Sokaklarda Bulunan Bu Şirin Kedi Kendisi İçin Bir Kedi Ailesi Buldu Ve Onun Hikayesi Kalbinizi Eritecek

Sokaklarda geçen bir yaşamdan kurtarıldıktan sonra bu şirin kedi yavrusu bu ev kedisinin kalbini kazanma konusunda kararlıydı.

Birkaç tane başka kediyle birlikte 5 aylık bir sarman kedi yavrusu Los Angeles’ın sokaklarında gezinirken görüldü. Friends For Life Rescue Network kedilerin yardımına koştu ve onları güvenli bir alana getirdi.


Allie Mallin, barınağın paylaştığı kedilerin bakımı için gönüllüler arandığına dair bir gönderiyi gördü. “O gönderiyi görür görmez koruyucu olmak için başvurdum ve başvurumu onaylayıp bana bu kıvrık kulakları olan, inanılmayacak ölçüde sevimli sarman kedinin fotoğrafını gönderdiler.” Ertesi gün barınağa giderek kediyi aldı ve bu sevimli çocuğa hemen aşık oldu. Lyric ismindeki şirin kedicik en başından beri bir sevgi pıtırcığıydı ve sanki tüm hayatını orada geçirmiş gibi yeni evine çok kısa bir sürede alıştı. Sevimli kedinin evin içinde başka bir kedi daha olduğunu keşfetmesi uzun sürmedi.


Lyric kapının altındaki bir aralıktan başka bir kedinin kokusunu alabiliyordu ve neşe içerisinde miyavlamaya başladı. Allie’nin kendi kedisi Marley bu miyavlamayı duydu ve neler olduğunu anlayabilmek için kapıya geldi. Marley meraklıydı ama aynı zamanda oldukça temkinliydi de ve bu kargaşayı kimin yarattığını anlamaya çalışıyordu. Allie kapıyı açtığında tatlı sarman kedi doğruca Marley’e yürüdü ve onunla tanışmak istedi. Marley’nin başlangıçta bu aşırı hevesli kedicik ile ilgili şüpheleri vardı ve kişisel alanını koruyabilmek için ona mesafeli durdu.


Marley yuvasını başka bir kediyle paylaşma fikrini çok sevmişe benzemiyordu ama Lyric ısrarcıydı ve ‘Hayır’ı cevap olarak kabul etmiyordu. Oyuncu ve enerjik sarman tüy yumağı Marley’i evin içinde nereye gitse takip etti. Marley ne zaman bir ses çıkarsa o da aynısı yapar, tüm hareketlerini taklit eder, şapşallığıyla onu eğlendirir ve hatta ona sarılabilmek için kuyruğunu onun etrafına dolardı.


Minik kedi her anı Marley’le paylaşmak istiyordu ve ona zorla sarılabilmek için onun yanına sıkışırdı. Marley yavaş yavaş kişisel sınır ya da gizliliğin anlamını bilmeyen bu kedi yavrusuna ısınmaya başladı. O daha farkına bile varamadan yavru kediyle arasında bir bağ oluşmaya başladı. “Birbirlerini tanıyalı daha yalnızca iki gün olmuşken ilk kez Marley’le sarıldıklarını gördüğümde onun bizim ailemizin bir parçası olacağını biliyordum,” diyor Allie. “Çok kısa zamanda birbirlerine bağlı hale geldiler ve bu sanki kadermiş gibi görünüyordu, bu nedenle onları ayırmamaya karar verdim.”


“Pumpkin hayat dolu, çılgın ve sarılmaya bayılıyor. Bir an etrafta çılgın gibi koşup oyun oynuyor, hemen ertesinde ise tatlı bir çocuk gibi gelip bize sarılıyor ve mırlıyor,” diyor Allie.


Marley ve Pumpkin yalnızca iki hafta içerisinde güçlü bir bağ oluşturdu- şimdilerde herşeyi birlikte paylaşıyorlar ve birbirlerinden ayrılmıyorlar. “Birbirleriyle kavga ediyor gibi yapıp oyun oynamaya ve birbirlerini kovalamaya bayılıyorlar. Evin köşelerinden birbirlerine ce-ee yapıyorlar ve birlikte kargaşa yaratıyorlar. Ödül maması torbalarının içine girebilmek ve çöpte eşinmek için yeni yollar bulmayı seviyorlar,” diye ekliyor Allie.


Şimdi Allie’nin her sabah onu uyandıracak ve mutfakta kahvaltı için hayal edilebilecek en şirin düetle ona şarkı söyleyecek iki tane tüy yumağı var. Marley de küçük kardeşinden bir kaç yeni numara öğreniyor!


“Marley Pumpkin’in kedi yavrusu enerjisine yetişebilmek için herşeyi yapıyor. Oyun oynamaları bittiğinde genellikle birbirlerine sarılıp birbirlerini temizliyorlar.”


Her ne kadar kavga edip güreşseler de sonunda hem barışıp birbirlerine sarılıyorlar. İki en iyi arkadaş birbirlerinden asla ayrılmıyor ve herşeyi birlikte yapıyorlar. Pumpkin abisine çok düşkün ve onun minik gölgesiymiş gibi nereye gitse onu takip ediyor.