Sokakta Bulunan Bu Yavru Kedi Ona Bakan Ailenin Çabaları Sayesinde Güzeller Güzeli Bir Tekire Dönüştü

Talihsiz ve yetim bir kedi onun iyileşip serpilerek büyüleyici ve kabarık tüylü bir kediye dönüşmesine yardım eden bir aile buldu.

Gözleri hala kapalı olan zavallı bir kedi yavrusu Las Vegas, Nevada’daki belediyeye ait bir barınağa götürüldü. Kritik vakalar konusunda oldukça deneyimli olan barınak gönüllüsü Kali yardıma koştu.


Winnie ismiyle çağırmaya başladıkları kedi yavrusu bir kez tüple beslendikten sonra gözünü açtı ve biberondan yemeye başladı.


 “Onun bir savaşçı olduğunu hemen farkettim. Yemeye çalışıyordu ama burnu tıkalıydı. Biberondan yemeye başladığı ilk zamanda iyi olacağını düşündüm. Çok fazla yedi ve düzenli olarak yemeye devam etti ayrıca sonrasında da iyi bir miktarda yemek yedi.”


Yuva yapacak güzel bir yer ve lezzetli yemekler sayesinde Winnie gittikçe iyileşmeye başladı ve gözleri de yavaş yavaş açıldı. “Yanıklarının kabukları tamamen düştü bu sebeple de hızla iyiye gidiyor,” diye ekledi Kali. Sevimli kedicik gücünü kazandıktan hemen sonra koruyucu annesinden ilgi talep etmeye başladı ve yalnız kalmayı reddetti.


Winnie’ye ona uyurken eşlik etmesi için birkaç sahte anne (peluş oyuncaklar) aldılar. Bir kucak arkadaşına sarılıyor ya da sırtüstü yattıktan sonra oyuncağına göğsüne bastırıp mırlayarak uykuya dalıyordu. “Tek kedi yavrusu olmak çok yalnız hissettiren birşey olabilir, o nedenle de ona elimden geldiğince gerekli ilgiyi göstermeye çalıştım.”


Sonraki birkaç hafta içerisinde minik kedicik enerji dolu, hareketli bir tekire dönüştü. “O son derece hayat ve enerji dolu. Herşey onun için bir oyuncak ve bunların her birine saldırıyor! Ayrıca ‘konuşmayı’ da çok seviyor ve acıktığı zaman (ki hep aç) ya da ona sarılmanızı istediğinde size söylüyor,” diye ekliyor Kali.


Winnie sütten kesildiğinde onun için sosyalleşme zamanının geldiğini anladılar. Kali’nin aklında onu tanıştırabileceği mükemmel bir arkadaş vardı. Muhtaç durumda olan yavru kediler için yumuşak bir karnı olan evin kedisi Turtle’ın eve gelen her bakıma ihtiyacı olan kedicik için büyük yardımı dokunmuştu.


“Turtle zamanının çoğunu yavru kedilerin bulunduğu odada geçiriyor ve çok oynamaktan yorulduğu zaman pencere kenarındaki koltuktan ya da kedi ağacından onları izliyor.”


Winnie etrafı karıştırabileceği başka bir kedi bulmuş olmaktan dolayı çok mutlu ve heyecanlı. Turtle’ın onunla güreşmesine bayılıyor ve çok daha küçük olsa bile rakibi kadar başarılı olmayı beceriyor. Turtle Winnie’nin abisi gibi olmuş durumda, minik kediciğe etrafı tanıtıyor ve nasıl bir kedi olunur onu öğretiyor.


Yaklaşık altı haftalık olduğunda Winnie muhteşem bir kişiliği olan neşeli, tombik bir tekire evrildi. Evdeki kedi arkadaşından nasıl oyun oynayacağını öğreniyor ve büyüyüp büyüleyici bir kedi olmaya devam ediyor.


“Onun durumunun bu kadar iyi olmasıyla gurur duyuyorum, özellikle de hayata başlamasının çok zorlu olduğunu düşününce.”