Bu Kedi Sokaklarda Bir Hayat Geçirdikten Sonra Kendisine Yardım Etmeye En Uygun Evi Buldu Ve Dünyanın En Mutlu Kedisine Dönüştü

Bir yavru kedi mahallede ziyaret etmek için en uygun olan evi buldu ve burada yaşayan insanlarla arkadaşlık kurdu. Sonrasında hayatı oldukça radikal bir biçimde değişerek çok daha iyi hale geldi.

Birkaç hafta önce Las Vegas’ta bir mahallede genç bir kedi görüldü. Kedi yaklaşık sekiz aylıktı ve gecenin ortasında yiyecek arıyordu. Bir ailenin arka bahçesine girdi ve uzaktan onları gözetlemeye karar verdi. O zamanlar kendisi için olabilecek en mükemmel yeri seçmiş olduğundan haberi yoktu.


Evin sahibi ve aynı zamanda Las Vegas’ta bulunan With Grace ismindeki bir kedi kurtarma organizasyonunun kurucusu olan Danielle dışarıdaki siyah beyaz kediyi gördü. Komşularına kimsenin kediyi tanıyıp tanımadığını sordu ama hiçbiri tanımıyordu. “Mahallemizde hepsi kısırlaştırılmış olan bir grup kedimiz var ve bunların hepsi de siyah beyaz kediler, bu nedenle de onlardan biri olup olmadığından emin olamadık,” diyor Danielle.


Danielle kediyi güvenli bir biçimde yakalayarak veterinere götürmeyi başardı. Kedinin üzerinde bir mikroçip bulamadılar ve sonrasında Buddy diye çağırmaya başladıkları kediyi kısırlaştırdılar, muayene ettiler ve bakımının yapılması için kedi kolonisinin arasına geri bıraktılar. Bu sıralarda Danielle’in evinde kurtardığı bir sürü kedi vardı. Genç kedi için elinden gelenin en iyisini yaptı ve her gün onun için arka bahçeye yemek bıraktı. “Bir anlaşma yaptık ve ona gelmeye devam ettiği takdirde, evde onun için bir yer olur olmaz onu içeriye alacağımı ve ona sevgi dolu bir yuva bulacağımızı söyledim.”


Buddy insan arkadaşına geri dönüp arka bahçesinde zaman geçiriyordu. Zaman içerisinde ailenin etrafındayken daha rahat hareket etmeye başladı. Bundan kısa bir süre sonra kapının ardından evdeki kedileriyle etkileşime bile geçmeye başlamıştı. “Onun güvenini kazanabilmek için elimden gelenin en iyisini yaptım. Bir haftadan biraz kısa bir süre içerisinde onu evin içine çekebilmek için aşağı yukarı yapılabilecek herşeyi denedik, ama hala kendisini hazır hissetmiyordu,” diye paylaştı Danielle. “Sürgülü cam kapımızda oturur, buradan içerideki kedilerimize bakıp onlarla oyun oynamak isterdi, ancak içeri gelecek cesareti yoktu.”


Buddy muhtemelen hayatının büyük bir bölümü boyunca sokaklarda yaşamış olduğu için başlangıçta ev hayatına alışkın değildi. Danielle ve kocası birlik olup Buddy’le çokça zaman geçirip onun kalbini kazanmaya ve onu daha rahat ettirmeye çalıştılar. Siyah beyaz kedi güvenli bir ortamda olduğuna ve ev hayatının çok da kötü olmadığına kanaat getirdiği zaman kabuğundan çıktı ve sevgi aramaya başladı.


Buddy’e ilk kez oyuncak verildiğinde bunlarla nasıl oynaması gerektiğini bilmiyordu. Bunlarla gerektiği gibi nasıl oynayacağını öğrendiğinde oyuncaklara takıntılı hale geldi- hoşuna gitmeyen bir tane bile oyuncak yoktu.


“O çok şaşkın, şapşal, oyun oynamayı çok seviyor ve son derece sevgi dolu. Kocam onun yanından geçtiği zaman arka ayakları üzerinde kalkıyor ve oyuncu bir biçimde ona saldırıp ona minik bir ayı gibi sarılıyor,” diyor Danielle. “Ayrıca kedi ağacındaysa ve biz oradan geçiyorsak genelde oyun oynamak için sanki ‘Ebe sensin!’ der gibi patisiyle bize vuruyor.”


Buddy’nin son derece belirgin ve dışadönük bir kişiliği var ve ev kedisi olmasından bu yana oldukça neşeli, enerjik ve oyuncu bir kediye dönüşmüş durumda. “Her ne kadar hala bir yavru kedi olsa da, yaşıtlarına göre şaşırtıcı bir biçimde büyük. Onunla ne kadar oynarsam oynayayım hep daha fazlasını istiyor,” diye ekliyor Danielle’in kocası.


“Herkes evcil hayvanlarını kısırlaştırsa ve dışarıdaki sokak hayvanlarının popülasyonlarının fazlasıyla büyümesini önlemek için elinden geleni yapsa sokaklarda gördüğümüz bu evsiz kedi ve kedi yavrularının sayılarını önemli ölçüde düşürebiliriz,” diyor Danielle. Buddy hayatını tamamıyla değiştirebilmeyi başardı ve nihayet onu sevecek mükemmel aileyi bulabilmek için sahiplendirilmeye hazır hale geldi.


Ryanne ve Jake isimli bu çift internette sörf yaptıkları sırada Buddy ile ilgili bir gönderi gördüler ve ona anında aşık oldular. Kısa bir zaman önce çok sevdikleri Shadow isimli kedileri ölmüştü ve Buddy’deki birşey onların kalplerine dokundu. İki gün önce Buddy (Ziggy Buddy Palermo olarak yeniden isimlendirildi) bu çiftle birlikte yeni evine yerleşti. “Bizi Buddy/Ziggy’e getiren ve onu ailemizin bir parçası yapmamızı sağlayan şeyin kader olduğuna inanıyoruz ,” diye yazdı Ryanne.


“O son derece sevgi dolu ve nazik. Ben ona kesinlikle aşığım. Şimdiden kaybettiğimiz kedimiz Shadow’un acısıyla başa çıkmamızda bize yardımcı oluyor ve kalplerimizdeki boşluğu sevgisiyle dolduruyor.” Sevimli kedicik o gece yardım aramak için en uygun eve girdi ve hayatının geri kalanını geçirmek için hayallerini süsleyen aileyi (ve diğer tüylü arkadaşları) bulmayı başardı.