Sevimli Kedicik Hastanede Güvenlik Görevlisi Olarak İşe Alındı Ve Artık Kendine Ait Bir Çalışan Kimliği Var

Richmond, Avusturalya’daki Epworth Hastanesi geçtiğimiz günlerde bu şirin kediciği hastaneye yeni güvenlik görevlisi olarak aldı.

Bu kabarık tüylü, kızıl ve beyaz renkli Elwood isimli kedi artık çalışanlar ve hastalardan gördüğü ilginin tadını çıkarırken hastaneyi güvenli tutmaktan da sorumlu. 


Hastanede pataloji uzmanı olarak çalışan Chantel Trollip kediyi ilk olarak yaklaşık bir sene önce hastanede daha uzun çalışma saatleri olduğunda görmeye başlamış ve My Modern Met’e göre hastanede onunla sürekli olarak karşılaşır olmuş.


Temmuz 2020’de bir gün kedinin tıpkı kendisi ve diğer hastane çalışanlarının taktığına benzer bir kimlik ve tasma taktığını farketmiş. Hatta bu kimliğin arkasında kedinin kendine ait telefon kodunun bile olduğunu görmüş. İnternet sitesine yaptığı açıklamada, “”Aslında o gün kendimi çok da iyi hissetmiyordum. Ama bu kimlik kartını görmek gerçekten de ruh halimi aydınlattı,” diyor.


Kimse bu kimlik kartını kimin yaptığını bilmiyor olsa da, oldukça resmi görünüyor. Kedinin vesikalığı, ismi ve iş unvanı bile var ve kedi hastanede dolaşırken bunu gururla taşıyor.


Trollip, “Bana soracak olursanız suçlular bu şirinlik karşısında engellenmiş olur. Bu kedinin son derece sevimli bir miyavlaması var ve bence kötü niyetleri olan kimseler bunu duyar duymaz fikirlerini değiştirirlerdi, bu nedenle onun işini bu şekilde yaptığını düşünüyorum,” diye ekliyor.


Başlangıçta hastane çalışanları Elwood’un sokak kedisi olduğunu düşünüyorlardı ama yenilerde caddenin tam karşısında yaşıyor olduğunu öğrendiler. Sevimli kedicik her gün işe geliyor ve işini ciddiyetle yapıyor. Trollip diyor ki: “O çok tatlı ve arkadaş canlısı ama fazla sevgi düşkünü değil. Başının okşanmasını seviyor ama bunu kısa tutmayı tercih ediyor ve çok da hareket ediyor. Neticede o bir güvenlik görevlisi, bu nedenle de içeri girip çıkan herkesi kontrol etmesi gerekiyor.”


“Hemen her zaman onun hakkında konuşuyoruz! Düzenli olarak bize gelen hastalarımız bile onun ismini öğrendiler. İşe girip çıkarken yolumuzun üzerinde onunla karşılaşıp başını okşamak çok hoş birşey.”