Bu Kediciğin Bir Ailenin Sevdiklerini Kaybetmelerinin Üzüntüsüyle Başa Çıkmasına Nasıl Yardım Ettiğini Okuyunca İçiniz Isınacak

“Bu gördüğünüz kalplerle kaplı kediciğin ismi River. Erkek kardeşinin ismi de Remi ve o da oldukça harika bir kedi. Ava 16 yaşında ve muhtemelen sizden hoşlanmayacak.”

Kedi sahibi olan (ya da belki de kendi istekleriyle kedilerinin kölesi haline gelmiş olan da diyebiliriz) herkes kedilerin güçlü kişilikleri olduklarını bilir. 


Ancak genelde bir kedinin esas karakterini öğrenebilmek için onunla daha fazla zaman geçirmeniz gerekir. Ama River isimli bu kedi için durum böyle değildi.


Çünkü sizin de görebileceğiniz gibi bu sevimli kedinin her tarafı kalplerle kaplı!


River ve erkek kardeşi Lucky isimli kedisini kaybetmesinden sonra Katie Duda tarafından sahiplenilmişler. Katie’nin hala Ava isimli küstah bir kedisi olsa da birşeylerin eksik olduğunu hissediyormuş. Bu nedenle de ikinci bir kedi sahiplenmek istemiş. Ancak Ava yaşlı bir kedi olduğu için birbirlerine arkadaş olabilecek iki genç kedi almanın daha uygun olacağını düşünmüş. Böylece Ava da her zaman olduğu gibi kendi kendine eğlenmeye devam edebilirmiş.


Katie, River’ı ve kardeşini Wrenn’s Rescue’ya ait yerel bir koruyucu evde bulduğu zaman çok mutlu olmuş. River’ın göğsündeki kalp şeklindeki deseni ilk gördüğü zaman aklının ona oyunlar oynadığını zannetmiş. Ama yeni evlatlarını eve götürmeye çok hevesliymiş, bu sebeple de onları hemen sevgiyle kucaklamış ve River’ın tüylerini daha yakından incelememiş.


Haliyle getirildikleri bu ev River ve kardeşi için tamamen yeniymiş, bu nedenle de River başlangıçta biraz utangaç davranmış. Ama Katie ona bu ortama adapte olması için gereken zamanı tanımış. Bu sayede yeni çevresini güven içerisinde keşfedebileceğini hissettiğinden erkek kardeşinin de yanında olması onun için çok iyi olmuş. Katie o zamana kadar River’ın tüylerini dikkatle incelememiş, bu nedenle de River’ın minik vücudundaki kalp deseni üzerinde pek de düşünmemiş.


Ama bu durum günlerden bir gün Katie River’ı yayılmış halde huzurla dinlenirken bulduğunda değişmiş. Kediye sevgi dolu gözlerle bakarken River’ın aslında kalplerle kaplı olduğunu fark etmiş! “Göğsünde bir tane olduğunu zaten biliyordum ve işte o orada duruyordu; sonra burnunun da diğer pek çok kediye oranla daha kalp biçimli olduğunu keşfettim, sonrasında ise çenesinin ve patilerinin altında ve daha pek çok başka yerinde kalpler olduğunu gördüm,” diyor Duda. “Şimdiye kadar yedi bütün kalp ve iki de biraz kalbe benzeyen nokta bulduk.”


Her şekilden, renkten ve kişilikten kedi bulmak mümkün olsa da bunların hepsinin bu kadar güzel bir biçimde bir araya gelmesi nadir rastlanan bir durum. Katie’nin dediğine göre River gerçekten de sevgi dolu bir çocuk! “River yaşlı bir ruh,” diye belirtiyor sahibi. “O oldukça sakin, dikkatli ve sevgi dolu. River ve Remi sayesinde çocuklarım ölen kedimizin yas sürecini çok daha rahat atlattı ve iyileştiler.”


“Kedilerin bize mutluluk getireceğini düşünmüştüm ama bize daha çok huzur getirdiler,” diye ekliyor Katie. “Vücudunda bir sürü kalp bulunan River aynı zamanda kırık kalpleri de iyileştirebilme yetisine sahip.”


Kedilerin maceralarının daha fazlasını görmek isterseniz Ava, Remi ve River’ı Instagram sayfaları üzerinden takip edebilirsiniz. Duda ailesine sahiplenmek için bu kedileri seçmelerinden dolayı minnettarız. Eminiz ki River ve Remi de bizimle aynı şekilde hissediyorlardır!