Evde Beslenebilecek En İyi Köpek Irkları

Evde Beslenebilecek En İyi Köpek Irkları

Can dostu sahiplenme aşamasında evde beslenecek hayvanları merak ediyor olabilirsiniz. Eğer tercihiniz köpeklerden yana olacak olursa ise sizin için hazırladığımız evde beslenmeye uygun en iyi köpek ırkları listemize göz atabilirsiniz.

En Sık Görülen Kedi Hastalıkları ve Belirtileri

Kedi hastalıkları hakkında bilinmesi gerekenleri öğrenmek ister misiniz? Öyleyse kedinizde görülebilecek hastalıkları bilerek hareket etmenizi sağlayacak kedi hastalıkları ve belirtileri hakkında sizi bilgilendireceğiz. Eğer sıralayacağımız kedi hastalıklarının belirtileri hakkında ciddi şüpheleriniz varsa başta hayvan hastanesi Ankara, İstanbul, İzmir hizmetleri olmak üzere tüm şehirlerdeki veteriner hekim desteğinden yararlanmayı atlamayın.

Lezzetli Filtre Kahve Yapımı İçin 4 Tüyo

Güne bir fincan filtre kahveyle başlamaktan daha iyi ne olabilir? Lezzeti ve kokusuyla baş döndüren lezzetli bir filtre kahve, uykunuzu açarak güne hazırlanmanıza yardımcı olabilir. Peki, ev konforunda en az hazır aldıklarınız kadar lezzetli kahveler hazırlamaya ne dersiniz? Bu fikri beğendiyseniz "En iyi filtre kahve benim mutfağımda yapılır." dedirten ipuçlarını paylaşmaya başlıyoruz.

Legolardan Kendi Kedinizi Yapın

Hayvan sevgisi bizlere kendimizi iyi hissettiren ve tüm stresimizi alıp ruhumuzu dinlendirerek içimizi sıcacık yapan bir duygudur. Evcil hayvanlar düşünüldüğünde ise aklımıza ilk gelen isim kedilerdir. Ancak mali yükümlülükleri ve zaman sorunları nedeniyle herkes bir kediyi sahiplenemez. Siz de bu durumdan muzdaripseniz, Jekca adı verilen Lego benzeri taşlar sayesinde kendi kedinizi tasarlayabilirsiniz. Böylelikle kedilere olan özleminiz bir nebze de olsa geçecektir. Jekça taşları kullanılarak, bugüne kadar 18 farklı kedi türü için, gerçek boyutlu tasarımlar yapılmış. Ancak küçük bir uyarımız var; bu maketleri yaparken bir puzzle tamamlarmış gibi titiz çalışmanız gerekiyor, çünkü her kedi için yaklaşık 1200 parça kullanılıyor. İşin en güzel tarafı da şu ki; bu maketlerin köpek versiyonları da var! Şimdiden herkese kolaylıklar diliyoruz. 

Japon Bu Kedi Fotoğrafçısı Sokak Kedilerinin Muhteşem Fotoğraflarını Çekiyor Ve Görür Görmez Onlara Aşık Olacaksınız

Nyankichi Rojiupa isimli bu Japon fotoğraf sanatçısı gerçek bir kedi aşığı ve en çok kedileri fotoğraflamaktan hoşlanıyor. Bilmeyenler için, Japonya kedileri oldukça seven bir ülke. Sosyal medyada viral hale gelen bir kedi adaları bile var, örneğin. Ancak ülkenin bir sokak kedisi problemi olduğunu da inkar edemeyiz. Açıkçası belki de bunu bir "problem" olarak nitelendirmek doğru olmaz, özellikle de dünyanın diğer yerlerinde meydana gelmekte olan bir sürü çılgınca şey göz önüne alınırsa, ama doğru konuşmak gerekirse ülkede çok fazla sokak kedisi var. Ancak bu sokak kedileri insanlara çok yakın davranıyorlar, kesinlikle açlık gibi bir sorunları yok ve çok iyi huylu kediler. Rojuipa'nın çektiği fotoğraflarda drenaj boruları ve delikleri bulunan bir sokağı kendi oyun parklarına çevirmiş olan bir grup sokak kedisini buluyorsunuz. Sanatçı bu şirin fotoğraflarla insanlara içlerindeki bulundukları şartlar ne kadar kötü olursa olsun hayatın her zaman olumlu taraflarına odaklanmaları gerektiğini göstermeyi amaçlıyor. Hepimizin bu sevimli tüy yumaklarından öğrenebileceği birkaç şey olduğunu düşünüyoruz.

Manggo İsimli Bu Tombul Kedi Ve Onun Komik Surat İfadeleri Yeni Takıntınız Olacak

İnterneti sevimli kedi fotoğrafları aramak için kullanıyoruz desek yeridir, bu kabul etmemiz gereken bir gerçek. Neyse ki konu sevimli kediler olduğunda internet de bizi asla hayalkırıklığına uğratmıyor, çünkü tonlarca keşfedilmeyi ve paylaşılmayı beklenen kedi fotoğrafı mevcut! Herkese uygun bir kedi bulmak mümkün; dans eden kediler, komik kıyafetler giymiş kediler, aksi kediler, mutlu kediler, aklınıza hangi türden kedi gelirse! Şimdi ise sizi yeni kedi takıntımız Manggo'ya tanıştırmak istiyoruz. Manggo, Boss ve Coco isimli arkadaşlarıyla birlikte aynı evde kalıyor ve bu üç kedi Japonya'da yaşıyorlar. Bu kediyi özellikle çekici yapan şeyin ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Olay şu ki, Manggo bir kediden bekleyebileceğiniz en anlaşılır ve kendinizi özdeşleştirebileceğiniz surat ifadelerine sahip! Kanıta ihtiyacınız varsa sizin için kocaman bir galeri hazırladık! Manggo'nun sevimli surat ifadelerinden bazılarını haberin altında bulabilirsiniz.

Bu Sokak Kedisi Şimdilerde Bir Hukuk Firmasında Çalışıyor

Sokak hayvanları inkar edemeyeceğimiz, global bir problem. Bazı raporların belirttiğine göre dünya üzerinde yaklaşık olarak 100 milyon sokak kedisi bulunuyor ve bunların 60 milyonun üzerinde bir bölümü ise Amerika Birleşik Devletleri'nde yer alıyor. Ekolojik açıdan etkileri oldukça büyük olmasına karşın bu hayvanlardan bir çoğu sadece hayatta kalmaya ve kendilerine kalıcı yuvalar bulmaya uğraşıyorlar. Bu sokak kedilerinden bir tanesi de bu hikayedeki kedi Brasilia, Brezilya'da yaşayan Leon'du. Ancak bu şirin kedicik günün birinde Brezilya Avukatlar Barosu'nun binasına girmeyi başardı ve orada çalışan herkesin kalbini kazandı. Ancak bazı insanlar Leon'un varlığından ötürü şikayette bulunmaya başlayınca hukuk firması konuya oldukça sıradışı bir çözüm getirerek Leon'u işe almaya karar verdi!

Bu Instagram Hesabı Yaramaz Kedileri İfşa Ediyor Ve Fotoğrafları Sizi Çok Güldürecek

Kedilerin birçok ortak noktasının olduğu su götürmez bir gerçek olsa da hiçbir kedi birbirinin aynısı değildir ve eşit yaratılmamışlardır. Bazı kediler kesinlikle diğerlerinden daha yaramaz olurlar. Peki kedileri tamamen çıldırıp yaramaz moda geçtiğinde çaresiz bir insanın elinden ne gelir ki? Ya da kedileri oldukça iğrenç bir hediye getirdiğinden durumdan rahatsız olan bir insanın tam olarak ne yapması gerekir? Elbette yapılacak tek şey bu kedileri davranışlarından ötürü ifşa etmektir! Neyse ki şimdilerde bunun için doğru platform olan @cat_shaming isimli bir Instagram hesabımız var! Aşağıda bu hesabın paylaştığı en komik ve yaramaz kedilerden bazılarını bulabilirsiniz. Lütfen bu kediler için üzülmeyin, onlar bu şekilde ayıplanmayı kesinlikle hak etmişler!

Kedi İçeriklerine Asla Doyamayanlar İçin Biraz Daha Kedi İçeriği

Şu günlerde dünyamız eskisinden de kaotik bir yer ve olan biten bir sürü tuhaf şey içerisinde kendimizi çok yorgun ve umutsuz hissetmemiz oldukça doğal. Ancak endişelenmeyin çünkü size daha iyi hissetirebilmek için buradayız! İşte sizin için kedilerinin bazı son derece komik ve sevimli videolarını ve fotoğraflarını çeken bir grup insan ve eminiz ki bunlar gününüzü şenlendirecek! Yaşadığımız dünyada her şey de çok kötü değil ve unutmayın ki herkes için umut var ve bu gönderiler size bu sözün ne kadar doğru olduğunu kanıtlayacak. Umutlarınızı ve hayallerinizi asla kaybetmeyin ve modunuzu kendi kendinize yükseltemiyorsanız bu sevimli kediler her zaman bunun için burada olacaklar, sadece bir anlığına olsa bile.

Siz De Komik Kedilere Doyamıyorsanız Listemize Mutlaka Göz Atmalısınız

Kedileri ne kadar sevdiğinizi iyi biliyoruz çünkü biz de bir o kadar seviyoruz! İşin açığı bütün internet onlara kafayı takmış görünüyor ama bu durumdan şikayetçi değiliz. Kedi içeriğine doyamıyorsanız ve her zaman daha fazlasını istiyorsanız kesinlikle doğru yere geldiniz! Muhtemelen sizin de bu zamana kadar fark ettiğiniz gibi internetteki en iyi kedi içeriklerini bulup sizlerle paylaşma konusunda uzmanlaşmış haldeyiz ve bugün sizin için komik kedilerle dolu bir başka liste daha hazırladık! Kediler muhteşem birer dostlar, bunu inkar edemeyiz. Ama yine de bu dostluklarından ötürü onlara yeterince paye vermediğimizi düşünüyoruz ve bize kalırsa bunu daha fazla kutlamalı ve dostluklarının bizlerle paylaştıkları için daha fazla mutluluk duymalıyız. Bu listelerle sizlere bunu da göstermeyi amaçlıyoruz. Hazırladığımız listeleri sevgili kedilerimize bir teşekkür şekli olarak da düşünebilirsiniz.

Bu Kedi İçerikleri Gününüzün Daha İyi Geçmesini Sağlayacaklar

Evden çalışmak pek çok yönden oldukça güzel olabilir ama avantajlarından biri de kedinizle daha fazla zaman geçirmenize olanak sağlaması! Şu sıralar çoğumuz evlerimizden çalışıyoruz ve küçük bir molaya ihtiyacınız varsa ve siz de bizim gibi komik ve sevimli kedilere doyamıyorsanız yaptığımız liste tam da size göre! Bu komik fotoğraflara kedinizle birlikte bile bakabilirsiniz...ya da siz yine de öyle yapmayın çünkü kıskanabilirler! Kedinizle ya da kediniz olmadan, bu galerideki fotoğraflara bir göz atmanın gününüzü aydınlatacağını garanti ederiz.