Uçağa Benzer Kulakları Olan Bu Kendine Has Görünümlü Kedicik Birinin Bahçesine Girdi Şimdi De Eve Gelen Her Korunmaya Muhtaç Kediye İlgi Gösteriyor

Bir kedi sokaklarda dolaştıktan sonra kendisi için en mükemmel olan eve girdi. Şimdi günlerini kapıdan giren bakıma muhtaç kedi yavrularına yardım ederek geçiriyor.

Jin’s Bottle Babies’teki (Arizona’daki bir yavru kedi barınağı) gönüllü koruyuculardan bir tanesi olan Jen neredeyse üç yıl önce arka bahçesinde sarman bir kedi gördü. Jen bu kediyle ilgilenmeye başladı ve onu veterinere götürerek kısırlaştırdı.


Romeo isimli kediciğin kulak maytının yol açtığı hasardan dolayı yana doğru düzlenmiş kulakları vardı. Her ne kadar kulakları iyileşse de, yara izleri ona bu kendine özgü ve kalıcı görüntüyü verdi. Jen mahallesindeki başka kediciklerle birlikte bu kediye de baktı. “Kuyruğunu daha çok bir köpeğin yaptığı gibi sallıyordu ve diğer kedilerin onun düz kulakları karşısında kafası karıştığı için Romeo’nun kızgın olduğunu sanıyorlardı,” diye paylaştı Jen.


Ancak Romeo çok tatlı ve nazik bir kediydi ve yalnızca diğer kedilerle anlaşabilmek istiyordu. Diğer kediler ona karşı düşmanca tavırlar sergilediklerinde Jen duruma müdahale etmeye karar verdi. “Bir kavgadan sonra onu sağlığına geri kavuşturabilmek için Romeo’yu içeriye aldım ve o içerideki hayata hemen uyum sağladı.”


Sevimli tekir kendisine rahat bir yer bulduktan sonra hemen bir sevgi pıtırcığına dönüştü. Yalnızca sevgi görmek istiyordu. Romeo sarılmak ve sevgi görebilmek için Jen’i evin içinde nereye gitse gölgesi gibi takip ediyordu. “O çok sevecen ve sarılmaya düşkün bir kedicik. Kucağımdan ayrılmayı hiç istemiyor. Pek çekingen bir kedi değil ve biri geldiğinde sarılmak için onların da kucağına gidiyor,” diye ekliyor Jen.


Romeo bir ev kedisi olarak yaşama düşüncesine ısındıktan sonra kişiliği parlamaya başladı. Jen onunla alakalı son derece sevimli ve özel olan birşey olduğunu farketti. “Korumaya alınan kedi yavrularıyla paylaşacak ne kadar fazla sevgisi olduğunu anladığımda çok şaşırdım. Yalnızca bakımım altındaki kedi yavrularından biri geldiğinde benden ayrılıyor. Onların odasına gidip onlarla şekerleme yapıyor ve oyunlar oynuyor.”


Jen ne zaman eve yeni kedi yavruları alsa Romeo da onlarla birlikte olma konusunda ısrarcı oluyor. Yavrular serpilirken Romeo da onları izliyor ve onların beladan uzak kaldıklarından emin oluyor. Sevgi dolu çocuk bir koruyucu baba görevi üstlenmiş durumda ve görevlerini de oldukça ciddiye alıyor. Kedi yavruları beş haftalık ya da daha büyüklerse Romeo onların rol modeli oluyor ve onları koşulsuz sevgiye boğuyor.


Romeo onun uçak kulaklarıyla alakalı bir sıkıntısı olmayan kedi yavruları tarafından kabul edilmiş hissediyor. Yavrular onu gerçekten seviyorlar ve onun uzun, sallanan kuyruğuyla güreşmekten ve şekerleme yaparken ona sarılmaktan hoşlanıyorlar.


“Romeo onlara kendilerini baştan ayağa nasıl temizlemeleri gerektiğini öğretiyor. Eğer çok sert yapıyorlarsa doğrusunu öğretmek için hafifçe kafalarına pati atıyor, ama bunu çok nazik bir biçimde yaptığından emin oluyor. Onun gibi bir yardımcım olduğu için çok mutluyum,” diye ekliyor Jen. Görünüşe göre Romeo’nun enerjik, küçük yavruların ilgisini üzerine çekebilmek için kendine ait bir yolu var. Yavrular Romeo’ya büyük saygı duyuyorlar ve ondan çeşitli şeyler öğreniyorlar.


Eskiden bakım altında olan kedilerden biri, Lucy, bir gün diğer kardeşlerinin veteriner randevusu olduğundan odasında tek başınaydı. Romeo ona destek olabilmek için odasına girdi ve bütün günü ona arkadaşlık ederek geçirdi. “Lucy’nin kardeşleri nihayet eve dönünceye kadar birlikte oynayıp sarıldılar.”


“Romeo’nun en önemli işlerinden bir tanesi koruyucu babalık. Bu yetim kedi yavrularını yetiştirme konusunda oldukça iyi bir iş ortaya çıkardığımızı düşünmek istiyorum, ama bazı durumlar bir kedi ebeveyn tarafından çok daha iyi ele alınabiliyor,” diyor Jen. “Bir kedi yavrusuna kendisini temiz tutmasını Romeo’nun yaptığı kadar iyi öğretebilmeyi başaramazdık.”


“Ayrıca onlara sert bir biçimde oyun oynama ve ısırma konusundaki sınırları öğretme konusunda da çok iyi bir iş çıkarıyor. Kedi yavrularının hatalarını düzeltirken son derece tatlı, hatta bu kuyruk ısırıcılar sayıca ondan çok olduğunda bile!”


Romeo’nun yardımları sayesinde bu şanslı kedi yavruları kendilerine işlerin nasıl yürüdüğünü ve nasıl düzgün bir kedi olacaklarını gösteren bir ebeveynlerinin olmasının nasıl bir duygu olduğunu az çok anlayabiliyorlar. Nazik ve tatlı sarman kedi önüne çıkan her kedi yavrusunu seviyor ve eğitiyor.


Romeo uzunca bir süre sokaklarda dolaştıktan sonra nihayet hayallerini süsleyen evi bulabildi. Diğer yetişkin kediler tarafından yanlış anlaşılmış ve yanlış değerlendirilmişti ama kalıcı yuvasında kabul edilme ve şefkat buldu.