Zavallı Kedi Yavruları Soğuktan Kurtarılıp Yalnız Bir Kediyle Arkadaşlık Kurdu Ve Onların Hikayesi Gününüzü Aydınlatacak

Üç sevimli kedi yavrusu bir arkadaşa ihtiyacı olan bir kediye arkadaş oldu. Koruyucu bakım altında kedilerin harika kişilikleri parıldamaya başladı.

Kuzey Carolina’da yaşayan bir kadın evinin yakınlarında bir grup kedi yavrusu buldu. Yavru kedilerin vücutları soğuktu bu sebeple de iyü yürekli bayan yardım için bölgedeki barınak olan Sparkle Cat Rescue’yla iletişime geçti.


“Dışarıda hava çok soğuktu. Onları ısıtabilmek için çok çalışmamız gerekti,” diye paylaştı barınağın gönüllü koruyucularından bir tanesi olan Sarah Kelly. “Dışarıda böylesine soğuk bir havada kaldıkları düşünüldüğünde bu yavrular hayata oldukça zorlu bir başlangıç yapmışlardı.” Sarah yavruların vücut ısılarını normale getirebilmek için durmaksızın çalıştı ancak zavallı kedi yavruları başka sağlık problemleriyle de boğuşuyordu.


Ne yazık ki kedilerden bir tanesi hayatta kalmayı başaramadı ama yavruların geri kalanı fazlasıyla mücadele etti ve birkaç günlük saat başı, yoğun bakımın ardından hayatta kalabilmeyi başardılar. Howie, Mac ve Vee adındaki üç yavru ayaklanabildi. Günlerini rahat yuvalarında, kocaman kucak oyuncakları başlarında durup onları gözetirken ve onlara arkadaşlık ederken, birlikte sarılarak geçirmeye başladılar.


“Bu minik, tüylü bebekler için küvezimizin olması gerçekten harikaydı, çünkü onları aldığımızda bedenleri çok soğuktu ve vücut ısılarını normale getirme konusunda problem yaşıyorlardı.” Kedi yavruları biraz daha iyi hissetmeye başladıklarında kişilikleri de ortaya çıkmaya başladı. Minik yaramazlara dönüştüler ve sürekli bir sonraki numaralarını planlıyorlardı.


Onların barınağa gelişinden birkaç hafta önce, Bo ismindeki başka bir yavru kedi annesiz, bir başına sokaklarda bulunmuştu. Koruyucu bakıma ve çokça sevgive ilgiye son derece ihtiyacı vardı. Sarah ona da koruyuculuk yaptı ve onu sağlıklı bir kedi haline getirdi. Bo medikal açıdan sağlıklı kabul edilip de koruyucu bakım altındaki diğer kedilerle tanışmadan önce ona bolca ilgi ve yalnız hissetmesin diye birkaç kucak oyuncağı verilmişti. Ama elbette ki bunlar sıcak bir vücudun ve gerçek bir arkadaşın sağladığı rahatlığın yerini tutamıyordu.


Diğer yavru kedilerle sosyalleşmek için hazır hale geldiğinde Bo oyun oynamak için kendi boyunda bir arkadaş bulmaya her zamankinden daha kararlıydı. Tekir kedi yavruları geliştirilmiş kedi süitlerine taşındığında Sarah Bo’yu bu kardeşlerle tanıştırmaya karar verdi. Kediler sanki Bo her zaman ailelerinin bir fertleriymiş gibi çok kısa sürede onunla anlaşabilmeyi başardılar.


Dört neşe kaynağı birbirlerini kovalamaya, minik pençeleriyle güreşmeye ve oyuncaklarıyla yataklarını paylaşmaya başladılar. Tekir kediler Bo’yu sevimli gruplarına dahil etti ve onu kanatları altına aldılar. Ne aktivite yapıyorlarsa Bo’yu da dahil ettiler ve ona kendi öz kardeşleriymiş gibi davrandılar.


Diğer yavruların yardımları sayesinde Bo arkadaş edinmeyi başarabildi ve kedi becerilerini geliştirdi. Oyun oynarlarken yeni arkadaşlarını taklit ediyordu ve kişisel sınırlarının olması gerektiğini öğrendi. Yavrular birbirleriyle mücadeleye girerler ve aynı oyuncak için güreşirlerken uyuyakalırlardı.


Kedi yavruları nihayet kendileri için kalıcı yuvalar bulmaya hazır hale geldiklerinde dördü de çok kısa bir zamanda kendileri için mükemmel evler buldular.


Mac ve Vee birbirinden ayrılmadıkları için birlikte sahiplendirildiler. “Bu ikisi çok güçlü bir bağ paylaşıyorlar ve çok şirin bir biçimde kucaklaşmalardan yedikleri atıştırmalıklara, maceralara ve hatta sahiplendirildikleri güne kadar herşeyi paylaşıyorlar,” diyor Sarah.


Artık Catsidhe diye yeniden isimlendirilmiş olan Howie bir ailenin kalbini çalmayı başardı ve şimdilerde birlikte evin altını üstüne getirebileceği bir de köpek arkadaşı var. “O çok tatlı ve ilgili bir kedicik. Bize çok iyi bakıyor, sarılmayı çok seviyor ve çok şefkatli,” diye yazdı Catsidhe’nin ailesi.


Bo kendisine hayal edilebilecek en mükemmel aileyi buldu ve artık her istediğinde kucaklanıyor ve başı okşanıyor. “Onun oyuncu viyaklamaları ve sevimli mırlamaları evimize fazlasıyla neşe getiriyor,” diye yazdı Bo’nun yeni annesi.


Bu kedi yavrularının deneyimlemek zorunda kaldığı onca korkunç şeyden sonra onlar mutlu yaşamlarıyla serpilerek muhteşem kedilere dönüşüyorlar.