Yol Kenarında Bulunan Zavallı Yavru Kedi Muhteşem Bir Kediye Dönüştü Ve Hayalini Gerçekleştirdi

Bir yolun kenarında bulunan minik kedi yavrusu bazı iyi kalpli insanlar sayesinde hayatta ikinci bir şansı yakalayabilmeyi başardı.

Minik kedi yavrusu Stanley yolun kenarında görüldüğünde hala ne yazık ki korkunç trafikte ölmüş olan annesinin sütünü emmeye çalışıyordu. Yaşına göre çok küçüktü ve son derece zayıftı ama bu minik çocuk bir savaşçıydı ve hayatta kalmaya çalışıyordu.


İyi yürekli bir kişi kediciği buldu ve yardım için onu hemen Perth, Avusturalya’daki Perth Rescue Angels’a götürdü. “Stanley’nin yaklaşık olarak altı haftalık olduğu düşünülüyordu ama yalnızca 188 gram (durumu daha iyi anlayabilmeniz için söylüyoruz bu bir haftalık bir kedi yavrusunun ağırlığı bile etmiyor) geliyordu,” diyor Perth Rescue Angels. Her ne kadar kedicik pek yaşayacak gibi görünmüyor olsa da vazgeçmeyi reddediyordu.


Stanley o kadar minikti ve gelişimi öylesine gecikmişti ki kafası vücuduna oranla kocaman duruyordu. Kedicik çok zayıftı ve kendi başına beslenmekte güçlük çekiyordu. Kurtarıcıları onu sıcak tutma ve yavaşça yemek yemesini sağlama konularında ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Amber ismindeki gönüllü koruyuculardan bir tanesi onu bakımı altına aldı ve saat başı şırıngayla beslemeye başladı.


“O inanılmaz ölçüde zayıftı ve kısa bir zaman için koma gibi bir duruma girdi. Başka bir bakıcı durumunu stabil hale getirip onu bana yolladıktan sonra yeniden ayağa kalktı ve kalkar kalkmaz da enerji dolu hale geldi,” diye paylaştı Amber. Minik Stanley ona çok gerekli olan kiloları almaya başladı ve yeniden hareketlendi.


Yavru kedi biraz güç kazandıktan hemen sonra yuvasından dışarı tırmanmayı denemeye ve başarılı olmaya başladı ve isteklerini dile getirme konusunda sesi gür çıkar hale geldi. “Ne zaman ses duysa bağırmaya başlardı ve yiyecek için minik taşıyıcı çantasından çıkardı. Onun gerçek bir savaşçı olduğunu anlayabiliyordunuz. En başından beri son derece özgüvenli ve sevgi doluydu,” diyor Amber.


Aşağı yukarı bir hafta geçtikten sonra kedi yavrusu artık tamamen tek başına bir kaptan yemek yemeye başladığı için şırıngayla beslenmesi gerekmiyordu. Amber nihayet rahatlamaya başlamıştı. “Yavaş yavaş kendini çok daha iyi hissetmeye ve oyun oynamaya; daha iyiye gideceğinin işaretlerini vermeye başladı,” diye yazdı Perth Rescue Angels barınağı.


Minik savaşçı kedi hayatının en zorlu savaşından sağ çıkmayı başarabildi ve şimdi onu hiçbir şey durduramıyor. Kedicik hala çok küçük ama harika bir kişiliği ve çok güçlü bir yaşama isteği var.


Üç hafta içerisinde Stanley çokça kilo aldı ve hatta artık minik ve sevimli bir göbüşü bile var! Yeni arkadaşlar edinmeye nihayet hazır olduğunda bakıcıları onunla gurur duyuyordu.


Stanley sokak kedisi olarak bulunan iki kedi kız kardeşle tanıştırıldı. “Kız kardeşler ondan üç hafta küçüktüler ve Stanley’den biraz daha önce, iki haftalıkken bakıma alındılar,” diye ekliyor Perth Rescue Angels.


Enerjik kediler her zaman bir arada oyun oynuyor, güreşiyor ve sanki odanın sahibilermişçesine etrafta koşturuyorlar. Stanley bulunduğunda fazlasıyla küçük olduğu için boyut olarak diğer kedilere yetişebilmesi biraz zaman aldı. Bolca sevgi ve en yakın arkadaşı Cleo’dan gelen destek sayesinde inanılmaz atılımlar yaptı ve kişiliği ortaya çıkmaya başladı.


“Kısa zamanda onların arasında muhteşem bir bağ kurulduğunu ve birlikte bir kalıcı yuva bulmalarının en iyisi olacağını farkettik.” Nikki ismindeki tatlı bir bayan bu iki tüy yumağına denk geldi ve anında onlara aşık oldu. Stanley ve Cleo koruyucu yuvalarından ayrılmaya nihayet hazır olduklarında Nikki ve ailesiyle birlikte kalıcı yuvalarına gittiler- bu onlar için yeni bir maceranın başlangıcıydı.


“Stanley ve Cleo’nun artık yeni isimleri var, Gizmo ve Ninjapuss. Aileleri onlara tapıyor. Birlikte oyun oynamayı ve sarılmayı seviyorlar ve bütün hayatlarını birlikte geçirecekleri için çok heyecanlılar.”