Sevimli Suratlı Kedi Yavrusu Sokaklarda Tek Başına Bulunduktan Sonra Her İhtiyacını Karşılamaya Hazır Bir Aile Bulmayı Başardı

Tek başına bulunan kedi yavrusu onun her ihtiyacına cevap verecek bir koruyucu aile bulduğu için çok mutlu.

Bir hafta önce Mini Cat Town’ın müdürü Laura Malone bölgedeki bir barınaktan gerçekten koruyucu bakıma çok ihtiyacı olan bir yavru kediyi bakımları altına aldı. 


Minik panter kedicik tek başına barınağa getirilmişti ve annesinin nerede olduğunu kimse bilmiyordu.


Kedinin bir koruyucu yuvada olmaktan yararlanabileceğinin farkında olduklarından Mini Cat Town (San Jose, Kaliforniya’daki bir kedi kurtarma organizasyonu) yardıma atıldı. Buraya varmasından kısa bir süre sonra kedicik yeni çevresine alışmaya, gönlünün istediği kadar yemek yemeye ve güzel bir şekerleme yapmak için Laura’nın kollarında kıvrılmaya başladı. Sanki güvenli bir yerde olduğundan haberi varmış gibiydi.


“Kendi başına konserve mama yeme konusunda hiç zorluk çekmiyor ve çok memnun gözüküyor. Bazen terk edilmiş kedilerin sesi fazlasıyla çıkabilir, ama bu kedicik son derece sessiz ve sakin,” diye paylaştı Laura. Doğru düzgün temizlendikten sonra kedicik, karnı doymuş bir şekilde yeni çevresini keşfetmeye başladı. Mini Cat Town’dakiler ona Brother Bear’den esinlenerek Koda (Bear-Ayı) ismini verdiler.


Yuva yapacak rahat ve sıcak bir oda ve istediği zaman ilgi görebiliyor olması sebebiyle Koda kısa sürede oyuncu tarafını ve güçlü mırlama motorunu keşfetti. Ne zaman rahatlama ve şekerleme yapma zamanı olsa bakıcısının kollarına tırmanır, patilerini yoğurur gibi yaparak gerer ve mırlayarak uykuya dalardı.


Odada onun seçebilmesi için birden fazla yatak seçeneği mevcuttu ama Koda hala bunlardansa insanların kucakları ve kollarını tercih ediyordu. Çok fazla zamanı yalnız başına geçirdiği için kedicik konu sürekli bir arkadaşının olması olduğunda oldukça kararlıydı. Dilediği zaman sevgi gördüğü bir ev ortamında bulunmaktan çok mutluydu.


Koruyucu bakım altına alınmasından birkaç gün geçmişken kedicik bir eşiği atlamayı başardı ve resmi olarak ‘bir kiloluklar klubü’ne katıldı. Bu onu öylesine mutlu etti ki ateşli bir biçimde tartının üzerindeki kağıt peçeteyi ağzıyla sürükledi ve minik pençelerini kullanarak onunla güreşti.


Koruyucu babası etraftayken sarılınmayı istiyor. Minik kedicik herkesin kalbini kazanmayı amaçladığı bir göreve çıkmış halde.


Koda’nın geceleri birlikte uyuduğu kendine ait güzel ve yumuşak bir battaniyesi var ve nereye gitse bu battaniyeyi de götürüyor. Koruyu ailesi ona aynı zamanda kavga eder gibi oynayabilmesi için bir de peluş tavşan vermiş. “Terk edilmiş kedi yavrularının birlikte oynayabilecekleri kardeşleri olmadığı için ısırmaya biraz daha yatkın olabiliyorlar. Genelde Koda’nın dikkatini dağırmak için peluş hayvanlar kullanıyorum. Bu oyuncaklar sanki diğer kedilermiş gibi davranıyorum, Koda da onlarla güreşiyor.”


Laura diğer kedi yavruları medikal açıdan temiz bulundukları zaman Koda’yı onun yaşındaki kediciklerle tanıştırmak istiyor. Ama şimdilik Koda koruyucu ailesini parmağında oynatıyor. Sıcak kucaklara oldukça düşkün bir kediciğe dönüştü ve durmadan da mırlıyor.


Koda yavaş yavaş oyun alanının çevresini keşfediyor, öne atılma becerilerini mükemmelleştirmeye çalışıyor ve ninja kadar gizli bir kedi olmaya çalışıyor. Hala bacak kaslarını güçlendirmeye çalışıyor olsa da Koda patilerini üzerine serebildiği ne varsa tırmanmaya çalışıyor. Hala büyüyüp güçlenmesi gerekiyor ancak tatlı kişiliği şimdiden ortaya çıkmakta.


Minik panter kedicik genç bir kediye dönüşüyor ve ona tapan bir koruyucu ailesi olduğu için çok mutlu. Koruyucu ailesine o hiç kimsenin hayır diyemeyeceği, kocaman, masum gözleriyle bakıyor.


Koda’nın kurtarılmasından bu yana aşağı yukarı bir hafta oldu ve kedicik kilo alarak daha da kabarık tüylü oldu ve kişiliği de ortaya çıkmaya başladı. Koda evin etrafında yürüyüp ne kadar kabarık tüylü bir kuyruğunun olduğunu göstermeye bayılıyor.


Hala oldukça sessiz bir kedi ama Koda ne zaman insanlardan birşey istese yüzüne olabilecek en ikna edici ifadeyi takınıyor.


Ayı Koda bir ev kedisi olarak hayatının keyfini sürüyor ve tatlı bir sevgi pıtırcığına doğru evriliyor.