Yeni Yuvasında Harika Bir Doğumgünü Partisi Veren Bu Yaşlı Kedinin Hikayesi Gününüzü Şenlendirecek

Söylemek gerekirse Sammy adındaki bu yaşlı kedi güzel bir hafta geçirmemiş. 19. doğumgünü yaklaşmaktaymış ve zavallı kedi evsiz kalmanın eşiğindeymiş. Uzun zamandır sahibi olan insan bir destekli yaşam evinde (huzur evi benzeri bir yer) yaşanmaya zorlanıyormuş. Ancak yaşlılar için ayrılan bu yer kedileri kabul etmiyormuş.

Bu da Sammy’nin 18 yaşından sonra barınağa gitmesi gerektiği anlamına geliyormuş. 


Bu nedenle de Cincinnati Animal CARE (Cincinnati Hayvan Bakımı) tarafından alınmış ve burada çalışanlar hemen onunla aralarında güçlü bir bağ hissetmişler. 


Çalışanlar Sammy’nin durumunu duyduklarında çok üzülmüşler bu sebeple de ona uzun ömrünün kalan kısmı için mükemmel olacak yuvayı bulmaya karar vermişler.


Sammy’nin sahibi nihayetinde destekli yaşam evine gitme fikrine ikna olmuş ve Cincinnati Animal CARE çalışanlarına Sammy’le alakalı tüm dökümanları vermiş. Bu dökümanlara göre Sammy’nin doğumgünü Haziran’ın 15’ymiş; o zaman için çok yakında olan bir tarih! Yani yapılacak tek bir şey varmış. Kitty City’de (Kedicik Şehri) çalışanlar bugün sevimli yaşlımız Sammy’nin 19. doğumgünü olduğunu öğrendiler! Ve tabii ki onun için bir doğumgünü partisi verdik!


Ancak yeni ailesinin kabul etmesi gereken bir fazladan ve alışılmadık gereksinim varmış. Sammy’i sahiplenmenin kuralının merak ediyor musunuz? Önümüzdeki senenin 15 Haziran’ında sizin de onun için bir doğumgünü partisi düzenlemeniz gerekiyor! Parti devam ederken sevimli Sammy’i bekleyen bir de sürpriz varmış. Sammy zaten ona talip olanlardan son derece özel birini etklilediğinden haberdar değilmiş. Ve çalışanlar bu harika doğumgünü partisini düzenlemeden önce bile kaderi iyiye doğru şekilleniyormuş.


Ne yazık ki bu onun gibi zor durumda kalan kedilerin hepsinin bulabildiği birşey değil. Ancak barınak da tam olarak bu sebeple Sammy için doğumgünü partisi düzenleyip bu partiyle alakalı gönderileri farklı sosyal medya platformlarındaki hesaplarında paylaşmışlar. Ve dünyanın kesinlikle bu tarz gönderilere yoğunlaşması gerekiyor. Hepimizin bunun gibi mutlu sonları duymaya ihtiyacı var. Bize sorarsanız bu herkesin mutluluk duyabileceği birşey. Ertesi sabah Sammy’nin bu dünyadaki 19. yılı taze bir başlangıçla başlamış. Sammy internet ünlüsü haline gelmeden çok önce bize mesaj atan Sammy’nin talibi bugün biz daha barınağı açmadan dışarıda bekliyordu! Çok sevdiğimiz Sammy’ciğimizle evlerine gidiyorlar ve Sammy’nni artık sevimli bir şapkası bile var!Sammy’nin inanılmaz hikayesini barınaktakiler de asla unutmayacaklar. Hatta barınaktaki odalardan bir tanesinin ismini onu onurlandırmak adına değiştirdiler. Sammy dün 19. doğumgününü kutladıktan sonra bir internet fenomenine dönüştü. Bugün, Koloni odamızı Sammy’nin Yaşlı Kedi Merkezi’ne dönüştürdük. Umuyoruz ki Sammy’nin internetteki ünü onun ve kendisi gibi diğer yaşlı kedilerin ev bulmasında yardımcı olacaktır. Biz her gün öğreln 12 ile akşamüzeri 6 arası açık ve müsaitiz.


Biz de daha fazla yaşlı kedinin tıpkı Sammy gibi kendilerine onları seven yuvalar bulabilmelerini diliyoruz.