Tek Kulaklı Sevimli Kedi İlgi Çekebilmek İçin Barınağa Gelen Ziyaretçilere El Sallıyordu Ve Bir Ailenin Gönlünü Kazanmayı Başardı

Tek kulaklı, şirin bir kedi kendisini farketsinler diye barınakta karşılaştığı herkese el sallıyordu.

Bu 9 aylık, Hopper ismindeki kedi ailesi ona daha fazla bakamayınca The Alaska Humane Society’e getirildi. Hopper ilgiye açtı ve yalnızca sevilmek istiyordu. Veterinerle görüşüp kısırlaştırıldıktan sonra tatlı kedicik iyileşebilmesi için iyileşme odasına getirildi.


Ama sevimli, tek kulaklı mucize kedi yalnızca odada oturup zamanını öldürmedi. Gerçekten hayallerindeki aileyi bulmak istiyordu. Uyandıktan hemen sonra Hopper arka ayaklarının üzerindeydi ve barınağı ziyaret eden herkesin ilgisini çekmeye çalışıyordu. 


Veteriner muhtemelen eski bir yaralanmadan kaynaklı olarak tek kulağının bulunduğunu söyledi. Ama tek kulağının olması sevimli kedicik için hiç de problem değildi. O bunu gururla taşıyor ve doğrusunu söylemek gerekirse bu durum ona son derece kendine has bir görüntü veriyor.


“O çok sevimli ve son derece sevgi dolu bir çocuk ve aynı zamanda hayat dolu, sofistike ve çok kişilikli de. Oyun oynamaktan da hoşlanıyor olsa da çoğunlukla onun olayı sevgi vermek ve sevgiyi paylaşmak,” diye paylaştı Alaska KAAAT’ın kurucusu olan Shannon Basner. Hopper kısa zamanda barınakta çalışanların ve gönüllülerin kalbini kazanarak onları büyülemeyi başardı. “O çok şefkatli, aynı zamanda sesi gür çıkıyor ve neredeyse her zaman miyavlıyor. Yalnızca insanlardan ilgi görmek istiyor ve bunu elde edebilmek için hemen her şeyi deniyor.”


Başlangıçtaki plan Hopper’ı sahiplendirme katına götürmeden önce tamamen iyileşmesini beklemekti ama sevimli, genç kedicik bekleyemedi. Alaska’dan bir çift ailelerine katılması için yeni bir kedi arkadaş arayışındaydı. Barınakta Hopper’la bir tanışıp kaynaşma günü ayarladılar ve oraya Hopper arka odadayken, bir haftasonunda gittiler.


Çift sahiplendirme katındaki kedicikleri incelerken arka odadaki bu minik, tek kulaklı ilgi açı kediyle ilgili haberleri duydular ve onu da bir ziyaret etmeye karar verdiler. “Baş barınak gönüllüsü Arleen ile birlikte arka odaya gitme fırsatı yakaladılar. Hopper burada yeni ailesine kendisinin onlar için çok uygun olduğunu açık bir biçimde gösterdi,” diyor Shannon.


Çift odaya girdiğinde Hopper arka ayakları üzerindeydi ve patilerini havada sallamaya başladı. Gerçekten fark edilmek ve bu insanların ona ilgi göstermelerini istiyordu ve bu konuda da oldukça ısrarcıydı. Kocaman, masum gözleriyle oldukça kendine özgü olan görünümü öylesine ikna ediciydi ki patilerini çifte uzattığında çift, tam oracıkta ve o saniye kendilerinin seçilmiş kişiler olduklarını anladılar.


“Sevimli ve kabarık tüylü patilerini öne doğru uzattı ve işte hepsi bu kadardı! Çift ona aşık olmuştu ve Hopper da onlara,” diye ekliyor Shannon. Hopper yeni ailesinin kollarına tırmandı ve bu da anlaşmalarını garantiye aldı. “Onu sahiplendirme katına göndermemiz gerekmedi bile! Böyle şeyler olduğunda gerçekten sihirli bir durum oluyor.”


Çift başka kedilerle tanışmak için barınaktaydı ama kendilerini büyüleyici, tek kulaklı bir kedi tarafından seçilmiş buldular. “Şimdi Hopper’ın önünde yeni kalıcı ailesiyle birlikte yepyeni maceralar var.”