Sevimli Dostlar

Sokaktan Kurtarılmalarına Rağmen Sarılarak Birbirini Koruyan Köpekler

Bir zamanlar sokakta yaşayan ve Çinli Budist rahipler tarafından sokaktan kurtarılan tatlı köpekler hala birbirlerine sarılarak birbirlerini koruyorlar..

Yaklaşan Fırtınadan Önce Kapısını Açık Unutan Kadın Evindeki Sevimli Davetsiz Misafirleri Gördüğünde Şok Oldu

Doğal afetler yalnız biz insanları değil, hayvanları da derinden vuruyor. İşte Amerika'daki fırtına öncesi kapısı açık kalan evinde bulduğu davetsiz misafirleri görünce şok olan kadının sosyal medyadaki paylaşımları..

Sahibinin Yemeğinde Gözü Olan Minnoş Köpeklerin Birbirinden Eğlenceli Fotoğrafları

Sahibinin yediği yemekte gözü olan ve ilk fırsatta mideye indirmeyi kollayan birbirinden minnoş ve komik köpeklerin keyifli fotoğraflarını sizin için galerimizde paylaşıyoruz. :)

Minnoşluklarıyla Kalplerinizi Eritecek Birbirinden Tatlış 20 Sıpa

Gördüğünüz zaman bu kadar minnoş ve sevimli olduklarına inanamayacağınız, insanda hemen bir ısırma isteği yaratan birbirinden tatlı sıpaları sizin için galerimizde paylaştık. Bakın bakın mutlu olun :)

Her Sene 8000 km Yüzüp Kendisini Kurtaran Balıkçıya Ziyarete Gelen Penguen Dindim

Vefa duygusu sadece insanlarda değil, hayvanlarda da var. İşte her yıl kendisini kurtaran balıkçıyı görmek için 8000 km yüzüp gelen Dindim isimli tatlı penguen ve emekli balıkçının tatlı öyküsü..

Terk Edildiği Benzincide İşe Giren Dünyanın En Sevimli Köpeğinin Hikayesi

O şimdilerde mutlu olsa da bir zamanlar terk edilmiş bir köpekti..Brezilya'da yaşayan Negao isimli köpeğin geçmişte yaşadıkları ve benzincide işe girmesiyle ilgili ilginç hikayesini sizin için paylaşıyoruz.

Tüylerinizi Diken Diken Edecek: Sincabın Doğum Anı

Doğanın en sevimli ve hareketli hayvanlarından biri de sincaplardır. Sizin için bu kez bir sincap yuvasına yerleştirilen kamera sayesinde görülebilen sincabın doğum anlarını yayınlıyoruz.

Hayvan Kaçakçıları Türkiye’ye Öyle Bir Şey Getirdiler ki Görenler Gözlerine İnanamadı

Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen operasyonda yurda sokulmaya çalışılan 802 adet ejderha tavuğu yumurtası ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alınırken, yumurtaların kuluçka makinelerine konularak civciv çıkarılması planlandığı öğrenildi. Vietnam kökenli ejderha tavukları 2 bin dolara satılıyor.

Veterinerin 3 Yavru Doğuracağını Söylediği Dalmaçyalı Anneden Rekor Sahibi Gözlerine İnanamadı

Veterinerler, dostlarımızın hayatlarını borçlu olduğumuz kişiler olsa da bazen onlar da hata yapabiliyor. Köpeğinizin komikliklerine, şapşallıklarına o kadar alışmışsınızdır ki sizi şaşırtamaz sanıyor olabilirsiniz. Ama öyle durumlar yaşanabiliyor ki veterinerlerin bile ağzı açık kalabiliyor. Mesela Miley isimli anne adayı, sadece veterineri ve insan dostunu değil tüm dünyayı şaşırttı. Gelin hikayesine birlikte bakalım:

Karşınızda Görünce Yanaklarını Mıncırmak İsteyeceğiniz Sevimli Köpek İle Tanışın

Instagram hesabında binlerce takipçisi olan şirinlik abidesi, Mickey Mouse kulaklı sevimli köpek ile tanışın.

Doğuştan Küçük Emrah Bakışlı Dünyanın En Üzgün Köpeğinin 19 Hüzünlü Fotoğrafı

Dünyanın en üzgün köpeği dediysek, doğuştan suratının aldığı şekilden dolayı. O aslında bir Instagram fenomeni. Tam 30 bin takipçisi var. Bizim kaç? -124… Asıl biz üzülelim… Hadi sizi onun bu hüzünlü dünyasına doğru kısa bir yolcuğa çıkaralım.

Çocuğuyla Köpeğine Aynı Anda Bakamayacağını İddia Edenlere İnat Dostluk Hikayesi

Çocukların kediler ve köpeklerle birlikte büyümelerinin hala yanlış olduğunu düşünen bir kesim var maalesef. Oysa onlarla bebeklikten itibaren yan yana olan çocukların daha sağlıklı oldukları bilimsel olarak da kanıtlanmış durumda. Buna rağmen kız kardeşinin gebe olduğu için artık köpeğine bakamayacağını iddia eden teyzesine tokat gibi cevap veren kız ve köpeğin dostluğunu sizinle paylaşmak istiyoruz.

Hizmet Köpeği Olarak Yetiştirilecek Şapşik Yavruların Eğitim Döneminden 31 Şirin Paylaşım

İster polis, ister asker, ister engelliler için özel hizmet köpeği olsun, her cinsten birçok yavru büyüyüp insan dostlarının yanında yer almaları için yetiştirilir. Köpekler zekidir, sadıktır ve algıları bize göre 50 kat daha kuvvetli çalışır. Sizler için derlediğimiz bu acemi bebekler, şimdilik kendilerine biraz büyük gelen üniformaları gururla taşıyor.

Kim Demiş Anlaşamazlar Diye Minik Pisiciklerle Tatlı Köpüşlerin Aslında Dost Olduğunun 23 Kanıtı

Bazen biz insanların beceremediğini bu küçücük paticikler çok güzel beceriyorlar. Birbirleriyle minnoş minnoş geçinen kedi ve köpek dostlarımızın harika fotoğraflarını sizler için galerimizde topladık.

Çocuklar ve Hayvanlar Arasında Harika Bir Bağ Olduğunu Gösteren 10 Sevgi Dolu Fotoğraf

Hayvanlar çoğu insan için bir dost niteliği taşır, ancak bazı çocuklar ve hayvanlar tıpkı bir kardeş gibiler! Cambridge Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre , çocuklar zor zamanlarla karşı karşıya kaldıklarında kardeşlerinden ziyade evcil hayvanlarından destek alma eğilimindedir.

Köpeklerle Uyumayı Seven Kediler

Mışıl mışıl birlikte uyuyan bu sevimli dostlarımız, size yatağınızı özletecek… İşte yatarken samimiyetin zirvesine çıkan birbirinden minnoş kedi fotoğraflarını sizler için derledik.

Dün Gece Eğlenceyi Abartıp Akşamdan Kalan 23 Hayvan

Gününüze neşe katacak fotoğraflara hazır mısınız? İleri butonuna basarak ilerleyiniz...

Kedi ve Köpek İsimleri ve Anlamları

Kedi ve köpeklere bir isim vermek kolay değil. Akla ilk gelen isim her zaman güzel bir isim olmayabilir, ya da uygun olmayabilir. Bir isim arayışında olanlar için kedi ve köpeklere anlamlı birkaç isim galerimizde verilmiştir.

“Ölümü Hisseden” Kedi Oscar’ın Tüylerinizi Diken Diken Edecek Hikayesi

Kedilerin hislerinin ne kadar güçlü olduğunu biliyoruz fakat Oscar adındaki kedimizin hisleri gerçekten bir hayli tuhaf. O, ölümü hissedebiliyor! Hatta onun üzerine yazılmış makaleler, hatta bir kitap bile var!

En Güzel Sokak Kedisi “Çirkin”in Gözlerinizi Yaşartacak Gerçek Hikayesi

Onun adı ne yazık ki Çirkin… O bir kedi. Bir kedi bir insanın hayatında neleri değiştirebilir? Peki ya bir insan bir kedinin hayatında? Buyurun, sokak kedisi Çirkin’i tanıyan bir kişinin ağzından onun gerçek hikayesi:Yaşadığım apartmandaki herkes Çirkin’in kim olduğunu biliyordu. O, apartmanda yaşayan bir erkek kediydi.Çirkin, üç şeyi çok önemsiyordu: sataşmak, çöpten yemek yemek ve sevgi. Sokakta yaşamanın yanı sıra bu üç unsur, Çirkin’in hayatında bir etkiye neden olmuştu.

Sokak Köpeği ve Kedinin İçinizi Isıtacak Dostluğu

Kedi ve köpek anlaşamaz diyenlere buyurun ispatı burada.

Korku Dolu Köpeğe Farklı Bir Yolla Yaklaşarak Hayatını Kurtaran Güzel Kalpli Kadın

Amanda ve arkadaşı Dylan Parkinson, Wasington’un Carbonado kasabası yakınlarındaki dağlarda yaşayan kayıp ve yalnız bir köpeği duyunca, onu eve getirmek için ellerinden ne geliyorsa yapmaya karar verdiler. Ancak bir sorun vardı. Köpek, uzun süredir dağlarda yaşıyordu ve insanlara yaklaşması kolay görünmüyordu. Onu yiyeceklerle bile kandırmak mümkün değildi.

Kuşadası’na Yerleşip Barınak Kuran Hayko Cepkin’in İçinizi Umutla Dolduracak Hikayesi

Sanatçı Hayko Cepkin, İstanbul’un trafik ve kalabalık gibi sorunlarından çok bunalınca ve burada hayvan dostlarıyla yeterince ilgilenemeyince Kuşadası’na yerleşti ve barınak gibi bir alan kurarak kendini doğaya ve hayvanlara verdi. Hayko Cepkin iki yıl önce Şirince’de bir kamp alanı işletmesine ortak olmaya başlamış, iki yıl önce verdiği eski bir söyleşisinde kampta pek çok hayvanın özgürce dolaştığını ve onlarla sürekli ilgilenerek sevdiğini söylemişti. Rock yıldızı bu sefer de Kuşadası’na tamamen yerleşti ve arada sırada konserler için İstanbul’a gelmesi dışında artık gününün büyük kısmını kedileri, köpekleri, keçisi, eşeği vs. ile geçiriyor.

Hayvan Dostunuzla Denize Açılmadan Önce Bilmeniz Gereken 10 Detay

Yaz gelince “yelkenler fora” diyeceksiniz, seyahat rotanızı belirlediniz ve karada yaşamınızı paylaştığınız can dostunuzun da bu mavi seyahatte yanınızda olmasını istiyorsunuz. Nasıl bir hazırlık mı yapacaksınız? Evcil hayvanınızla mavi yolculuğa çıkmadan önce yapmanız gerekenleri sizler için derledik.

Hem Ailesini Hem de Kedisini Doyuran Koca Yürekli Kadir’in Hikâyesi

Sevgi ve fedakarlık üzerine yazılan onlarca cümleyi okurken bunların karşılığını hayatta göremediğimiz için zaman zaman bir çiğlik hissederiz değil mi? O hâlde, sizleri kedisine duyduğu sevgiyle tanıdığımız Kadir ile tanıştıralım!

İyi Biri Tarafından Sahiplenilen Pitbull’ın Kedi Abisine Dönüşme Hikayesi

Ne yazık ki pitbull cinsi köpekler ülkemizde ara mahallelerin “dövüş köpekleri” olarak yetiştirilmekte ve özüne aykırı bir şekilde vahşileştirilmektedirler. İllegal bahis piyasasında hala koca şehirlerin göbeklerinde gizli saklı yerlerde köpek dövüşleri ne yazık ki hala devam ediyor.

Kediler ve Çocuklar Arasındaki Özel Bağa Dair 20 Fotoğraf

Bu fotoğraf serisi, kediler ve bebekler arasındaki inanılmaz kuvvetli bağa muhteşem bir örnek niteliğinde. Aynı evin içinde birbirlerini onlardan daha iyi anlayanı emin olun yok. Dedik ya, bu fotoğraflar da bu durumu belgeliyor zaten. Bir evin içinde kah birlikte uyuyup birlikte hırıldırıyorlar, kah en plansız yaramazlıkları birlikte yapıyorlar. Aralarındaki bu şey gerçekten hayranlık uyandırıcı...

Sahiplerinin Objektifinden Beraber Doğa Yürüyüşü Yapmayı Seven Kediyle Köpek

Doğa yürüyüşü yapmayı çok seven Amerikalı Cynthia Bennett ve sevgilisi, tam da kendilerine göre bir kedi ve bir köpek bulmuşlar. Çiftin köpeği Henry ve kedisi Baloo, yalnızca sahipleriyle değil birbirleriyle de doğa yürüyüşleri yapmaya bayılıyorlar.

Kendilerine Olan Güvenleriyle Köpeklere Patronluk Taslayan 12 Kedi

Bu kedicikler kendilerine o kadar çok güveniyorlar ki, köpek-kedi ilişkisine bakışımızı tamamen değiştiriyorlar. Bakın küçük kediler köpeklere nasıl patronluk taslıyorlar.

Kediler ve Rakunların Birbirine Benzediğini Kanıtlayan 15 Fotoğraf

Kedi ve rakunların zannettiğimizden daha çok ortak noktası varmış. Gelin birlikte göz atalım...