Kedi Haber

Kediler Hakkında Haberler

Sığınak Kedileri Hapishanedeki Mahkumların Yaşamını Değiştiriyor

Hayvanların, özellikle kedi ve köpeklerin insanlar üzerinde bazı iyileştirici etkileri olduğu bilinmektedir. Depresyon, anksiyete ve gerginliğe karşı faydaları vardır. Ayrıca moralimizi yükseltmeye ve bizi psikolojik olarak daha iyi hale getirmeye yardımcı olurlar.

Sokaklardan Kurtarılan Bu Köpek Şimdi 3 Küçük Yavru Kediye Annelik Yapıyor

Bir köpek barınağında yaşanan bir olay bütün görevlileri şaşkına çevirdi. Barınakta yaşayan bir köpek tam 3 küçük kedi yavrusunu evlatlık edindi. Georgia isimli bu köpek, kurtarıldığında hamileydi.

Maymun Ailesi Yavru Bir Kediyi Sahiplendi

Bali'deki Maymun Ormanı Parkı geçenlerde çok sevimli bir hikayeye ev sahipliği yaptı. 

Kahraman Köpek Yavru Kediyi Yangından Kurtardı

Bu tür haberler hayata karşı umudumuzu yeşertiyor. Ukrayna'da şiddetli bir patlamanın ardından bir binada büyük bir yangın başladı. Patlamanın şiddeti birkaç kilometre ilerde bile hissedildi. Dumanlar Donetsk şehrinin kuzeydoğusuna yayılıyordu. 

Kahraman Köpek Ormanda Kapalı Kutuda Ölmek Üzere Olan Kedi Yavruları Buldu, Onların Yeni Anneleri Oldu

3 yaşında olan Husky cinsi tatlı köpek bir gün ormada bir kutu dolusu neredeyse ölmek üzere olan yeni doğmuş yavru kediler buldu. Husky şimdi tatlı kediciklerin yeni anneleri oldu!

En Tatlı Abi: Hamile Annesini Korudu, Şimdi de Bebek Kardeşinin Minnoş Abisi

İşte bir anne, bir bebek ve bir kedi hikayesi. Koo isimli tatlı kedicik önce hamile annesini korudu şimdi de bebek kardeşinin sevimli abisi..

Atatürk’ün Yanında Kendilerini Çok Huzurlu ve Güvende Hisseden 9 Kedi

Türkiye Devletinin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk varlığı ile sadece biz değil kediler de çok huzurlu.. İşte Atalarının yanında kendilerini güvende hisseden kedicikler..

Hayalimizdeki İş: Deniz Manzarasına Karşı 55 Kediye Bakıp Maaş Alabilirsiniz

Hayalimizdeki işi bulduk! Denize nazır 55 kediye bakıp üstüne bir de maaş almak! İşte tatlı bir Yunan adasındaki bir yerin ilginç iş ilanı ve mekandan şaşırtan fotoğraf kareleri..

Ölmek Üzereyken Kurtarılmış Olan Yavru Kedinin Duygulandıran Değişimi

Kötü hava şartları altında açlıktan ölmek üzereyken iyi yürekli bir kadın tarafından bulanan sevimli yavru kedinin değişimi gözlerin dolmasına neden olabilir...

Kedileri Sevmediğini Söyleyip Onlarla Sarmaş Dolaş Yakalanmış 15 İnsan

"Ben kedilerden pek hoşlanmıyorum" diyerek kedilere karşı mesafeli duran insanların, kedilerle yaşadıktan sonra onlarla nasıl içli dışlı olup sarmaş dolaş olduğunu gösteren gülümseten kareleri sizin için derledik. İşte yakınlarının ağzından kedi sevmeyen insanların dönüşümü...

Hayvan Kaçakçıları Türkiye’ye Öyle Bir Şey Getirdiler ki Görenler Gözlerine İnanamadı

Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen operasyonda yurda sokulmaya çalışılan 802 adet ejderha tavuğu yumurtası ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alınırken, yumurtaların kuluçka makinelerine konularak civciv çıkarılması planlandığı öğrenildi. Vietnam kökenli ejderha tavukları 2 bin dolara satılıyor.

Ahırında Bulduğu Kedi Yavrularının Cinsini Öğrenince Ağzı Açıkta Kalan Çiftçi

Bir çiftçi, ahırında 4 minik yavru kedicik bulur ama bu kediciklerin aslında bildiğimiz kedilerden olmadığını sonradan anlayacaktır. Rusya’da bir çiftçi ahırda daha yeni doğmuş, yardıma muhtaç, bebek kediler buldu. Etrafta annelerini arayıp bulamayınca yavruları evine götürdü. Fakat bu yavrular, başta normal gözükse de çiftçinin gördüğü hiçbir kediye benzemiyordu. Bunun üzerine çiftçi en yakın hayvan kurtarma görevlilerini aradı. Gelen görevliler yavruların evcil kediler olmadığını tespit ettiler.

Ofis Çalışanlarını Her Gün Kapı Önündeki Dolarlarla Karşılayan Kedinin Gizemli Sırrı

Kediler bizi şaşırtmaktan hiç bir zaman vazgeçmeyecekler. Onlara bakmamızın üzerinden yıllar da geçse yine de değişik bir özelliklerini fark edeceğiz. İşte bu da öyle bir hikaye… Hayatta ikinci bir şansı yakalayan kedi, başkaları için ikinci şans yaratıyor ve bunu yapma şekli muhteşem!

Okuldaki Kediyi Sevdirmeyenleri Müdüre Dilekçeyle Şikayet Eden İlkokul Öğrencileri

Çocukluğun en güzel yıllarıdır ilkokul yılları. Çünkü her şey saf sevgi etrafında döner. İlk aşklar, unutulmaz oyunlar, arkadaşlıklar ve bir “anne, baba” gibi sevilen öğretmenler vardır. “Müdür” genelde ulaşılması güç ve çocukların çok çekindiği bir figürdür. Ama bu ilkokulda 5. sınıfı okuyan öğrenciler okuldaki kediyi yeterince sevemedikleri için cesaret edip ona bir dilekçe yazmaya karar vermiş. Dilekçe öyle güzel, öyle içten, öyle sıcak duygularla yazılmış ki hepimizin içini ısıtacak, gelecek için umut olacak.

Sokak Kedilerini Apartmana Almak İstemeyen Yöneticiye Komşusundan Kapak Gibi Cevap

Herkes hayatında en az bir kere apartmana kedileri istemeyen yönetici amcamız ya da teyzemizle tanışmıştır. Büyük ihtimalle emekli olan ve tek uğraşları sanki uluslararası bir şirketin CEO’su gibi apartman yöneticiliği olan bu kişiler genellikle sokak hayvanlarına da kafayı takmışlardır. Apartmanın önünde, bahçesinde, içinde, kısacası apartmanın 100 metre çapında hiçbir sokak hayvanının beslenilmesini ve bakılmasını istemezler. Çünkü bu tüylü dostlarımız her tarafı kirletip, apartman insanlarına huzursuzluk veriyormuş.

Kedisi Yalnız Hissetmemesi İçin, Kendisine de Bir Koruyucu Koni Yapan Güzel Yürekli Baba

Küçük bir kedi bir gün genç bir adamla tanıştı ve ikisi o anda birbirlerine bağlandılar. Bu kedi o günden sonra her zaman onun küçük arkadaşı oldu. Haydi Rengar ile tanışın.

14 Şubat Sevgililer Gününde Kedi Hediye Etmeyin!

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor. Sevdiğinize bir hediye alacaksanız lütfen o hediye yavru bir kedi veya köpek olmasın. Küçük patili dostlarımızın sıcak birer yuvaya ihtiyacı var ama, bir hevesle alınan sanki bir eşyaymış gibi sevdiğinize hediye edeceğiniz nesne değil onlar.

Tayvan 'da Kedi Köpek Yenmesini Yasaklandı!

Asya 'da yaygın bir kültür olan kedi ve köpeklerin yenmesine ilk kes yasakl geldi...Tayvan parlamentosu kedi ve köpekleri yemek için öldürmeyi yasaklayan bir yasayı kabul etti. Şükürler olsun..! Galerimizdeki ileri tuşuna basarak haberin tamamını resimlerin altındaki açıklamaları takip ederek okuyabilirsiniz.

Verimliliği Artırmak İçin Ofisi Kedilerle Doldurdu

Tokyo 'da apartmanlarda kedi beslemeye karşı katı kurallar olduğunu biliyor muydunuz? Bu ülkede kedi beslemek oldukça pahalı ve lüks bir alışkanlık. Bakın bir Japon firması ne yaptı? Haberin davamı için galerimizdeki ileri tuşuna basarak resimlerin altındaki açıklamalardan haberi okuyabilirsiniz.

Arıları Kovalayınca Başlarına Neler Gelmiş

Sevimli ve yaramaz dostlarımız oynamak için arı kovalayınca başlarına bakın neler gelmiş. Yaramazlıkta üstlerine yoktur ama işte her kuşun eti de yenmez tabikiiii.... Galerimizdeki ileri tuşuna basarak arı tarafından sokulmuş ama sevimliliklerinden hiç bir şey kaybetmemiş dostlarımızın resimlerini görebilirsiniz.

Robot kedi simültane çeviri yapacak

Tokyo Havalimanı'nda görevlendirilecek robotlar arasında ziyaretçilere simültane çeviri yapacak kabarık tüylü bir kedi de olacak. Japonya'da bilim insanları 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda görev alacak robotlar üretti.  Yeni robotların Tokyo Havalimanı'nda görevlendirilmesi planlanılıyor.