Kedi Kütüphanesi

Bir Kedi ile Yaşayan İnsanların 12 Ortak Özelliği

Kediler ile yaşayan insanların ortak özellikleri olduğunu biliyor muydunuz? İşte evinde bir kedi ile yaşayan insanların 12 ortak özelliğini sizinle paylaşıyoruz.

Kediler Hakkında Daha Önce Hiç Duymadığınız 10 İlginç Bilgi

Kediler hakkındaki ilginç bilgileri sizler için derledik. Kedi dostlarımız çok ilginç varlıklardır. Bu dünyaya ve insanoğluna kattıkları değer ile, dünyayı daha yaşanılabilir kılmışlardır. Bu sevimli halleri ve insana çok keyifli gelen umarsız tavırları ile, insan dünyasında bir çok şekilde kendilerine yer bulmuşlardır. Kendi varlıklarının sıcaklığı ile insana yoldaş olurken; bir çok olay içinde ve bir çok hikayenin içinde kendilerine yer bulmuşlardır. Uzun zamandır dünya üzerinde varolan bu sevimli varlıklar, insanoğlu için dönemsel olarak, farklı durumlar içinde tanımlanmışlardır.

Kediler Hakkında Mutlaka Öğrenmeniz Gereken 14 Pratik Bilgi

Miyavlarla yaşıyorsak onların hayatlarını daha da kolaylaştırabileceğimiz pratik bilgileri öğrenmeniz gerekiyor. Kedilere nasıl ilaç verilir? Zehirli bir şey yerlerse neler yapılır? Kediler yıkanır mı? Bu ve bunun gibi birçok sorunun cevabı galerimizde pisiciklerim.

Sevimli Oldukları Kadar Yaramazlar! Minik Dostlarımızın Kafa Yedirten Cinsten 13 Huyu

Tamamen keyifleri ne isterse onu yapan minik dostlarımız, en müsait olmadığınız anda birden sevgi kelebeği gibi davranıp ilgi odağı olmak isterlerken; sevmek istediğinizde ise hiç oralı olmazlar. Kedilerin bir türlü anlamlandırılamayan ve bir kedi ile beraber yaşayan herkesin şahit olduğu bu garip davranışlarını sizler için derledik.

Kedi Patisi Hakkında Daha Önce Hiç Duymadığınız 16 Şaşırtıcı Bilgi

Kedi patisi ve kedi tırnakları hakkında daha önce bu bilgileri duymadığınızı düşünüyoruz. Hiç kedinizin patileriyle ilgili internette arama yaptınız mı? Görseller kısmından pati resimlerine bakmayı saymıyoruz. Renkli ve şirin olmalarının yanı sıra pek çok işlevi görür kedi patileri. Tırnaklarının da öyle, kolunuzda iz bırakmak dışında, pek çok işlevi vardır.

Gerçek Bir “Kedi Manyağı” Olduğunuzun 20 Bol Miyavlı İşareti

Kedilerle yaşamak birkaç haftalık hevesler değil, bir ömürlük sevgidir diyoruz hep. Hayatınızda bir ya da birden fazla kedi varsa bazı şeylerin sizin için diğer insanlardan çok daha farklı olduğunu bilirsiniz. Kedileri uzaktan sevmek, yolda biraz başını okşayıp yürüyüp gitmek ile “kedi manyağı” arasında çok ciddi farklar vardır.

Sadece Tekir Kedi Sahiplerinin Anlayabileceği 9 Şey

Kediler, kedidir. Ama tekir kediler; tekir kedidir. Tekir kedi, tüyleri siyah çubuklarla ve beneklerle süslü, kül renginde veya boz olan melez ırklı bir kedidir. Tekir kediler, oynamayı severler, tekir kediler çocuklarla iyi geçinirler, tekir kediler sizinle keyifli vakit geçirir. Tekir kedilerin bakımı kolaydır. Bunu da sadece sahipleri bilir.

Bengal Cinsi Kediler Hakkında Bilmeniz Gereken 14 Şey

Bengal cinsi kediler iri cüsseli kedilerdir. Bunların ataları Asya leopar kedisidir. Bu kedi türünün nesli tükenmeye başlayınca, başka türden kedilerle çiftleştirilmeye başlanmıştır. Bu amaçla ilk olarak 1963 yılında Asya leopar kedisi, Abyssinian (Habeş) cinsi kediler ve American Shorthair cinsi kediler ile çiftleştirilmiştir. 20 yıllık çabaların sonunda bu türe özgü renk ve desen özellikleri ile Asya leopar kedisi yeniden ortaya çıkmıştır ve bu türe Bengal cinsi kedi denmiştir. Kendine özgü benekli derisi ile Bengal cinsi kediler, atalarının vahşi karakterinden uzak evcil bir kedi türüdür.

Kedilerin Gözlerine Bakarak Saatinizi Ayarlamanız Mümkün!

Bir Japon geleneği olan bu hesaplamayla kedilerin gözlerine bakarak saati tahmin edebilirsiniz.

Tekir Kedi Sahiplenmek İçin 10 Şahane Sebep

Tekir kedilerin bakımı çok kolaydır. Sizinle çabucak uyum sağlar ve hayatınızın bir parçası olur. Sokaktan sahiplenmeyi düşünenler var ise çok tatlı ev arkadaş olabilir. Sizler için “tekir kedi dostunuz olması için ve sahiplenmeniz için 10 süper sebep” içeriğini hazırladık.

Kedilerin Aslında “Nankör” Olmadıklarını Hissetmenin 11 Yolu

Kediler özgür hayvanlardır. Kedilerle yaşarken onların sahibi olamazsınız, ortak bir hayatı paylaşırsınız. Ve tam olarak da onların nankör olmadıklarını şöyle hissedersiniz:

Kedisiz Bir Hayat Düşünemeyen İnsanların 9 Ortak Özelliği

Merhaba kedi sever dostlarımız. Bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen kedisiz bir hayat zaten düşünemiyorsunuz ve bu yazıyı”kendimden neler bulabileceğim” bakalım diyerek okumaya başladınız. Kedimiz veya kediler olmadan bir mümkün mü? Biz düşünmek dahi istemiyoruz. Kedi sevmenin birleştirici gücüne inanıyoruz! İşte sizin de aşina olduğunuz kedisiz bir hayat düşünmeyen insanların 9 ortak özelliği:

14 Şubat Sevgililer Gününde Kedi Hediye Etmeyin!

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor. Sevdiğinize bir hediye alacaksanız lütfen o hediye yavru bir kedi veya köpek olmasın. Küçük patili dostlarımızın sıcak birer yuvaya ihtiyacı var ama, bir hevesle alınan sanki bir eşyaymış gibi sevdiğinize hediye edeceğiniz nesne değil onlar.

Test Zamanı - Kedi gibi düşünmeye başlayın ve cinsiyetinize göre sonuca bakın...

Eğer bir kedi olsaydınız nasıl görünürdünüz hiç merak ettiniz mi? O zaman bu testi mutlaka yapmalısınız. Şimdi kedi gibi düşünmeye başlayın ve tek bir soruya yanıt verin.

Kedi Ensesinden Neden Tutulmamalı?

Çocukluğumuzdan beni kedileri ensesinden tutarak taşımanın yanlış olmadığını biliyoruz. Yavru kedileri anneleri ensesinden tutarak taşımıyorlar mı zaten. Ama kediyi ensesinden tutmak kesinlikle doğru değil. Kedi ensesinden neden tutulmaz merak ediyorsanız galerimizdeki ileri tuşuna basarak resimlerin altındaki açıklamalardan öğrenebilirsiniz.

Bizi Sevdiklerine Emin misiniz?

Onları çok seviyoruz da aynı şey onlar içinde geçerli mi acaba? Evde bizimle birlikte hayatı paylaştığımız kedilerimiz bazen öyle şeyler yapıyorlar ki bizleri sevdiklerinden şüphe duyuyoruz... Galerimizde yaptıklarıyla sahiplerini çileden çıkarmış sevimli kedilerin fotoğraflarını bulabilirsiniz.

Kediler Size Ne Demek İstiyor?

Kendilerine has bir dili vardır her hayvanın. Ama kedi sahibi olanlar kedilerinin kendileriyle konuştuğunu söylerler. Karşılıklı anlaşırlar çünkü. Bazı kedi davranışlarının ne anlama geldiğini galerimizde bulabilirsiniz. 

Kediler İçin Söylenmiş En Güzel Sözler

Kediler hakkında yazarların, sanatcıların, politikacıların ve filozofların söylediği sözler

Kedilerin Bizi Sahiplendiğinin Kanıtı

Kedi olan evin bereketi artar derler. Eve kedi almaya mı karar verdiniz; aslında o kedi sizin olmaya karar verdi haberiniz yok...! Siz kedi sahiplendiğinizi zannedersiniz ama aslında kedi sizi sahibi olarak seçmiştir. Temizle kumunu, koy mamasını, canı isterse eğer sevdirir yok efendim canı istemezse sıkar biraz onu sevmek... 

Birlikte Yaşadığımız Kediler İçin 23 Harika Yaşam Alanı Oluşturma Fikri

Eğer evinizde bir veya bir kaç kedi ile birlikte yaşıyorsanız onlar içinde yaşam alanı oluşturmalısınız. Malum saklanmayı, tırmanmayı ve tırmalamayı çok seviyorlar. İşte size 23 harika öneri sunuyoruz. Galerimizdeki ileri tuşuna basarak kedileriniz için yapabileceğiniz 23 harika yaşam alanı fikrine göz atabilirsiniz.

Sokak Hayvanlarını Seven İnsanların Karakterleri Hakkında Tüyolar

Sokakta yürürken yanınızdan geçip giden, oturduğunuz mahallede gezinen yüzlerce hayvan var.. Siz de öyle yanlarından geçip gidiyor musunuz yoksa onlarla göz göze geliyor musunuz? Hatta size bir tüyo eşinizin veya arkadaşınızın karakteri hakkında onun sokak hayvanlarına karşı davranışlarından fikir edinebilirsiniz. Nasıl mı? Buyurun galerimize.. İleri tuşuna basarak resimlerin altındaki açıklamalardan ayrıntıları okuyabilirsiniz.

Sokaktaki Dostlarımız İçin Evde Hazırlanan Kedi-Köpek Mamaları

Bu dünyayı bizimle birlikte paylaşan sokakta yaşayan sevimli hayvan dostlarımız kedi ve köpekler için evde hazırlayabileceğiniz kolay mama fikirlerini galerimizde bir araya getirdik. Galerideki ileri butonuna tıklayarak siz de resimlerin altında aralarında kedi, köpek ve tabi kuşların da olduğu sokak hayvanları için harika mamalar hazırlayabilir ve dostlarımızın karınlarını doyurabilirsiniz.

Kediler ve Kadınların Aynı Canlılar Olduğunu Gösteren 15 Özellik

Kedisi olanlar bilir, kedi sahibi olmak diye bir şey yoktur. Çünkü bir kediyle aynı evi paylaşmak asla ona sahip olmak anlamına gelmez. Kediler, özgür canlılardır; sadece canları istediğinde yanınıza gelip kendilerini sevdirirler. Tıpkı kadınlar gibi.

Kedi Gözlerine Yakından Bakmaya Ne Dersiniz?

Özellikle kedi severlerin bayılacağı bu paylaşımımızda, her türden ve türlü göz rengine sahip kedinin gözlerine zum yapılmış harika fotoğrafları bulacaksınız. 15 kedi gözü fotoğrafına bakmak için galeri görsellerine tıklayabilirsiniz.

Kediler neden hapşırır?

Kedillerin hapşırması genellikle soğukalgınlığına bağlansada,bazen ciddi durumlarda sözkonusu olabiliyor.

Kedi Sözler

Kediler hakkında yazarların, sanatcıların, politikacıların ve filozofların söylediği sözler, sizinde sözlerinizi paylaşmak isteriz.  Lütfen bizimle iletişime geçin.

Kedilerden öğreneceklerimiz

Kedilerden öğreneceğimiz çok şey var, gelin listeye hepberaber bakalım fikirlerinizi yorum kısmına bildirirseniz seviniriz.