıyabileceği boyutta, küçük bir oyuncak almayı seviyor. Amber’ın evine ilk geldiği zaman Sprout çok utangaçmış ve oldukça zayıf miyavlarla, çok sessiz bir biçimde konuşuyormuş. Ama şimdi sağlıklı ve cesur bir kedicik, o nedenle de sesini bulmayı başarmış ve ne zaman insanların arasında olsa kendini takdim ediyor.


Evde kafasını yukarıya kaldırıp yürüyor, diğer yavru kedilerin peşinden koşuyor ve onların bütün enerjilerini oyuna vermesine sebep oluyor. Sprout terk edilmiş bir kedi olarak kurtarıldığı zamandan bu yana büyük gelişim gösterebilmeyi başardı. Bu kocaman, güzel gözlere sahip, harika bıyıkları olan, kabarık tüylü siyah beyaz kedi tüm günlerinin tadını çıkarıyor.