Verimliliği Artırmak İçin Ofisi Kedilerle Doldurdu

Tokyo 'da apartmanlarda kedi beslemeye karşı katı kurallar olduğunu biliyor muydunuz? Bu ülkede kedi beslemek oldukça pahalı ve lüks bir alışkanlık. Bakın bir Japon firması ne yaptı? Haberin davamı için galerimizdeki ileri tuşuna basarak resimlerin altındaki açıklamalardan haberi okuyabilirsiniz.

Japon firmasının verimliliği arttırmak için yaptığını ileri tuşuna basarak okuyabilirsiniz.

Japon firmasının verimliliği arttırmak için yaptığını ileri tuşuna basarak okuyabilirsiniz.


1 .

1 .

Japonya 'da kedi kafeler oldukça popüler. Çünkü kedi sever insanlar başka türlü kedi dostlarını sevemiyorlar. Sadece böyle alanlarda kedi sevgilerini giderebiliyorlar.


2 .

2 .

Bir Japon firması olan Ferray Corporation çalışanlarının kedilerle daha fazla haşır neşir olması için bu güzel kedilerle ofisi doldurmuş. Çalışanlar kedilerle birlikte aynı ofisi paylaşarak görevlerini yapıyorlar.


3 .

3 .

Kediler ofise alındıktan bir süre sonra gözlemlenmiş ki, kediler çalışanların stresinin azalmasına ve daha mutlu çalışmalarına sebep olmuş. Çalışan personel kendisini daha rahat bir ortamda hissetmiş ve daha verimli çalışmaya başlamış.


4 .

4 .

Kedilerden rahatsız olanlar olsa da daha çok kediler severlerin olduğu ofiste çalışanlar çok mutlu. Herkes kedilerle ilgili sohbet ettiğinden dolayı grup içi iletişimin arttırdığı gözlemlenmiş.


5 .

5 .

Bunu yapan tek şirket onlar değil . Mars Japan Limited 'de kedilerin ofiste rahatlıkla dolaştığı bir Japon firması. Burada işe girmek için aranan ilk şart hayvan sevgisi. Kedi sevme molası bile var. Ne güzel bir iş değil mi? Keşke ülkemizde de böyle şirketler olsa ve çoğalsa.