Kedi ve Sanat

Legolardan Kendi Kedinizi Yapın

Hayvan sevgisi bizlere kendimizi iyi hissettiren ve tüm stresimizi alıp ruhumuzu dinlendirerek içimizi sıcacık yapan bir duygudur. Evcil hayvanlar düşünüldüğünde ise aklımıza ilk gelen isim kedilerdir. Ancak mali yükümlülükleri ve zaman sorunları nedeniyle herkes bir kediyi sahiplenemez. Siz de bu durumdan muzdaripseniz, Jekca adı verilen Lego benzeri taşlar sayesinde kendi kedinizi tasarlayabilirsiniz. Böylelikle kedilere olan özleminiz bir nebze de olsa geçecektir. Jekça taşları kullanılarak, bugüne kadar 18 farklı kedi türü için, gerçek boyutlu tasarımlar yapılmış. Ancak küçük bir uyarımız var; bu maketleri yaparken bir puzzle tamamlarmış gibi titiz çalışmanız gerekiyor, çünkü her kedi için yaklaşık 1200 parça kullanılıyor. İşin en güzel tarafı da şu ki; bu maketlerin köpek versiyonları da var! Şimdiden herkese kolaylıklar diliyoruz. 

29 Kedi Figürlü Sevimli Ve Şık Duvar Resmi!

Sizin için evlere keyif ve eğlence katacak birbirinden sevimli kedi duvar stickerı ve resminin yer aldığı tam 29 dekorasyon fikrini derledik.

Birbirinden Sevimli ve Dekoratif Kedi Oyuncak!

Hem evinizi süslemek için hem de çocuklarınızın oynayabileceği birbirinden sevimli kedi oyuncakların resimlerini sizler için seçtik. Bu harika oyuncaklardan bazılarını dikim planı sayesinde siz de dikip çocuklarınıza sürpriz yapabilirsiniz.

Çocuğunuzla Kağıttan Kolayca Tatlı Kediler Yapın!

Çocuğunuzla hem kaliteli vakit geçirip hem de Onu mutlu edecek sevimli kediler yapmak ister misiniz? O zaman kolay anlatımlı kağıttan kedi figürlerimizi mutlaka yapmayı deneyin!

Birbirinden Dekoratif ve Rahat Kedi Yatağı!

Hayvan dostlarımızın rahatlığı en az bizim rahatımız kadar önemlidir. Hem onlara rahat bir yatak katacak hem de evinize ayrı bir dekoratif hava katacak bu kedi yataklarına bayılacaksınız.

Kedilerin İnsanlardan Daha Büyük Olduğu Paralel Bir Evren

Andrey Scherbak, Rusya merkezli bir sanatçıdır. Fotoğrafçılık ve photoshop becerilerini kentsel ortamlarda muhteşem kediler yaratmak için kullandı. Instagram sayfasına 150 farklı dev kedinin fotoğrafını koydu. Her biri kendine göre mükemmel görünüyor.  

30+ Nesne Üzerine Koyulan Kedi Yüzleri

Koty Vezde, ilgisi olmayan hayvanlar ve yiyecekler gibi rastgele şeyler üzerine kedi yüzlerinden oluşan tuhaf fotoğraflar ekleyen bir Instagram hesabıdır. Muhtemelen sayfasının sahibi, bir boz ayının yüzünde kedi ifadesi görmenin nasıl olacağını merak ederek bu işe başladı.

Taylandlı Sanatçı Örümcek Adam Bebeğiyle Kedilerin Fotoğraflarını Çekiyor

Neung, kedilere Örümcek Adam bebeğiyle poz verdirip çeşitli senaryolar yarattığı fotoğraflarını 270 binin üzerinde takipçisi bulunan Facebook sayfası üzerinden sergileyen Taylandlı bir sanatçı. Sayfasının ismi Spidey Adventure (Örümceğin Macerası).

Karton Tahtından Halkı Selamlayan Kedi Arthur

Kediler Diyarının en büyük hükümdarı, dokuz canlı, miyav şövalyesi kral Arthur halkını selamlamaya çıkıyor. Oldukça sevimli bu fotoğraflar sosyal medya aracılığıyla yayıldı. Sahibinin kendisine kartondan yaptığı bu tahtı çok seven kedi Arthur halinden oldukça memnun görünüyor. Kedisinin ismi Arthur olduğu için sahibi ona demir tahtın karton versiyonunu yapabileceğini düşündü ve fikir bu şekilde ortaya çıktı. 

Hayvanlara Photoshop İle Fantastik Bir Hava Katan Sanatçıdan 25 Büyülü Çalışma

Kuşkusuz dünyamız büyülü bir yer. Fakat bu büyüye biraz da Photoshop ekleyerek daha da fantastik hale getirmemiz mümkün olabiliyor. Bahsettiğimiz gibi olayları daha fantastik hale getiren sanatçımız Julien Tabet, bizleri adeta büyülüyor! Fransız sanatçı Julien Tabet henüz 20 yaşında bir dijital sanatçı. Kendileri gerçekliğe meydan okuyor ve hayvanları içeren gerçeküstü çalışmalar yaratıyor. İlk bakışta çılgın gelse de daha sonra etkilendiğimiz bu büyülü fotoğraflardan 25 tanesini sizler için derledik.

Büyük Dövmelerden Hoşlanmayan Kediseverler İçin 22 Minnacık Kedi Dövmesi

Her kedisever tabii ki gönülden bir şekilde sevgili kediciğinin her an yanında olmasını ister; diler. Tabii bu günlük hayat içinde pek mümkün değildir. Okulda, işte ya da herhangi bir yerdeyken evde bizi bekleyen kedilerimizi düşünür, daha bir mutlu oluruz, içimizi özlem kaplar.

İtalyan Fotoğrafçının Objektifinden Her Yerde Olup Göze Görünmeyen Kediler

Soğuk havalarda bizler öyle ya da böyle kendimize sıcak bir ortam sağlamanın yolunu bulacağız. Peki sokak hayvanları ne yapacak? Geçtiğimiz kış, sokak hayvanlarına yardımcı olmak isteyen birkaç hayvanseverin, meselesini anlayamadığımız insanlar tarafından şiddete maruz kaldıklarına tanık olduk. Yine de, hayvanlara yardım etmenin bu anlamsız bedelini ödemek pahasına bile olsa, kış yaklaşırken sokak hayvanlarını tekrar hatırlatmakta fayda görüyoruz. İtalyan fotoğrafçı Sabrina Boem’in evsiz kedileri fotoğrafladığı seri de bize yardımcı oluyor.

Beğendiğiniz Kız Kedileri Çok mu Seviyor, O Zaman Size Kesin Aşık Olacak!

Beğendiğiniz kız kedileri çok mu seviyor, o zaman size kesin aşık olacak! Eğer kedi seven bir kadına bu hediyelerden birini alırsanız size kesin hayranlık duyacaktır. İnanın araba alsanız bu kadar sevinmeyecektir. Sevgiliniz kedi seviyorsa bu hediyelere bayılacaktır. Galerimizdeki ileri tuşuna basarak kedi severlere alınabilecek en güzel hediye seçeneklerini görebilirsiniz.

Gerçek Fotoğraflara Çok Yakın Çizilmiş Kedi Çizimleri

Brazilyalı bir sanatçının gerçeğe çok yakın çizdiği kedi resimlerini görünce "hadi canım sende" diyeceksiniz. İlk bakışta çizimler olmamış gibi gelse de sanatçının esinlendiği gerçek fotoğrafları görünce "cuk oturmuş" diyeceksiniz. Galerimizdeki ileri tuşuna basarak Brezilyalı sanatçının çizimlerini görebilirsiniz.

Tarihi Figürleri Kedileştiren İllüstratör Christina Hess 'in Fotoğrafları

Kedileri tarihi figürlerin içerisine koyduğunuzda bakın nasılda muhteşem tablolar çıkmış ortaya. İllüstratör Christina Hess ikon olmuş tarihi karakterleri kedi olarak yeniden çizmiş. Kraliçe Elizabeth 'den tutunda William Shakesbeard 'a kadar bu görsel şöleni görmeye hazırmısınız? Galerimizdeki ileri tuşuna basarak tarihi figürleri kedileştiren fotoğrafları görebilirsiniz.