Zavallı Kedi Yavrusu Aşırı Miniklikten Kurtulmayı Başardı Ve Tek Gözü Olan Bir Kediyle Arkadaş Oldu

Bir kedi yavrusu nazik insanların sayesinde sağlığını geri kazanıp aşırı küçüklükten kurtulabilmeyi başardı. Bu süreçte tek gözü olan bir kediyle güçlü bir bağ geliştirdi.

Minik bir yetim kedi gönüllülerle çalışan bir organizasyon olan CatRescue 901’e getirildi ve son derece yardıma muhtaç haldeydi. Flora diye çağırmaya başladıkları yavru kedi öylesine küçüktü ki avuç içine sığabiliyordu.


Flora annesinin sütü olmadan yaşayabilecekmiş gibi durmuyordu. Bir gönüllü koruyucu olan Katerina kediciğe yoğun bakıma başladı ve kedi yavrusunu saat başı sıcak ve güvende tutabilmek için kendi vücut sıcaklığını kullandı. “Doğduğunda yalnızca 72 gram geliyordu ve sadece ertesi gün onu hızla veterinere götürebilmek için hayatta tutabilme amacıyla yaptığımız günaşırı yoğun bakıma rağmen neredeyse ölüyordu,” diye paylaştı Katerina.


Kedi yavrusunun durumu bir süre için stabil değildi ama koruyucu annesi ona sağlığını geri kazandırma konusunda çok istekliydi. 


Uykusuz geçen birçok geceden ve zahmetli çabalardan sonra kedi yavrusu nihayet kendini daha iyi hissetmeye başladı. “Koruyucu annesi Kat’in çabaları sayesinde Flora bu güçsüz durumundan kurtulabilmeyi başardı,” diyor CatRescue 901’nin yardımcı müdürü Jenny Storaker. Bir haftalık olduğunda minik kız hala yeni doğmuş, normal bir kedi yavrusuna oranla daha küçüktü.


Kendisi de kurtarılmış bir kedi olan Kat’in ev kedisi Sabrina kedi yavrusuna ihtiyacı olan sevgiyi ve ilgiyi göstermek için geldi. Minik kızla sarılıyor ve beslenme zamanının ardından ona banyo yaptırıyordu. “Bir annesinin olduğunu düşünmek gerçekten de Flora’nın gelişimine ve yaşama isteğine yardımcı oldu,” diye ekliyor Jenny. “İki haftalık olduğunda sağlıklı bir iki günlük kedi yavrusunun boyutlarındaydı ve üç haftalıkken yaşından beklenilen kilonun bir hafta gerisindeydi, ama sanırım tam da o zaman rahat bir nefes aldım çünkü yavaş yavaş ama kararlı adımlarla kilo alıyordu,” diyor Katerina.


“Büyüyor ve kilo alıyordu ama yine de ufacıktı ve gelişimi de biraz geriden geliyordu, ancak altı haftalık kadarken önemli gelişim eşiklerini yakalayabildi.” Flora’nın hala büyümesi gerekiyordu ama minik mucize kedi her geçen gün daha da oyuncu ve meraklı hale geliyordu. Yeni bulduğu enerjisi sayesinde kişiliği de ortaya çıkıyordu.


“Kalisivirüsün üstesinden gelmeyi başardığında ve onun ne kadar dayanıklı ve güçlü olduğunu gördüğümüzde gerçekten de rahat bir nefes aldık,” diye ekliyor Katerina. “O aşamada koruyuculuğunu üstlendiğimiz diğer kedi yavrularından bir farkı yoktu, yalnızca biraz daha özeldi ve onun için mükemmel olacak aileyi bulma konusunda son derece istekliydim.”


Flora ilk günden beri sarıldığı oyuncak ayısından çok daha fazla büyüyebilmeyi başardı. Koruyucu bakım altında gittikçe daha da iyileşiyor ve tam bir sevgi pıtırcığına dönüşüyordu. Bu sıralarda CatRescue 901’e iki tane daha kedi yavrusu getirildi (Reuben ve Finn). Yavrular sokaklarda yaşıyorlardı ve durumları kötüydü. İkisinin de ciddi göz enfeksiyonları vardı ve gözlerinin biri alınmak zorunda kalınmıştı.


“Bu kedi yavruları barınağa geldiklerinde tıslıyorlardı ve çok sinirliydiler ama bolca sabır ve yardımlarla mırlayan minik mucizelere dönüştüler,” diye paylaştı Jenny. Finn ismindeki kedi yavrusu kendine çok kısa bir zaman içerisinde kalıcı bir yuva bulabilmeyi başardı ve diğer tek gözlü kedi yavrusu Reuben göz ameliyatından sonra iyileşmeye çalışıyordu, ama bir arkadaşa çok ihtiyacı vardı. Onu Flora’yla tanıştırmaya karar verdiler ve ikisinin anlaşabilmelerini umdular.


İki genç kedicik birbirlerini kokladıklarında hemen anlaştılar ve birbirlerinden ayrılmaz hale geldiler. Flora’nın kısırlaştırma ameliyatından sonra takmak zorunda kaldığı koni bile onu erkek kardeşiyle sarılmaktan ve onu sevgiye boğmaktan alıkoyamadı.


Her zaman birlikte, birbirlerinin kişisel bakımlarını yapıyor ve durmadan mırlıyorlardı. Koruyucu bakım altında arkadaşlıkları daha da güçlendi ve kendilerine onları seven bir aile bulma zamanları geldiğinde barınak onların birlikte kalmaları gerektiğini biliyordu.


Uzun bir yolculuğun ardından Flora ve Reuben (şimdilerde Dylan ve Elroy olarak yeniden isimlendirildiler) resmi olarak yeni evlerine taşındılar. Yeni anneleri Charlie bu kediciklere tamamen aşık olmuş halde ve en başından beri aralarındaki bağın bu kadar güçlü olması onu büyülüyor.


Elroy evin içerisinde nereye gitse kız kardeşini takip ediyor ve kız kardeşinin en sadık arkadaşı. Dylan pencerede oturup günün geçmesini izlerken tatlı kedi kardeşi de koşarak geliyor ve ona katılıyor.


Kurtarıldıklarından bu yana iki en iyi arkadaş büyük gelişme gösterdi. İkisi de hayata zorlu birer başlangıç yaptılar ancak harika koruyucu ailelerinin yardımları sayesinde hayatta kalabilmeyi başardılar. “Onları bu şekilde büyümüş, açıkça iyi bakılmış ve çok mutlu görmek gerçekten de muhteşem,” diyor Jenny.


Bu tatlı, minik tüy yumakları göz kamaştırıcı kedilere dönüştüler. Şımartılmış ev kedileri olarak yaşamlarının tadını çıkarıyorlar ve sonsuza kadar birbirlerine sahip olacakları için çok mutlular.