Tam Zamanında Soğuktan Kurtarılan Sevimli Kedi Yavrusu Olabilecek En Şirin Mırıltı Makinesine Dönüştü

Minik bir kedi yavrusu yeni doğmuşken geride bırakılmış halde bulundu ve tam zamanında ölümün eşiğinden kurtarıldı.

Geçen ay, Saving One Life için bir gönüllü koruyucu olarak çalışan Caroline Grace biberonla beslenmeye oldukça muhtaç durumda olan bir kedi yavrusuyla alakalı bir telefon aldı. Minik yenidoğan bebek 24 saatten kısa bir süre önce doğmuştu ve Brent ismindeki inanılmaz bir adam tarafından barınağa getirildi.


Brent düzenli olarak mahallesindeki sokak kedileriyle ilgileniyordu. Bir kedinin doğum yaptığını öğrendiğinde hemen kedi anne ve bebeklerinin kalacak güvenli ve rahat bir yere sahip olabilmeleri için bir barınak inşa etti.


 “Anne kedi yavrularını barınağa taşıdığında bir tanesini geride bırakmış. Brent onun zavallı, ağlayan kedi yavrusu için geri dönüp dönmeyeceğini görmek istediğinden beklemiş ama kedi yavrusu için geri dönmemiş,” diyor Caroline.


Brent kedi yavrusunu annesiyle ve diğer kardeşleriyle birlikte olabilmesi için yuvaya bırakmayı denemiş ama yavrunun anne tarafından dışarı atıldığını görünce çok şaşırmış. “Anne kedi bir kez daha bebeği reddetmiş ve zavallı şey ağlıyorken onu soğuk havaya geri bırakmış.” Bu aşamada Brent olaya müdahale edip zavallı kediciği eve almaya ve onu ısıtmaya karar vermiş. Sonrasında ekstra yardım için barınakla iletişime geçmiş. “Yenidoğanlar öylesine kırılgan oluyorlar ki Brent benimle iletişime geçtiği zaman kedi yavrusu çoktan hipotermik haldeydi ve tepki vermiyordu,” diye paylaştı Caroline.


“İlk günün tamamını kedi yavrusunu (ismi Toby) onu beslemeye yetecek kadar sıcak tutmaya çalışmakla ve onun hayatta kalmasını sağlayacak destekleyici ilgiyi sağlamakla geçirdim.” Vücut ısısı güvenli bir noktaya getirildiğinde bile Toby yemek yiyemeyecek ölçüde güçsüzdü. Sonraki üç gün boyunca Caroline disiplinli bir plan uyguladı ve kediyi saat başı tüple besledi. Dördüncü gün nihayet biberona tutunabildiğinde minik kedicik bir eşiği geride bırakmıştı.


“Her geçen gün daha sağlıklı ve daha güçlü olmaya başladı ve kişiliği de ortaya çıkıyordu,” diye ekliyor Caroline. “Yalnızca beş günlükken mırlamaya başladı. Her beslenme saatinden sonra ben onu tutuyorken mırlıyordu.” Çok küçük olmasına rağmen, Toby’nin ona dokunulduğu her an çalışmaya başlayan çok güçlü bir mırlama motoru vardı. Yemeğini bir şampiyon gibi silip süpürüyordu ve her yemekten sonra karnının kaşınması için sırtüstü yuvarlanıyordu. Neşeli çocuk koruyucu annesinin şefkatine doyamıyordu.


Toby’nin iştahı çok açıktı ve oldukça kısa bir süre içerisinde tombul bir göbüşü ortaya çıkmıştı. 11 günlükken gözleri nihayet açıldı ve dünyaya ilk bakışını atmayı başardı. “Etrafta süründü ve hatta etrafında neler olup bittiğini anlayabilmek için kafasını dışarıya bile uzattı,” diye anlatıyor Caroline.


O kadar enerjik ve meraklı hale geldi ki içindeki yaramaz durdurulamıyordu.


Artık etrafta yürüyebilecek kadar güçlü olduğu için yapabildiği ölçüde kedi becerilerini geliştirmeye ve etrafını keşfetmeye başladı. Sevimli Toby mükemmel dengeyi sağlamaya ve doğru düzgün yürümeye çalışırken ortalıkta sendeleyerek dolaşıyordu.


Şirin kediciğin yüzünde istediği herşeyi elde etmesini sağlayan oldukça ikna edici bir ifade var. Birşey istediği zaman yalnızca gözlerini dikip insanlara bakıyor ve onlar da mutluluk içerisinde istediğini yerine getiriyorlar. Kucakların üzerinde uyumak ve sarılmak için var oldukları gerçeğini çoktan anlamış durumda.


“Toby artık 3.5 haftalık oldu ve mırlamayı hiç kesmiyor. Taşınmayı seviyor ve yüzünüze bir sürü öpücük konduruyor. Oyuncaklarla oynamaya ve çevresini keşfetmeye başladığından dolayı çok daha oyuncu bir hale geliyor,” diye paylaştı Caroline. “Bir yukarı bir aşağı bacaklarıma tırmanmayı ve odasının her köşesini keşfetmeyi seviyor. Birşeye ihtiyacı olduğu zaman gözlerini dikip bana bakarak ve bağırarak bunu belli ediyor.”


Toby inanılmaz bir gelişim göstererek sağlıklı, tombul bir kediciğe dönüştü. Caroline’in kucağına tırmanıp mırlayarak uykuya dalmadan önce onun kollarına sarılmaktan hoşlanıyor.


“Yüzüme bakmaktan gerçekten çok hoşlanıyor. Her öğünden sonra sırtüstü yuvarlanıyor ve yalnızca suratımak bakmak istiyor. Onun tatlı mırlamalarını duymak için ayrıca onun karnını da okşuyorum,” diye ekliyor Caroline.


“Onun oyuncaklar, tuvalet kabı ya da nasıl tırmanılacağı gibi şeyleri ilk kez keşfetmesini izlemek insanın içini ısıtıyor,” diyor Caroline. “Toby olabilecek en şefkatli, sevimli çocuk ve her kim onu sahiplenirse çok şanslı biri olacak.”