Kedi Hikayeleri

Kedi Hikayeleri

Legolardan Kendi Kedinizi Yapın

Hayvan sevgisi bizlere kendimizi iyi hissettiren ve tüm stresimizi alıp ruhumuzu dinlendirerek içimizi sıcacık yapan bir duygudur. Evcil hayvanlar düşünüldüğünde ise aklımıza ilk gelen isim kedilerdir. Ancak mali yükümlülükleri ve zaman sorunları nedeniyle herkes bir kediyi sahiplenemez. Siz de bu durumdan muzdaripseniz, Jekca adı verilen Lego benzeri taşlar sayesinde kendi kedinizi tasarlayabilirsiniz. Böylelikle kedilere olan özleminiz bir nebze de olsa geçecektir. Jekça taşları kullanılarak, bugüne kadar 18 farklı kedi türü için, gerçek boyutlu tasarımlar yapılmış. Ancak küçük bir uyarımız var; bu maketleri yaparken bir puzzle tamamlarmış gibi titiz çalışmanız gerekiyor, çünkü her kedi için yaklaşık 1200 parça kullanılıyor. İşin en güzel tarafı da şu ki; bu maketlerin köpek versiyonları da var! Şimdiden herkese kolaylıklar diliyoruz. 

Japon Bu Kedi Fotoğrafçısı Sokak Kedilerinin Muhteşem Fotoğraflarını Çekiyor Ve Görür Görmez Onlara Aşık Olacaksınız

Nyankichi Rojiupa isimli bu Japon fotoğraf sanatçısı gerçek bir kedi aşığı ve en çok kedileri fotoğraflamaktan hoşlanıyor. Bilmeyenler için, Japonya kedileri oldukça seven bir ülke. Sosyal medyada viral hale gelen bir kedi adaları bile var, örneğin. Ancak ülkenin bir sokak kedisi problemi olduğunu da inkar edemeyiz. Açıkçası belki de bunu bir "problem" olarak nitelendirmek doğru olmaz, özellikle de dünyanın diğer yerlerinde meydana gelmekte olan bir sürü çılgınca şey göz önüne alınırsa, ama doğru konuşmak gerekirse ülkede çok fazla sokak kedisi var. Ancak bu sokak kedileri insanlara çok yakın davranıyorlar, kesinlikle açlık gibi bir sorunları yok ve çok iyi huylu kediler. Rojuipa'nın çektiği fotoğraflarda drenaj boruları ve delikleri bulunan bir sokağı kendi oyun parklarına çevirmiş olan bir grup sokak kedisini buluyorsunuz. Sanatçı bu şirin fotoğraflarla insanlara içlerindeki bulundukları şartlar ne kadar kötü olursa olsun hayatın her zaman olumlu taraflarına odaklanmaları gerektiğini göstermeyi amaçlıyor. Hepimizin bu sevimli tüy yumaklarından öğrenebileceği birkaç şey olduğunu düşünüyoruz.

Manggo İsimli Bu Tombul Kedi Ve Onun Komik Surat İfadeleri Yeni Takıntınız Olacak

İnterneti sevimli kedi fotoğrafları aramak için kullanıyoruz desek yeridir, bu kabul etmemiz gereken bir gerçek. Neyse ki konu sevimli kediler olduğunda internet de bizi asla hayalkırıklığına uğratmıyor, çünkü tonlarca keşfedilmeyi ve paylaşılmayı beklenen kedi fotoğrafı mevcut! Herkese uygun bir kedi bulmak mümkün; dans eden kediler, komik kıyafetler giymiş kediler, aksi kediler, mutlu kediler, aklınıza hangi türden kedi gelirse! Şimdi ise sizi yeni kedi takıntımız Manggo'ya tanıştırmak istiyoruz. Manggo, Boss ve Coco isimli arkadaşlarıyla birlikte aynı evde kalıyor ve bu üç kedi Japonya'da yaşıyorlar. Bu kediyi özellikle çekici yapan şeyin ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Olay şu ki, Manggo bir kediden bekleyebileceğiniz en anlaşılır ve kendinizi özdeşleştirebileceğiniz surat ifadelerine sahip! Kanıta ihtiyacınız varsa sizin için kocaman bir galeri hazırladık! Manggo'nun sevimli surat ifadelerinden bazılarını haberin altında bulabilirsiniz.

Bu Sokak Kedisi Şimdilerde Bir Hukuk Firmasında Çalışıyor

Sokak hayvanları inkar edemeyeceğimiz, global bir problem. Bazı raporların belirttiğine göre dünya üzerinde yaklaşık olarak 100 milyon sokak kedisi bulunuyor ve bunların 60 milyonun üzerinde bir bölümü ise Amerika Birleşik Devletleri'nde yer alıyor. Ekolojik açıdan etkileri oldukça büyük olmasına karşın bu hayvanlardan bir çoğu sadece hayatta kalmaya ve kendilerine kalıcı yuvalar bulmaya uğraşıyorlar. Bu sokak kedilerinden bir tanesi de bu hikayedeki kedi Brasilia, Brezilya'da yaşayan Leon'du. Ancak bu şirin kedicik günün birinde Brezilya Avukatlar Barosu'nun binasına girmeyi başardı ve orada çalışan herkesin kalbini kazandı. Ancak bazı insanlar Leon'un varlığından ötürü şikayette bulunmaya başlayınca hukuk firması konuya oldukça sıradışı bir çözüm getirerek Leon'u işe almaya karar verdi!

Bu Instagram Hesabı Yaramaz Kedileri İfşa Ediyor Ve Fotoğrafları Sizi Çok Güldürecek

Kedilerin birçok ortak noktasının olduğu su götürmez bir gerçek olsa da hiçbir kedi birbirinin aynısı değildir ve eşit yaratılmamışlardır. Bazı kediler kesinlikle diğerlerinden daha yaramaz olurlar. Peki kedileri tamamen çıldırıp yaramaz moda geçtiğinde çaresiz bir insanın elinden ne gelir ki? Ya da kedileri oldukça iğrenç bir hediye getirdiğinden durumdan rahatsız olan bir insanın tam olarak ne yapması gerekir? Elbette yapılacak tek şey bu kedileri davranışlarından ötürü ifşa etmektir! Neyse ki şimdilerde bunun için doğru platform olan @cat_shaming isimli bir Instagram hesabımız var! Aşağıda bu hesabın paylaştığı en komik ve yaramaz kedilerden bazılarını bulabilirsiniz. Lütfen bu kediler için üzülmeyin, onlar bu şekilde ayıplanmayı kesinlikle hak etmişler!

Siz De Komik Kedilere Doyamıyorsanız Listemize Mutlaka Göz Atmalısınız

Kedileri ne kadar sevdiğinizi iyi biliyoruz çünkü biz de bir o kadar seviyoruz! İşin açığı bütün internet onlara kafayı takmış görünüyor ama bu durumdan şikayetçi değiliz. Kedi içeriğine doyamıyorsanız ve her zaman daha fazlasını istiyorsanız kesinlikle doğru yere geldiniz! Muhtemelen sizin de bu zamana kadar fark ettiğiniz gibi internetteki en iyi kedi içeriklerini bulup sizlerle paylaşma konusunda uzmanlaşmış haldeyiz ve bugün sizin için komik kedilerle dolu bir başka liste daha hazırladık! Kediler muhteşem birer dostlar, bunu inkar edemeyiz. Ama yine de bu dostluklarından ötürü onlara yeterince paye vermediğimizi düşünüyoruz ve bize kalırsa bunu daha fazla kutlamalı ve dostluklarının bizlerle paylaştıkları için daha fazla mutluluk duymalıyız. Bu listelerle sizlere bunu da göstermeyi amaçlıyoruz. Hazırladığımız listeleri sevgili kedilerimize bir teşekkür şekli olarak da düşünebilirsiniz.

İngiltere’nin “Resmi Farecisi” Kedi Larry İle Tanışın

Bu ilginç çalışan İngiltere Başbakanlığı’na 2011 senesinde katılmış. Ancak onu bu gıpta edilen pozisyona taşıyan şey göz dolduran akademik geçmişi değilmiş. 

Kedi Sahipleri Kedilerinin Mavi Ekran Verdiği Hallerinin Fotoğraflarını Bu İnternet Grubunda Paylaşıyor Ve Fotoğraflar Sizi Çok Güldürecek

Kedileri seviyoruz; onlar çok sevimliler ve yaşamlarımızı yadsınamayacak şekilde daha iyi hale getiriyorlar. Ancak itiraf etmemiz gerekiyor ki kedi mantığını anlamak imkansız. Ama artık buna alıştık ve kedilerimizin arada sırada neden bu kadar tuhaf davrandıklarını sorgulamıyoruz bile, gerçi yine de neden olduğunu merak ediyoruz.

Bu Zavallı Kedinin İnanılmaz Değişim Fotoğrafları Yüreğinizi Isıtacak

Bu kedinin üzücü bir hayat hikayesi var ama ne mutlu ki onun için bu durum aşağı yukarı bir yıl kadar önce değişmiş. Size bu kediyle ilgili iyi haberler sunmaktan ve nihayet kendisi için kalıcı bir yuva bulduğunu söylemekten mutluluk duyuyoruz. Hatta bunun yanında sahibi de onun mutluluğu için ne gerekiyorsa yapmaya hazır!

Bu İnşaatçının 16 Kedi Ve Kedi Yavrusunu Terk Edilmiş Bir Evin Duvarının Ardından Kurtarmak İçin Yaptıkları İçinizi Isıtacak

Kediler ve kedi yavrularından oluşan bu zavallı aile Philadelphia, PA’daki terk edilmiş bir evin duvarlarının içinde kendilerine bir yuva oluşturdular. Kedicikler nihayet kendilerine dışarıdaki tehlikelerden ve insanlardan uzakta, kendilerini koruyabilecekleri bir yer bulabildiklerini düşünmüşler. 

Bu 10 Yaşındaki Sevimli Rus Sanatçı Yaptığı Muhteşem Çizimleri Hayvan Barınağı Bağışları Karşılığında Satıyor

10 yaşındayken kendinizi düşünün. Muhtemelen arkadaşlarınızla oyunlar oynuyor, olmadık yerlerinizi kirletiyor veya belki de kızların aslında o kadar da sinir bozucu olmadıklarının farkına varıyordunuz. Bu yaşta özel yeteneklerinizi de keşfetmeye başlamış olabilirsiniz ve hepimizin kendine özgü yetenekleri var. 

Terk Edilip 4 Sene Boyunca İlgi Görmeden Yaşamış Bu Zavallı Kedi Nihayet Kendine Onu Seven Bir Yuva Buldu Ve Hikayesi Sizi Ağlatacak

Bazen herkes için en iyi olanı yapmak istesek bile yanlış kararlar veririz. Bu hikayedeki ailenin de bu hatayı yaptığına inanmak istiyoruz. Bu ailenin akrabaları dört sene önce ölmüş ve geriye yaşlı kedileri kalmış. Ama aile akrabalarının evine girip evi topladıktan sonra kapatmak istediklerinde kedinin onlara tısladığını görmüşler. 

İşte Bu Nedenle Kesinlikle Evinize Yangın Alarmı Taktırmayı Düşünmelisiniz

Genellikle hayvanların hayatlarını kurtaran itfaiyecilerin haberlerine denk geliriz. Duman alarmları yakınlardaki ekiplere acil bir durum olduğunu bildirirler. Bazen evler tamamen yanıp kül olduğundan insanlar evlerini kaybedebilirler. Ama yeterince şansları varsa en azından kimsenin canı yanmadan kurtulurlar. 

Bu Kediciğin Bir Ailenin Sevdiklerini Kaybetmelerinin Üzüntüsüyle Başa Çıkmasına Nasıl Yardım Ettiğini Okuyunca İçiniz Isınacak

“Bu gördüğünüz kalplerle kaplı kediciğin ismi River. Erkek kardeşinin ismi de Remi ve o da oldukça harika bir kedi. Ava 16 yaşında ve muhtemelen sizden hoşlanmayacak.”

Tek Gözlü Bu Kedinin İnanılmaz Hikayesi Hem Sizi Hayretler İçerisinde Bırakacak Hem De Kalbinizi Eritecek

Hayat Cye isimli bu şirin kedi için her zaman kolay olmamış. Cye Virginia’nın sokaklarında yaşayan binlerce sokak kedisinden yalnızca bir tanesiydi. Ama bu sevimli kız aynı zamanda diğer kedilerin uğraşmak durumunda kalmadığı bir durumdan muzdaripti. Çünkü Cye’ın yalnızca bir gözü vardı.

Bu Sevimli Kedinin Hikayesine İnanamayacaksınız

İnternette paylaşılan fotoğraflar gerçekten de şoke ediciydi. Bu zavallı 7 aylık kedinin suratına bir aile köpeğinin saldırısına uğradıktan sonra düğmeler dikilmesi gerekmişti. Üzgün aile yaralı hayvanı MSCPA Boston’a getirmişti. 

Bu Sevimli Kedi Kız Kardeşler Birbirlerinin Yavrularını Yetiştiriyorlar Ve Aralarındaki Bağ İnsanın İçini Isıtıyor

Bu sevimli kedi kız kardeşler yavrularının bir arada büyüyebilmesi için gereken yardımı bulmaktan dolayı çok mutlular.

Bu Adam Ve Cipini Tamir Ederken Bulduğu Kedinin Hikayesine Bayılacaksınız

Bu adam garajında cipini tamir etmeye çalışırken bir kedi buldu ama sorun olan kısım, adamın aslında bir kedi sahibi bile olmamasıydı!

Sevgi Dolu Bir Kalbe Sahip Bu Tatlı Kedicik Terk Edilmiş Halde Bulunduktan Sonra Hak Ettiği Hayatı Yaşamak İstiyor

Sevimli bir surata sahip bir kedi sokaklarda terk edilmiş halde bulunduktan sonra nihayet yeni bir hayata başlayacağı için çok mutlu.

Bu Sevimli Sokak Kedisi Bir Gün Bir Adamın Evine Girdi Ve Onun Hayatını Tamamen Değiştirdi

Sokakta yaşayan minik bir kedi yavrusu bir gün Kuzey Kaliforniya’daki bir eve girdi. Bir adam ona ton balığı verince orada kalmaya karar verdi ve onun hayatının bir parçası oldu!

Ormanda Terk Edilmiş Bu Yavru Kedi Bir Bisikletçinin Üzerine Tırmandı Ve Onu Hiç Bırakmadı

Bu çift yolun kenarından gelen yüksek bir ses duyduklarında dışarıda bir bisiklet gezisinin tadını çıkarıyorlardı. Durup sesin nereden geldiğine baktılar ve tek başına minik bir kedi yavrusuyla karşılaştılar.

Bu Sevimli Sokak Kedisi Yavrularını Bulabilmek İçin Barınağa Geri Döndü Ve Onun Hikayesi Yüreklerinizi Isıtacak

Dört minik kedi yavrusu başlarında anneleri olmadan barınağa alındı. Ancak, anneleri onları aramak için geri döndü.

Bu Kedi Sağlıklı Bebekler Doğurabilmek İçin Kendisini İçeri Almalarını İsteyebileceği En Mükemmel Evi Seçmeyi Başardı

Bir sokak kedisi yavrularına güvenli bir ortamda hayat verebilmek için bir ailenin evine yürüdü ve içeriye girmek istedi.

Bu Kadın Üç Yavru Kedi Sahiplenmek İçin Barınağa Geldi Ama Sonradan Fikir Değiştirdi Ve Dört Yavru Kedi Sahiplendi

Minik, terk edilmiş bir kedi yavrusu yeni bir yuvaya ve birlikte büyüyeceği üvey kardeşlere sahip olduğu için çok mutlu.

Hayatının büyük Bir Bölümünü Sokaklarda Geçiren Kedinin Hayalleri Nihayet Gerçeğe Dönüşüyor

Hayatının büyük bir bölümünü sokak kedisi olarak geçiren kedi nihayet hayatta ikinci bir şans elde etti. Sokak kedisi Barney çok zorlu durumlarda hayatta kalmayı başardı ve dokuz canının büyük bir bölümünü de harcadı.

Bu Tatlı Anne Sokak Kedisi Kontrplak Tabakaları Arasında Bulunmalarından Sonra Tek Yavrusundan Ayrılmama Konusunda Israr Etti

Bir sokak kedisi iki tabaka kontrplağın arasında saklanırlarken bulunmalarından sonra biricik yavrusunu bir dakika bile bırakmama konusunda ısrarcı oldu.

Sokaklarda Bulunan Bu Şirin Kedi Kendisi İçin Bir Kedi Ailesi Buldu Ve Onun Hikayesi Kalbinizi Eritecek

Sokaklarda geçen bir yaşamdan kurtarıldıktan sonra bu şirin kedi yavrusu bu ev kedisinin kalbini kazanma konusunda kararlıydı.

Kedi Yavrusu Kendisi İçin Mükemmel Olacak Aileyi Buldu Ve Tatlı Kişiliğiyle Herkesi Kendine Aşık Etti

Sarman bir kedi yavrusu yeni yuvasına geldi ve sevimli kişiliği sayesinde herkesin kalbini çalma konusunda ısrarcı oldu.

Uçağa Benzer Kulakları Olan Bu Kendine Has Görünümlü Kedicik Birinin Bahçesine Girdi Şimdi De Eve Gelen Her Korunmaya Muhtaç Kediye İlgi Gösteriyor

Bir kedi sokaklarda dolaştıktan sonra kendisi için en mükemmel olan eve girdi. Şimdi günlerini kapıdan giren bakıma muhtaç kedi yavrularına yardım ederek geçiriyor.

Sokak Kedisi Yavrularını Kendine İyi Davranan Aileyle Tanıştırmaya Getirdi Ve Bundan Sonra Olanlar Sizi Çok Şaşırtacak

Bir sokak kedisi yavrularını ona iyi davranan kişiyle tanıştırmak istedi ve yaşamları sonsuza kadar değişti.