Tüylü Bir Kürke Ve Sınırsız Enerjiye Sahip Sevimli Kedi Yavrusu Diğer Kedilerin Yardımıyla Serpildi Ve Hayallerindeki Aileyi Buldu

Barınağa tek başına ve terk edilmiş halde gelen kedi yavrusu koruyucu ailesinin ve diğer kedilerin destekleri sayesinde serpilmeye başladı.

Terk edilmiş bir kedi yavrusu San Jose, Kaliforniya’daki bir barınağa getirildi. Bir koruyucu yuvaya ve sosyalleşmeye son derece muhtaç durumdaydı. Mini Cat Town’dan Laura Malone kediciği bakımı altına almak için öne atıldı.


Kedi yavrusunu Roz diye çağırmaya başladılar ve Roz tozla kaplıydı. Düzgünce temizlendikten sonra Roz’un kürkü kahverengiden açık griye dönüştü.


Kabarık tüyleri, kocaman patileri ve her yöne doğru giden bıyıklarıyla minik bir bebek ayıya benzedi. “Beni gördükten hemen sonra yüksek sesle mırlamaya başladı ve ben ona sevgi gösterirken kucağımda oturmayı sevdi,” diye paylaştı Laura.


“Roz oldukça benzersiz bir kedicik. İnsanların etrafında olmaktan hoşlanıyor ve onlardan hiç de korkmuyor. Durmadan sevimli sevimli yeri yoğurup duruyor.” Terk edilmiş bir kedi yavrusu olduğu için Roz kişisel sınırların ne demek olduğunu ya da insan arkadaşlarıyla nasıl oyun oynayacağını bilmiyordu. Yuvasına yerleşir yerleşmez enerjik yönü olanca gücüyle varlığını gösterdi.


“Roz oyuncu bir biçimde birşeyleri kemirmeyi ya da tırmalama saldırısı yapmayı seviyordu. Enerjisi neredeyse kontrol edilemeyecek boyuttaydı. Oyun alanında zigzaglar yaparken minik viyaklama sesleri çıkarıyor ya da kıkırdıyordu,” diye ekliyor Laura. Sevimli tüy yumağının öyle çok enerjisi vardı ki sanki bir kapama düğmesi yokmuş gibiydi.


Sevimli tüy yumağının öyle çok enerjisi vardı ki sanki bir kapama düğmesi yokmuş gibiydi. Laura ve ailesi Roz’a nasıl insanlarlayken sakinleşeceğini ve onlara sarılacağını öğretti. “Bunu onun etrafında oynayabileceği fazlasıyla oyuncak ve peluş hayvan olduğundan emin olarak başardık. Tırmanmayı, peluş hayvanlarıyla güreşmeyi ve etrafta koşturmayı seviyordu.”


Evlerindeki diğer kedileri Mochi de onlara bolca yardım etti. Sevimli yavru kediyi kanatları altına alarak ona evde işlerin nasıl yürüdüğünü ve sınırı olmayan enerjisini nasıl kontrol edebileceğini öğretti. “Bu minik kıza karşı son derece sabırlı ve yardımcıydı.”


“Mochi’nin aksine o, bu tüy yumaklarının hiçbirine karşı ‘havalı bir amca’ olmak istemiyor ve denemeye de gönlü yok. Roz’a kişisel alana saygılı olmayı öğretiyordu. Roz bunu öğrendiği zaman gerçekten de çok şaşırdım.”


Kendisinden daha yaşlı kedilerin çabalarıyla Roz enerjisini kontrol etme konusunda giderek daha iyileşti, insanlara karşı nazik hale geldi ve hatta kucaklanmayı bile sevmeye başladı. “Bu minik kız tam bir enerji deposu. Ama şimdilerde nihayet biraz daha sakinleşti ve kucaklamalarla mırlamalar gerçekten de çabaya değiyor.”


Onun için kalıcı bir yuva bulma zamanı geldiğinde Roz’un birlikte evin altını üstüne getirebileceği, enerjik bir arkadaşa ihtiyacı olduğunu biliyorlardı. “Onun aşırı ölçüdeki enerjisi ve son derece zeki kişiliği sebebiyle ona yetişebilecek bir kedi arkadaşa ihtiyacı olduğunun farkındaydık.”


Aşağı yukarı bu zamanlarda San Fransisco’dan Maansi de sevgili kedisi Merlin için bir arkadaş aramaktaydı. “Merlin son derece enerjik bir kedi yavrusuydu ve bir oyun arkadaşının onun için yararlı olabileceğini düşündük,” diyor Maansi.


Maansi Roz’u Instagram’da görmüş ve onun ateşli kişiliğine hemen aşık olmuş. Kedi yavrusu için Merlin’i için muhteşem bir arkadaş olacağını anlamış. Barınakla iletişime geçmiş ve görüşmesi beklediğinden de iyi geçmiş.


Roz (yeni ismi Pari) yeni evine yerleşti ve yeni çevresine çok kısa bir süre içinde alışmayı başardı. Yalnızca birkaç gün içerisinde enerjik kedi yavrusuyla yeni arkadaşı Merlin güçlü bir bağ geliştirdiler. “En iyi arkadaş oldular, çok sıkı fıkılar,” diyor Maansi.


“Pari hala oldukça küçüktü bu nedenle Merlin abilik görevini üstlendi, ona nasıl tuvalet kabını kullanacağını öğretti ve onun kişisel bakımını yaptı. Karşılığında Pari de onu eğlendirdi ve yaramazlık konusunda bir numaralı suç ortağına dönüştü.” Şimdi Pari kendisine en az onun kadar oyuncu olan bir abi bulduğu için onu evin içinde nereye gitse takip etmeye başladı ve birlikte her türlü yaramazlığı yaptılar.


Ara vermeleri gerektiğinde birlikte kıvrılıyor ve çift halinde uykuya dalıyorlar. “Bu ikisi bize son birkaç ay içerisinde hayal edebileceğimizden bile daha çok eğlence ve mutluluk sağladı.”


“Çok hızlı büyüyorlar ama zaman içerisinde, gittikçe bize ve birbirlerine yakınlaşmalarını görmek gerçekten harika.”